okul öncesi öğretmenliğine kimler başvurabilir

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
sınavsız geçiş kalması size çok fayda saglamaz gene ama çocuk gelişimi mezunlarına öncelik verilir:)

pcosa

Yeni Üye
ya ölemii sınavsız geçiş kalktığında puan sıralamasına göre alıyolar sanıyodum :(
neyse hayırlısı, o zaman önce liseden başlamak lazım, hem zaten ek puanda geliyo onlara :) öss ye girip açıköğretimden denerim olmazsa artık liseden branş değiştirirz artık
bu arada yardımlarınız için çok tşk ederim only roses ileride aklıma takılan yeni sorularla yine karşınızda olucam :)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
ya ölemii sınavsız geçiş kalktığında puan sıralamasına göre alıyolar sanıyodum :(
neyse hayırlısı, o zaman önce liseden başlamak lazım, hem zaten ek puanda geliyo onlara :) öss ye girip açıköğretimden denerim olmazsa artık liseden branş değiştirirz artık
bu arada yardımlarınız için çok tşk ederim only roses ileride aklıma takılan yeni sorularla yine karşınızda olucam :)
Rica ederim ;)

allergy

Yeni Üye
Arkadaşlar meslek lisesi grafik tasarım mezunuyum.Bu sene için istenilen programı aldım.Fakat grafik tasarım çıkışlı olduğum için tercik edemez miyim bölümü ? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?:(

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Arkadaşlar meslek lisesi grafik tasarım mezunuyum.Bu sene için istenilen programı aldım.Fakat grafik tasarım çıkışlı olduğum için tercik edemez miyim bölümü ? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?:(
malesef çocuk gelişimi mezunu olmanız gerekiyor:)

güzelim

Yeni Üye
merhaba halk eğitım merkezlerının verdığı çoçuk gelışımı kursu belgesı ıle okul oncesı oğrt. tercıh edılebılır mı ?

Efsunnn

Yeni Üye

kevin_norton

Yeni Üye
sadece bayanlar mı okul öncesi eğitim öğretmeni olabiliyor.

senda

Yeni Üye
herkese merhabalar
ben açıköğretim lisesi öğrencisiyim.şu anda düz olarak okuyorum.mesleki bölümüne geçip çocuk gelişimi bölümünden mezun olsam aöf te okulöncesi öğretmenliği bölümüne başvurmak sınavsız mı oluyor?
sınavlıysa kaç puan?
mesleki açıköğretim lisesinde ben yüzyüze eğitimin olmadığını sanıyordum.olduğu kesin mi?
çünkü akrabam imam hatip bölümünü okuyor 4. dönemde.hiç böyle bir şeyden bahsetmedi.
yüzyüze eğitim olmadan çocuk gelişiminden mezun olunamıyor mu?
yardımcı olursanız çok memnun olurum.tşk.

senda

Yeni Üye
facebookta sizin sayfanızda taban puanı 385,307 yazıyor? bu tam olarak ne anlama geliyor.meslek lisesi çocuk gelişiminden mezun olanlar bu puanı alabiliyorlar mı?
aöfün internet sitesinde şu anda bu bölüme çocuk geişimi mezunlarının sınavsız alındığı yazıyor?
sizin facebook sayfanızda da böyle yazıyor hangisi doğru?

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programını tercih edecek öğrencilerde Kız Meslek Liselerinin Çocuk Gelişimi, mezunu olma ön koşulu aranmaktadır. kız meslek lisesi bölümlerinden ya da diğer liselerden mezun olanlar programa kabul edilmemektedir.
Açıktan meslek lisesinde çocuk gelişimi okursanız staj var diye biliyorum.

gokmavi

Yeni Üye
facebookta sizin sayfanızda taban puanı 385,307 yazıyor? bu tam olarak ne anlama geliyor.meslek lisesi çocuk gelişiminden mezun olanlar bu puanı alabiliyorlar mı?
aöfün internet sitesinde şu anda bu bölüme çocuk geişimi mezunlarının sınavsız alındığı yazıyor?
sizin facebook sayfanızda da böyle yazıyor hangisi doğru?
Kız Meslek Liselerinin Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Çocuk Gelişimi ve Bakımı Bölümlerinden birinden mezun olanlar arasında, YGS sonuçlarına göre yapılan tercihler arasından en yüksekten en düşüğe doğru yapılan sıralama sonucunda kontenjanlar doğrultusunda öğrenci kayıtları gerçekleştirilmektedir. Sonuçta 2050 kontenjanı var, her başvuranı alamazlar. Geçtiğimiz sene YGS'de 385,307 - 472,756 arası puanlar arasında alanlar bölüme girebilmiş.

Anaokulu

Yeni Üye
Sorulmuş ama tekrar sormak istiyorum emin olmak için.
Girenler bilir bu sene sınav hayli zordu, Türçeden 1.5 saate yakın buldu herkesin bitirmesi.
O yüzden sosyali zor yetiştirdik. Matematik yapamadım haliyle YGS 5 im düşük.
Ama YGS 3 ve YGS4 puanım okulöncesi açıköğretime yetiyor. Yerleşebilir miyim YGS5 ten alma şartı var mı yok mu ?

dogalim

Yeni Üye
Anaokulu,inan bende aynı soruyla boğuşuyorum.
mat.fen bilimlerinden bikaç net çıkartabileceğim halde o türkçenin yediği zaman yüzünden bakamadım bile.
yazıklar olsun..
YGS 5ten giriş şartı varmı yokmu bilmiyorum.
bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olsunlar.
sanırım forum pek aktif değil :( umarım cevap alırız.

birde benim bir sorum daha var.
şimdi ilk tercihlerde o.ö.öğrt. ve başka kontenjanlı bir açık öğretim bölümü daha yazmayı düşünüyorum.
eğer o.ö.öğrt. yerleşemez ve diğer seçtiğim kontenjanlı bölüme yerleşirsem
ek kontenjanlarda okul önc. için tekrar tercih yapma hakkım olacakmı.
yoksa o diğer bölüme yerleştiğim için artık y-tercih yapma hakkım yokmu ??
lütfen yardım arkadaşlar..
lütfen bilen paylaşsın

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sorulmuş ama tekrar sormak istiyorum emin olmak için.
Girenler bilir bu sene sınav hayli zordu, Türçeden 1.5 saate yakın buldu herkesin bitirmesi.
O yüzden sosyali zor yetiştirdik. Matematik yapamadım haliyle YGS 5 im düşük.
Ama YGS 3 ve YGS4 puanım okulöncesi açıköğretime yetiyor. Yerleşebilir miyim YGS5 ten alma şartı var mı yok mu ?
YGS de herhangi bir puan türünde yeterli puanı alman yeterlidir. İlla YGS 5 olacak diye bi kaide yoktur.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anaokulu,inan bende aynı soruyla boğuşuyorum.
mat.fen bilimlerinden bikaç net çıkartabileceğim halde o türkçenin yediği zaman yüzünden bakamadım bile.
yazıklar olsun..
YGS 5ten giriş şartı varmı yokmu bilmiyorum.
bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olsunlar.
sanırım forum pek aktif değil :( umarım cevap alırız.

birde benim bir sorum daha var.
şimdi ilk tercihlerde o.ö.öğrt. ve başka kontenjanlı bir açık öğretim bölümü daha yazmayı düşünüyorum.
eğer o.ö.öğrt. yerleşemez ve diğer seçtiğim kontenjanlı bölüme yerleşirsem
ek kontenjanlarda okul önc. için tekrar tercih yapma hakkım olacakmı.
yoksa o diğer bölüme yerleştiğim için artık y-tercih yapma hakkım yokmu ??
lütfen yardım arkadaşlar..
lütfen bilen paylaşsın
Eğer ilk tercihinde yereşemezsen Ek kontenjanların tercihinde yerleşme şansın tabii ki olur.. Ama Okul Öncesinde genelde ek kontenjan olmuyor.

dogalim

Yeni Üye
çok teşekkürler admin
hayırlısıyla yerlerimize yerleşsekte şu stresten kurtulsak...
desteğin için tşk.

sevalkuzey

Yeni Üye
Bölüm:
Okul Öncesi Öğretmenliği
merhabalar
ben çocuk gelişimi meslek lisesi mezunuyum. ygs de barajı geçemedim.okul öncesi öğretmenliğine başvurabilirmiyim bu sene lütfen bana yardımcı olun

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz