Örgün 2 yıllık bitiminde aöf nolcak?

Zeban

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
merhaba arkadaşlar örgn 2 yıllık okuyordum bu sene bitecek bi büt kaldı vericem büyük ihtimal. ben aynı zamanda aöf yıllık fakltede de 2.sınıtayım şimdi örgn bitince nolcak tecilim devam etcek di mi aöf'den?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sen ikinci üniversite kapsamında okuyorsun yani. 2.üniversite kapsamında okuyanlar maalesef askerliklerini aöf ile tecil ettiremiyorlar. Ama sen örgün önlisansı bitirdikten sonra Dikey Geçiş kapsamında açıköğretim bölümlerinin 3.sınıfına kaydolarak askerliğini tecil ettiremeye devam edebilirsin. Yanlız bu kez de lisans bölümünde kaydını sildirmen gerekecek :(

Veya önlisans bölümünden mezun olduktan sonra asklerlik şubesine gidip askerliği teil ettirmek istediğini belirt 2 yıl tecil edebiliyorsun olman gerekiyor.

Zeban

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Sen ikinci üniversite kapsamında okuyorsun yani. 2.üniversite kapsamında okuyanlar maalesef askerliklerini aöf ile tecil ettiremiyorlar. Ama sen örgün önlisansı bitirdikten sonra Dikey Geçiş kapsamında açıköğretim bölümlerinin 3.sınıfına kaydolarak askerliğini tecil ettiremeye devam edebilirsin. Yanlız bu kez de lisans bölümünde kaydını sildirmen gerekecek :(

Veya önlisans bölümünden mezun olduktan sonra asklerlik şubesine gidip askerliği teil ettirmek istediğini belirt 2 yıl tecil edebiliyorsun olman gerekiyor.
merhaba, ben konuyu araştırdım daha önce basına gelenler varmış, aöf kendi tecil etmiyormuş ama bir belge ile halledebiliyormuşunuz tekrardan. ben zaten istanbul üni aöf okuyorum, belki anadolu'dan farklıdır belgeye dahi ihtiyaç duymaz diye düşünüyorum.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,735
Son üye
Clamcaseptn