tek tip askerlik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

styldodgy

Yeni Üye
anlıyoruz anlamıyo değiliz ama bizim de görüşlerimiz bu yönde katılırsın katılmazsın sonuçta benim dememle dönmüyo bu işler ... ben zaten süresinde değilim ister üç ay olsun ister beş ay ama herkesin süresi eşit olsun istiyorum o kadar
halen suresi eşit olsun diyorsun arkadasim sure eşit oldunda aradada fark olmaz sapla samani ayiramazsin hem askerlik farkli hemde çok farklidir hayatta bildin herşeyi orda tersten görürsün bunlari çok dinledik bi adamda mantikli desin dişimi kirayim sorarim sana her şeyi geçtim 30 ay olsun süresi cartu curtu erkek kardesin dayi oglun amca oglun lise okuyor olsun seneyede bitsin kanun çiksin üniversitede okusa lisedende direkt gitse ayni durum deişmese kim egitim almak ister gidip geleyim bakarim der ama sonunda inan okumaz okuyamaz bi nebzede egitim almak askerlikte farkli olmak içinde evet ama bi deişiklik olmicaksa okuma yazma orani diplere vuracak bide su var gariban okuyamio zengin okuyo edebiyati ben myo mezunuyum parasizliktan 2. sinifi tam 2 sene dondurdum gec bitirdim kopek gibi çalişip kazandimi yatirdim sona 1 sende param olunca okulu bitiridim ve aofde ayni şekilde kazancimla bitirdim 9 da sinava girip 10 da magaza actim sona 2 de ine sinava gittim ama caliştim basardim herkes bos keseden atmasin bu basit bi olay deil cocuk oyuncagi deil ama taslak olusmadanda bilmişlik yapipta forumda tartişmalara neden olmayalim...

AsenA_38

Yeni Üye
zor şartlarda okumuş olabilirsin ama bu mevzu farklı bence... okumaktan bağımsız birşey ben o gözle bakıyorum o yüzden böyle konuşuyorum bol keseden atmak dediğinle kastın ne bilmiyorum ama benim görüşüm bu yönde ... memurluk olsa sivilde başka bişey olsa tabiki okuyan bir adım önde olsun ama bu herkesin yerine getirmek zorunda olduğu bir görev olduğu için eşit olmasından yanayım hayata geç kalıyoruz filan diyorsunuz da sizin en azından okuduğunuz için güvenceniz oluyor bi şekilde lise mezunları hem okumasın hemde askerliği uzun yapsın gelen vursun giden vursun yani bunu mu demek istiyorsunuz sapla saman ayrılsın derken bunu mu kastediyorsunuz

styldodgy

Yeni Üye
bu konu boyle uzar gider en iyisi taslak oluşsun sonra açar pencereyi tartişiriz her cümle başka taraflara gidiyor ..

ATASAGUN

Yeni Üye
zor şartlarda okumuş olabilirsin ama bu mevzu farklı bence... okumaktan bağımsız birşey ben o gözle bakıyorum o yüzden böyle konuşuyorum bol keseden atmak dediğinle kastın ne bilmiyorum ama benim görüşüm bu yönde ... memurluk olsa sivilde başka bişey olsa tabiki okuyan bir adım önde olsun ama bu herkesin yerine getirmek zorunda olduğu bir görev olduğu için eşit olmasından yanayım hayat yani bunu mu demek istiyorsunuz sapla saman ayrılsın derken bunu mu kastediyorsunuz
Yazmayım yazmayım diyorum ama ciddi konularda gereksiz postları görünce kendimi alamıyorum ve yazma gereksinimi hissediyorum. Arkadaşım şunu açıklar mısın

Lise mezunlarına kim vurmuş? Kim bu arkadaşları en azından aöf okumaktan mahrum bırakmış? Bunu bir zahmet açıkla! Açıklayamıyorsan da burada insanlara eşitlik edebiyatı yapma ne de biliyor musun? "Benim sevgilim yahut nişanlım askerde ve uzun dönem" de "Onun erkenden terhis olmasını bekliyorum" de! Bizde sana inanalım ve eyvallah diyelim bayansın bırak onu bayan olmana rağmen bizden daha meraklısın sanki seni ilgi alakadar eden konular! Haaa hepsini geçtim ilgi alakadar ediyorsa sebebini söyle basite kaçarak insanları tahrik etme, sinir etme! Sonra senin ve senin gibiler yüzünden insanlar haksız yere uyarı yiyor haksız yere banlanıyor! Biliyorsan ya da bu konularda hassas isen konuş yoksa sus! Bilmediğin konularda konuşacağına git geyik bölümünde post kas! Yahu hani üslubumu bozmayım diyorum ama sende üslubu bozulmayacak cinsten değilsin! Senin sevgilin yahut kardeşin hiç olmadı eşin dostun rahat edecek diye binlerce kişinin rahatı mı bozulacak? Bunları okumayan insanlar bilmiyor muydu? Okursan şu şu avantajlardan yararlanırsan okumazsan bu bu yan etkilerini çekersin laflarını kimse bu arkadaşlara hatırlatmadı mı? Geçin abicim geçin!

AsenA_38

Yeni Üye
saçmalama lütfen çok ilgilendiysen söyleyim sevgilim 18 ay askerliğini çoktaaan yaptı şu anda örgün öğretimde okuyor abilerim eşim dostum vs şu anda askere gidecek yok gelecek yok ...o yüzden senaryo yazıp durma kafandan...emin ol senin bu uyduruk hikayelerin benim yazıklarımdan çok daha gereksiz bilip bilmeden konuşma sabahtan beri kendi kendine beni evetçi yaptın kayserili yaptın koyun yaptın asker yolu bekleyen yaptın hiç birinide tutturamadın ...hala senaryo yazıyorsun ...bana bilmediğin konular diyorsun ama sen bilmediğin herşeye konuşuyorsun... Allah aşkına şu yazdıklarının konuyla ne alakası var eşim dostum rahat etsin diye istiyomuşum... anlayış problemin var heralde benim için 30 ay olsa da 3 ay olsa da problem yok sadece eşit şartları istiyorum hepsi bu sabahtan beri anlayamadın...seni bağlayan ne lise mezunları da az yapınca senden eksilen ne anlayamadım doğrusu

AsenA_38

Yeni Üye
bayansın bırak onu bayan olmana rağmen bizden daha meraklısın sanki seni ilgi alakadar eden konular! Haaa hepsini geçtim ilgi alakadar ediyorsa sebebini söyle basite kaçarak insanları tahrik etme, sinir etme! Yahu hani üslubumu bozmayım diyorum ama sende üslubu bozulmayacak cinsten değilsin!
neye sinir olduğunu çözmüş değilim ...bayan olduğum için bu konuya yazamam diye bir şart mı var ? senden izin alacak değilim heralde !!ayrıca evet bu konu beni alakadar ediyor bende bu konuda ne düşündüğümü söylüyorum beğenmediysen okumazsın ben sana nasıl tahammül ediyorsam sende başkalarına etmek zorundasın yani üslubunu bozarsan sen bilirsin küçülen sen olursun karşındaki değil

gohan

Kaldırım Mühendisi
herkesin düşünceleri aşşa yukarı belli.Yorumlarınız için tşkler.Başka bir tartışma konusunda yeniden görüşmek üzere

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz