tek tip askerlik konusu

pegasus_dna

Forum Editörü
tek tip askerlikle ilgili ilk paylaşımı ben yaptım bu sitede araştırın bakın....
gözü yaşlı bir sürü anne var sorun onlara evlatlarını erkenden gelmesini istiyor, uzun dönem yüzünden piskolojisi altüst olmuş bir sürü abilerim kardeşlerim var...
tektip olması da zor görünüyor ancak benim torunlarım görür oda muallak....

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
bugün büyüklerimde arkadaşlarımla bunu konuştuk.. Hayırlısı

pac89

Yeni Üye
ne demek kardeşim niye bayanlar katılmasın ki bu konuya bizim abimiz kardeşimiz de asker oluyor.bu askerleri bir kadın dünyaya getiriyor...ewt bu ülkede bir eşitlik yok bu konuda hem fikirim başbakanların oğulları yadlarda katlarda askerlik umurlarındamı değil....okuyan aRKADAŞLARDA kendilerine okumuşlardır..askeri sistemde niye eşit süreli askerlik olmasın....herkes kendi çıkarına göre yorum yapıyor.
abicim adamın okumaya durumu yok niye uzun dönem yapsın vay arkadaş işe bak....

ayrıca komik ya 3-5 YIN HESABI yapılıyor ,atalarımız yıllarca askerlik yaptılar,, okuyan arkadaşların askerliğ uzayınca ne gibi sorun olabilir hayata mı geç atılmış oluyor. bu kadar bencilce düşünmeyin.....benim kuzenlerim hem kısa hem uzun dönem yapan var hepsi tek tip istiyor...

Ben Atalarım gibi rahat koşullarda yaşamadığım için onları örnek alamıyorum maalesef.Onlar gibi günde bir koyun yiyip akşama kadar uyuyamıyorum yılda iki sefer yapıp düşmanı kılıçtan geçirip keyfime bakamıyorum,Memleketimde lale devri yok,Eski zamanın kolullarını nasıl bu zamana uydurabiliyorsunuz anlayamadım.Ayrıca o akrabalarınızın sorunu benim değil.Tercih meselesi diyelim biz buna.Ben bu işi zorunlu bir angarya olarak görüyorum.Eğer güzel yararlı bir şey olsa zaten zorunlu olmaz.Evet ben kendimden başka kimseyi düşünmeyen son derece bencil biriyim ve kendimle gurur duyuyorum.Lütfen açıklar mısınız ben neden başkalarını düşünmek zorunda kalayım sabahlara kadar gözlerim kan çanağına dönene kadar çalışırken onlar keyiflerine bakarken.Bu sizin yazdıklarınız hiç bir mantığa sığmaz.Bence üniversite mezunu olup ta tek tip isteyen kişilerin düşünceleri sorgulanmalıdır.Eminim şimdi yazmaya başlıyacaksınız işte eğer bizler gitmezsek bu vatanı kim koruyacak bende o da size dur diyeceiğm büyük bir ihtmalle bu vatanı ben veya başkaları korumak zorunda değil koruyacak kişiler belli zaten.O tür işlere hayatını adamış insanlar var.
Bana Tek tip askerliğin 4 yıllık fakülte mezunu ,çok iyi ingilizcesi ve bilgisayarı olan ve sürekli kendin geliştirmeye çalışan bir isnana ne gibi faydası olabilir ? Cevaplarınızı merakla bekliyorum.

pegasus_dna

Forum Editörü
kardeşim sen benim ne demek istediğimi anladın mı? anlamadığın belli oluyor.ben atalarımızdan mı bahsediyorum. konu başlığı altında herkes özgürce yorumunu yapıyor. beni senin askerliğin ilgilendiriyor mu ? asla ilgilendirmiyor.....

senin işine gelmiyor kimsenin işine gelmiyor... niye uzun dönemler kısalmasın neden bu kadar tepki veriyorsun anlamış değilim..

ewt bu ülkede kendini bu yolda adayan insanlaırmız var..
sana şöyle bir örnek veriyorum çok sevdiğim bi arkadaşım var askeri okul okumak istiyordu olmadı herneyse askere gittiğinde askerde kalmak istiyordu...içinde bu kadar vatan sevgisi olan bir genç askerliğin kısalmasını istiyor..askeri ortamlar gözüktüğü gibi olmuyor,insanın vatan sevgisini de bitirebiliyor...
bu insan 12 ay askerliği hak etmiyormu...başındakiler kendi zevkine işler yaptırıyor erlere yazık değilmi? niye çavuşların üstlerin kahrını çeksin ,erken dönüp eve gitmek varken.....
pc 89 kardeşim seninde kendince bakış açın var elbette kendince haklısın,biraz empati yapmanı tavsiye ediyorujm......

pac89

Yeni Üye
kardeşim sen benim ne demek istediğimi anladın mı? anlamadığın belli oluyor.ben atalarımızdan mı bahsediyorum. konu başlığı altında herkes özgürce yorumunu yapıyor. beni senin askerliğin ilgilendiriyor mu ? asla ilgilendirmiyor.....

senin işine gelmiyor kimsenin işine gelmiyor... niye uzun dönemler kısalmasın neden bu kadar tepki veriyorsun anlamış değilim..

ewt bu ülkede kendini bu yolda adayan insanlaırmız var..
sana şöyle bir örnek veriyorum çok sevdiğim bi arkadaşım var askeri okul okumak istiyordu olmadı herneyse askere gittiğinde askerde kalmak istiyordu...içinde bu kadar vatan sevgisi olan bir genç askerliğin kısalmasını istiyor..askeri ortamlar gözüktüğü gibi olmuyor,insanın vatan sevgisini de bitirebiliyor...
bu insan 12 ay askerliği hak etmiyormu...başındakiler kendi zevkine işler yaptırıyor erlere yazık değilmi? niye çavuşların üstlerin kahrını çeksin ,erken dönüp eve gitmek varken.....
pc 89 kardeşim seninde kendince bakış açın var elbette kendince haklısın,biraz empati yapmanı tavsiye ediyorujm......
Öncelikle sözlerimin ölçüsü kaçmış,sizi kırdıysam özür dilerim. Eğer her iki taraf için iyi olacaksa profesyonel birlikler devreye girmeli.Herkes bu hizmetçilikten kurtulmalı ortada savaş söz konusu değilken ben bunu böyle değerlendiriyorum.Eğer 15 ay 12 aya inecekse inmesin daha iyi.uzun dönemler inecekse 15 aydan 9 aya inmeli,lisans mezunlarına ve yıllarca hakkı yenen meslek yüksek okulu mezunu talihsiz kardeşlerimize de 3 ay olması her 2 taraf için de iyi olacaktır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz