tek tip askerlik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E

_elmayra_

Misafir
Elmayra erkek misin? Kız mı? Nickin daha cinsini bile belli etmiyor sanırım kızsın ve bu konuda ahkam kesiyorsun ilginç. Dur memleketini de söyleyim kesin iç anadoluda yaşıyorsun hani şu saf milliyetçi duygularla insanların kandırıldığı "BDP HAYIR DİYOR, PKK HAYIR DİYOR" laflarıyla ANAYASA EVET'in ağırlıklı çıktığı vilayetlerden biri sanırım.
Kayseri ya da Konya olma olasılığı yüzde 99! Bu kesim genelde Akp'nin her tasarısına muhalif kesimlere atlayan karşılık veren kesim, sende hemen atladığına göre ...

"Çevremde çok iyi okullarda okumuş el bebek gül bebek yetişmiş insanlar gidip şırnakta hakkaride askerlik yaptılar.Herkes eşittir."

Herkes eşit mi? Başbakan'a sor bakalım eşit mi? Hiç unutmam "oğlum işsiz, işsiz" diye feryat eden bir babaya "ne yapayım senin oğlunda eksik kalsın" diyen biri "vatandaşın evlatlarına yan gelip yatıyor" diye ahkam kesen ne idüğü belli olmayan bir insanın siyasi otoritesinde askerlik dahi yapılmaz! Neymiş orada dsiplin varmış, dsiplin varda neden 40 yaşından sonra bir çok adamın göbeği sarkıyor? Ellerine silah varsan korkudan kendilerini vururlar birde askerlik yaptılar. ;) Geçin bu işleri akp yalakalarının %99'u bu adamlara her konuda evet der oldu, bir evet başladı şimdi de başka konularda evet diyorlar. Unutmasınlar ama hala bu ülkede %42 var! Bizim öncelikli karşı çıktığımız askerlik değil, zihniyet! Askerlik ve diğer konularda bu karşı çıkışın bir parçası olur! Zihniyeti sağlam birinin emrinde örneğin Pamukoğlu gibi bir zatın emrinde ölelim, sorun değil ama evlatlarına gemicik alan bir insanın otoritesinde askerlikte geçen her saniye vakit kaybı.

Son olarak gerekli açıklamayı M.Ali Şahin yaptı "Af söylentileri cezaevlerinde ki insanları ne kadar heyecanlandırıyorsa tektip söylentileri de o derece mehmetçiklerimizi heyecanlandırıyor." dedi. Buradan çıkan şu ortalık bazı medya organları tarafından karıştırılıyor özellikle ve özellikle ÇALIK GRUBU, bu af söylentilerinde var tektip söylentilerinde de. Tektip'i savunanlar ne kadar tektip istiyorsa biz de o derece genel af'ın çıkması(bebek katili ve terör suçluları hariç) istiyoruz. İkisi çıkacaksa buyursunlar çıkarsınlar ikisinide, tek taraflı olmaz bazı şeyler.
elmayra nın bir bayan ismi oldugunu ayırt edemiyorsan sorun sende demektir.Bayanım.Birçok erkeğe göre de daha cesurum.
konuyu siyasetle bağdaştırmışsın.Refarandumdan önce burada haftalarca tartıştık biz.Sen yoktun sanırım bihaber kaldın konudan.
Ben hayır diyen bir bireyim.Senin dediğin %42 lik orandayım.Durum bu şekilde de olsa senin gibi kalan %58lik kısıma hakaret etmem.İç anadoluda yaşamıyorum yine yanlış saptamalar.Saygı çerçevesinde tartışamıyor isen susmalısın.

Başbakanın işsizlere şehitlere sarfettiği hakaretlerden bahsetmiyoruz.Burada konu tek tip askerlik olsun mu olmasın mı?
Bildiğin herşeyi papağan gibi sıralamışsın.
Eşitlikten yana isen herkesi aynı kefede görmek zorundasın.Böyle yapmadığında o bahsettiğin başbakandan hiç bir farkın kalmaz.
Tutarlı ol.Savunduğunu açık ve net belli et.Azcık ordan azcık burdan insanlara hakaretle abuk subuk cümlelerle kendini rezil etme

maliyecii

Banned
sen daha bir saçmalamışsın arkadaşım öncelikle istediğim nicki kullanmam seni neden rahatsız etti anlamadığım gibi benim askerlik konusunda fikirlerim bu ne hakla bırakın bu işleri gibisinden müdahale ediyorsun onu da anlamadım... evet askerlik kutsal bir görev ama senin gibiler gittikten sonra zaten bi anlamı yok... neymiş efendim gönüllüler gitsinmiş ... gönüllüler salak mı... sen, ailen, eşin ,dostun, rahatça uyurken onlar 3-5 nöbet beklesin? ortada bi görev var yapılması gerekiyorsa tabiki ülkedeki her genç yapacak... sen kızsın böyle düşünmek kolay diyorsun ama benim ülke için feda edebileceğim bir yılım var...olsaydı da keşke nasıl gönüllü gideceğimizi görseydin.. bu ülkeden ekmek yiyen rahatça her türlü imkanını kullanan tabiki bi şekilde bedelini ödemek zorunda ...lisans mezunu üç ay askerlik yapsın diyorsun üç ayda ne öğreneceksin üç ayda adam gibi nöbet tutmayı bile öğrenemzsin ki silah tutmayı nasıl öğreneceksin ... yine dediğim gibi okuyan okumayan herkes eşit yapmalı bu benim görüşüm...olayı sağından solundan tutup siyasi bir mesele haline getirme nickimle konuyu başdaştırman çok yersiz
Senin gibi nickler alıp sözde vatan millet sakarya diyen hatunları IRC-MIRC'de zamanında çok gördük. Kendilerini bekarım diye tanıtıpta evli olduklarını da gördük. Pek çoğu Belçika,Almanya'da gurbetçiler bu tarz nicklerle girip vatan-millet edebiyatı yapıp sonradan kocalarını aldattıklarını daa... Bana burda ağız yapma, Asena_38 ! Kayserilisin sanırım, 38 plaka koyun gibidir. Senelerce Erbakan'ın arkasına takıldınız şimdide ŞEHİDİNE KELLE DİYEN BİR insan müsfettesinin peşine!

"gönüllüler salak mı... sen, ailen, eşin ,dostun, rahatça uyurken onlar 3-5 nöbet beklesin? ortada bi görev var yapılması gerekiyorsa tabiki ülkedeki her genç yapacak... "

Af buyur burada ne demek istedin? Anlatım bozukluğun var! Gönüllü muhabbetini ortaya atan benim sende "gönüllüler salak mı diyorsun" beni bugüne kadar ne polis korudu ne jandarma rahat ol sen. Senelerdir ortaya atılan uydurma rivayetler bugünlere geldik, senelerdir yanlış devlet politikalarının esiri oldu bu ülke! Neymiş askerlik kutsalmış, ne kutsalı be? Sen askerlik yaptın mı? Astsubayının gıcıklığı yüzünden rögar kapaklarını, helaları temizledin mi? Vücudun da çizik-jilet var diye 3 paralık insandan tokat yedin mi? Bana gelmiş burada ASKERLİK KUTSAL DİYOR! NESİ KUTSAL BACIM ANLAT HELE? DİNLEYELİM 1. AĞIZDAN! ŞEREFSİZ LAVUK BİR ÇAVUŞUN SANA 3-5 NÖBETİNE DAİMİ YAZMASI MI KUTSAL? BİLİP BİLMEDEN AHKAM KESİYORSUNUZ SANKİ ASKERE GİTMEYEN YA DA GİTMEK İSTEMEYEN VATAN HAİNİ, ERKEK DEĞİL VS VS... SEN BAYRAM SABAHI LOJMANLARDA ÜSTTÜNDEN DAYAK YİYEN ER GÖRDÜN MÜ? EVİMİZ ASKERİ LOJMANLARININ KARŞISINDA OLDUĞUNDAN BEN GÖRDÜM! NEYDİ BU ANA EVLADININ SUÇU? SONRA KALKIP ASKERLİK KUTSAL DİYORSUNUZ! CENK Mİ VAR? CİHAN HARBİ Mİ ÇIKTI? ZAMANINDA KENDİ YETİŞTİĞİN, ÜNİVERSİTE OKUTTUĞUN VE SİYASİLER TARAFINDAN KOLLANAN BEBEK KATİLİ ÖCALAN'IN KİMLERLE OKUDUĞUNU BİLİYOR MUSUN? MESUT YILMAZ! BU ADAM BAŞBAKANLIK YAPTI BU ÜLKEDE, SEN NE ANLATIYORSUN ASENA BACIM NE? BİLMEDİĞİN ŞEYLERE ATLAMA, İNSANLARIN NEYE İSYAN ETTİKLERİNİ BİL ONA GÖRE KONUŞ.

ŞU ANKİ MEVCUT İKTİDARA %30'LUK KESİMİN HERGÜN SAYDIRDIĞINI BİLİYOR MUSUN? BDP İLE EŞ DEĞER TUTULUYOR, BUNLARI BİLMEDEN BİZLERİN ÖNCELİKLE NEYE TEPKİ VERDİĞİMİZİ BİLMEDEN ATLAMA! 6 AY YAPSINLAR 9 AY AMA CEMAAT ..LERİNE DE KIYAK YAPMASINLAR! BU ÜLKEDE ATATÜRK'E VE SİLAH ARKADAŞLARINA SÖVEN ZİHNİYET EL ÜSTÜNDE TUTULURKEN BEN ONLARA HİZMET EDEMEM! AÇILIMMIŞ FALANMIŞ FİLANMIŞ, SEN İNSANLARI BÖYLE AÇARSAN GÜN GELİR ZAMANINDA VATAN MİLLET SAKARYA DİYENLERDE BU LAFLARIN HİKAYE OLDUĞU ANLAR.

MADEM BU TEKTİP GEÇECEK MADEM ASKERLİK İLE ERKEKLİK AYNI ORANTIDA BENDE CEZAEVİNDE TANIDIĞI OLAN BİRİ OLARAK AF İSTİYORUM. BU ARKADAŞLARIN SUÇU NEYDİ? TOPLUM TARAFINDAN AİLESİ TARAFINDAN DIŞLANIP HAPI-ESRARI ÇEKİP SALDIRMIŞLAR ZAMANINDA SAĞA SOLA, GENÇTİLER CAHİLDİLER. AF VURSUN BUNLARA ÇIKSIN BİR DAHA YAPMAZLAR! ÇOK GÜZEL OLUR! ONLARIN DA ANASI BABASI VAR! UMARIM HEM TEKTİP HEMDE AF ÇIKAR! DAHA DA BURADA AKP YALAKASI OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN BİRİNE YAZMAM. NİCKLER KENDİNİ AZ DA OLSA BELLİ EDİYOR ZATEN.

NE DEMEK İSTEDİĞİMİZİ NEYE TEPKİ VERDİĞİMİZİ DE AZ BİRAZ BAZI İNSANLAR ANLAMIŞTIR. TEKRARLIYORUM OSMAN PAMUKOĞLU GİBİ BİR ADAMIN YA DA SARIZEYBEK GİBİ BİR ADAMIN OTORİTE OLDUĞU BİR İKTİDARDA SEVE SEVE GİDERİZ AMA "NE YAPAYIM SENİN OĞLUNU, SENİN OĞLUNDA EKSİK KALSIN" ya da "ANANIDA AL GİT" ya da "ŞEHİDİNE KELLE" YA DAAAAAAAAAA "HEM LAİK HEM MÜSLÜMAN OLUNMAZ" DİYE TOPLUMA FİTNE SALAN BUNLAR YETMEMİŞ GİBİ ÇOCUKLARINI AMERİKALARDA OKUTAN, KİMİN PARASIYLA ALINDIĞI BELLİ OLMAYAN GEMİCİK SAHİBİ KİŞİLER RAHAT İÇİNDE İKEN KISACA İNSANLAR AÇKEN YEMİŞİM SENİN KUTSAL ASKERLİĞİNİ! ASKERLİK NE ZAMAN KUTSALDIR? BAŞINDA ADAM GİBİ ADAM OLUR, SANA ATATÜRK GİBİ SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDER İŞTE O ZAMAN KUTSAL OLUR! FETOŞUN MÜRİTLERİ İSTİYOR DİYE KUTSAL OLUNMAZ!

AsenA_38

Yeni Üye
aptallık etmişim seni muhatap almakla yönetici arkadaşlara da sesleniyorum ülkemiz insanlarına koyun deyip duran bir bir saygısız var ve muhatap olmak durumunda kalıyoruz

E

_elmayra_

Misafir
maliyecii senin kafan harbiden çok karışık ve psikolojin çökmüş durumda.Sen hangi ilde yaşıyorsun?Konya,kayseri hatta tüm iç anadolu insanını harcadın bir çırpıda.İnsanları şehirlere orada yaşanan olaylara göre değerlendirmemen gerektiğinin bilincinde bile değilsin.Bu cümlelerden anlamazsın sen.Sana kısa cümleler kurmak lazım.Kes!sus!Tüm maliyeciler aptaldır! gibi..
Uyumluyumdur ben.Herkesin tarzına göre konuşmayı bilirim.Madem senin de tarzın bu o zaman bundan sonra böyle konuşuruz senle

AsenA_38

Yeni Üye
aptallık etmişim seni muhatap almakla yönetici arkadaşlara da sesleniyorum ülkemiz insanlarına koyun deyip duran bir bir saygısız var ve muhatap olmak durumunda kalıyoruz
aynı zamanda elmayranın dediği gibi bende kayserideyim ve hayır diyen bir bireyim!!! evet diyenlere koyun diyecek kadar saygısız biri değilim

ATASAGUN

Yeni Üye
Çocuksunuz çocuk daha, "asena,yanlizkurt,kral,ccc,islami nickler" alıp şu sanalı maffettiniz yahu! Her milli olayda bu nickler abuk subuk fikirler ile ortalık karıştırıyor. Ve bu nicklerin bayan olanlarını da genelde chat köşelerinde. Yurtdışı daha fena sözde milli takılan dindar takılan ev kadınları ah yarabbim bunların kocaları bunların ne mal olduklarını bir bilse, bir o 3. şahıslarla olan konuşma loglarını görseler ;) Hem kayserilere hakaret etmedim geneli söyledim, seçim zamanlarında eskiden hoca denilen çapsız erbakan'ın arkasına takılan şimdi de rte ile çıkış arayan ağırlıklı kesime dedim. Yalan mı? Ben mi nereliyim İZMİR ;) Çok şükür İZMİR'LİYİM. HANİ ŞU ZAMANINDA AKP'NİN "GAVUR İZMİR" DEDİĞİ VİLAYET ;) Admin banlayacaksan insanları önceki konuşmalarına bak, yazılarına bak. Eğer burada konu açıyorsan da her iki tarafın hakkını gözet bilgi sahibi olmayan ve en önemlisi konu ile ilgisi olmayanları uyar! Uyar ki hassas insanlar karşılık verip, konuşma üslubu değişmesin. Ayrıca neden bu kadar hanımlar bu konuya meraklı? Kardeşim biz askerlikten korkan insan değiliz, biz boşa geçen hamallığın bitmesinden yanayız. İnşallah askerlik tümden kalkar, okuyanı-okumayanı boşa orada zaman kaybetmez. Hepsini geç madem çıkaracaksın yaş sınırını kaldır, 40 yaşına kadar öğretmenler atanabiliyor bunlarıda 40 yaş yap! 30 yaşından sonra insanlar ne yapacak? Sonra işinize gelmedi mi vatan sevgisi, askerlik kutsal! Yahu madem vatan sevgisi diyorsunuz, neden o zaman bunca sene alnını koyduğu secdenin yönünü kabe diye bilen insanlar ATATÜRK gibi İSMET İNÖNÜ gibi adamlara saydırdı? Tekrarlıyorum, ASKERLİK KUTSALDIR AMA DOĞRU KİŞİLERLE! BİRİLERİNE KÖLELİK YAPMAK İNŞAATTA TUĞLA TAŞIMAK, İZMARİT TOPLAMAK, HELA TEMİZLEMEK KISACA BİRİLERİNİN ... B.KU TEMİZLEMEK KUTSAL DEĞİLDİR. HEPSİNİ GEÇTİM EŞİTLİK İSTİYORSANIZ DA EVVELA ÜST KADEME VEKİLLERİN EVLATLARINDAN BAŞLAYACAKLAR, ERDOĞAN'IN OĞLU NEREDE ASKERLİK YAPTI? NE KADAR SÜRE ASKERLİK YAPTI? KUTSAL GÖREVDEN KASTIMIZ BU! BENİ BANLAYAN ARKADAŞ ÖNCE ANLA-ALGILA SONRA HÜKÜM VER CEZAYI KEZ! ESKİ AKLIM OLSAYDI ŞİMDİ GICIKLIĞINA UĞRAŞIRDIM DA ZAMAN KAYBI. ;)

Asena_38 son olarak sözüm sana hatalıysam ki değilim ;) Kırıcı bir söz söylediysem ki söylemedim ;) kusura bakma, sanal alemde vatan-millet edebiyatı yapan bu nick ya da benzeri nicklerle takılan ne kadar insan tanıdıysam sonunda altından bir çapanoğlu çıktı ;) O yüzden insanların hassas oldukları konulara girerken bilgi sahibi olun, sizleri ilgilendirmeyen konulara atlamayın. Hepsini geçtim varsa kapasiteniz insanların önce ne anlatmaya çalıştığını anlayın sonra yargılayın. Ve bir konuda bilginiz yoksa asla basit laçka kelimelerle cevap vermeyin, üslubunuzu bozarsanız karşınızda ki bozar. İlk _elmayra_ denilen şahsın cevabı bu yöndeydi!
Elmayra'nın bana cevaben yazdığı ileti! Giriş, "aman aman naptın sen ya."

""aman aman naptın sen ya.
Çevremde çok iyi okullarda okumuş el bebek gül bebek yetişmiş insanlar gidip şırnakta hakkaride askerlik yaptılar.Herkes eşittir.Onlar yaptı siz de yapacaksınız bu kadar.
Serseriler bir kenara,öğretmenler mühendisler bir kenara mantıgı çok anlamsız.Serseri gitsin vatan için ölsün ama doktora mühendise bişey olmasın düşüncesi insanlıga sığmaz bir defa.Hem askerlik bir disiplin sürecidir.Bence bu disipline sadece başı boş serserilerin değil dünyadan bir haber olan üniversite mezunlarının da alınması gerekir.Herkes aynı değildir ama kişiye özel askerlik yapılacak durum olmadıgına göre yapacak bişey yok "

Ve hepsini geçtim bayansınız, konuyla uzaktan yakından alakanız dahi yok. Ve birilerine piyonluk yapıyorsunuz!

AsenA_38

Yeni Üye
bu mevzu hepimizi ilgilendiriyor... ayrıca fikrimi belirtirim bu seni bağlamaz senin düşündüğünün beni bağlamadığı gibi ...

mirc sohbetlerinde bu nickleri gördüğüne göre hiç çıkmıyosun o sitelerden ne farkın var ki onlardan

ATASAGUN

Yeni Üye
bu mevzu hepimizi ilgilendiriyor... ayrıca fikrimi belirtirim bu seni bağlamaz senin düşündüğünün beni bağlamadığı gibi ...

mirc sohbetlerinde bu nickleri gördüğüne göre hiç çıkmıyosun o sitelerden ne farkın var ki onlardan

İlgilenmezdim IRC'le benim asıl işim UNREAL'di. Arada vatandaşların loglarını okumak güzeldi ;) O yüzden bilginiz varsa konuşun dedim ve değiştirebiliyorsa da tavsiyem nickini değiş gerçi 400 küsür postun var yazık olur ;)

AsenA_38

Yeni Üye
sana inat kullanıcam yanı da bişiler daha eklicem

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Admin banlayacaksan insanları önceki konuşmalarına bak, yazılarına bak. Eğer burada konu açıyorsan da her iki tarafın hakkını gözet bilgi sahibi olmayan ve en önemlisi konu ile ilgisi olmayanları uyar! Uyar ki hassas insanlar karşılık verip, konuşma üslubu değişmesin. Ayrıca neden bu kadar hanımlar bu konuya meraklı
Arkadaşım forum kurallarını 2. defa kayıt olurken de okumamışsın anlaşılan bi daha gözden geçir forum kurallarını ıp adresinden banlamak zorunda bırakma kendini iyi forumlar

Forum Kuralları
# 1- Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.
# Forum katilimcilari yeni bir konu basligi açmadan önce o konunun forum`da mevcut olup olmadigini kontrol etmeliler. Bunun için boardun arama özelligi kullanilabilir. Ayni isimli veya ayni tartismalari içeren konular açilamaz.
# 2- Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.
# 3- Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.
# 4- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu ile alakalı olmayan başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar göz önüne alınmaz.
# 5- Foruma yazılacak konular ilgili bölüm başlıkları altına yazılmalıdır. Buna özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz...
# 6- Forumumuzda müstehcen yazılar yazmak müstehcen resimler vermek yada link vermek kesinlikle yasaktır aksini yapanların derhal yazı yazma yetkileri alınacaktır.
# 7- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar, reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle açık yada politika ilgili bir resim olmamalı ve kesinlikle bir partinin simgesi olan logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde üyeliğiniz silinebilir. Bu ilk defa olmuş olsa bile sadece adminlerin takdirine kalmış bir şeydir.
# 8- Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.
# 9- Forum yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajları silinir ve foruma girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda boarda olan üyeliği derhal silinir.
# 10- Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla fikir aliş-verişinde bulunulması, sohbet ve paylaşım için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir ve aynı zamanda yasaktır.
# 11- Hiç bir forum hakkında karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz.
# 12- Forum kurallarına uymayan katılımcıların foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabılır.
# 13- Foruma üye olan her kişi, üyelik kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

ATASAGUN

Yeni Üye
Arkadaşım forum kurallarını 2. defa kayıt olurken de okumamışsın anlaşılan bi daha gözden geçir forum kurallarını ıp adresinden banlamak zorunda bırakma kendini iyi forumlar

Forum Kuralları
# 1- Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.
# Forum katilimcilari yeni bir konu basligi açmadan önce o konunun forum`da mevcut olup olmadigini kontrol etmeliler. Bunun için boardun arama özelligi kullanilabilir. Ayni isimli veya ayni tartismalari içeren konular açilamaz.
# 2- Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.
# 3- Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.
# 4- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu ile alakalı olmayan başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar göz önüne alınmaz.
# 5- Foruma yazılacak konular ilgili bölüm başlıkları altına yazılmalıdır. Buna özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz...
# 6- Forumumuzda müstehcen yazılar yazmak müstehcen resimler vermek yada link vermek kesinlikle yasaktır aksini yapanların derhal yazı yazma yetkileri alınacaktır.
# 7- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar, reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle açık yada politika ilgili bir resim olmamalı ve kesinlikle bir partinin simgesi olan logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde üyeliğiniz silinebilir. Bu ilk defa olmuş olsa bile sadece adminlerin takdirine kalmış bir şeydir.
# 8- Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.
# 9- Forum yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajları silinir ve foruma girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda boarda olan üyeliği derhal silinir.
# 10- Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla fikir aliş-verişinde bulunulması, sohbet ve paylaşım için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir ve aynı zamanda yasaktır.
# 11- Hiç bir forum hakkında karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz.
# 12- Forum kurallarına uymayan katılımcıların foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabılır.
# 13- Foruma üye olan her kişi, üyelik kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
;) Önemli bir hususta laçka cevaplar verilince konu dışı yazılar yazmışımdır eyvallah bunu kabul ediyorum ancak cevap verenlerde konunun hassasiyetine göre yazsın. Yazacakları birşey yoksa da yazılanları okusun. İnsanlar zaten gergin, birde bilgileri olmadıkları alanda gereksiz yere post kasıp insanları sinirlendiriyorlar.

Erkekten çok bayanlar hassas ve neden hassas olduklarını dile getirmiyorlar ;) Kısa ve öz ASKERLİK KUTSALDIR! Senelerdir aynı laflarla gram ilerlemedik, ilk mesajı okuduysan ben nasıl bir sistem olması gerektiğini dile getirdim bu postun hemen akabinde ise gereksiz cıvık bir yanıt geldi. Bundan sonra üslubum değişti. Birde bayanlar neden tektip ister? Onları alakadar eden nedir? Atıyorum askerde sevdiği vardır, nişanlısı vardır uzun dönem gitmiştir bu yasa ile daha erken kavuşacaktır bunu desinler baştacı, susayım ama alakasız ve laçka bir biçimde cevap veriyorlar. Bir fikir söylüyoruz, geyik bölümünde değil ciddi bir başlık altında cevap "amannn sende" tarzı ... ;) Ve ondan sonra üslup sertleşince saygısız oluyoruz ;)

+

İp üzerinden ban laflarını bırak kardeşim, tamam yöneticisin eyvallah hiyerarşiyi sağlayacaksınız bunada eyvallah sonuçta smod'sun hakkında var ama insanları "ip üzerinden banlarım diye tehtid edercesine konuşmayı yapamazsın" bunu yapacaksan da özelden yaparsın genelde değil ;) Hem ip üzerinden ban atsan ne olacak? Benim amacım terslik olsa, bazı ulemaların dediği gibi ".... saygısız" olsam yine yapacağımı yaparım attığın banda statik iplerde geçerli ;) Kablolu net değil o yüzden dilersen bunuda banla sana kalmış ;)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
;) Önemli bir hususta laçka cevaplar verilince konu dışı yazılar yazmışımdır eyvallah bunu kabul ediyorum ancak cevap verenlerde konunun hassasiyetine göre yazsın. Yazacakları birşey yoksa da yazılanları okusun. İnsanlar zaten gergin, birde bilgileri olmadıkları alanda gereksiz yere post kasıp insanları sinirlendiriyorlar.

Erkekten çok bayanlar hassas ve neden hassas olduklarını dile getirmiyorlar ;) Kısa ve öz ASKERLİK KUTSALDIR! Senelerdir aynı laflarla gram ilerlemedik, ilk mesajı okuduysan ben nasıl bir sistem olması gerektiğini dile getirdim bu postun hemen akabinde ise gereksiz cıvık bir yanıt geldi. Bundan sonra üslubum değişti. Birde bayanlar neden tektip ister? Onları alakadar eden nedir? Atıyorum askerde sevdiği vardır, nişanlısı vardır uzun dönem gitmiştir bu yasa ile daha erken kavuşacaktır bunu desinler baştacı, susayım ama alakasız ve laçka bir biçimde cevap veriyorlar. Bir fikir söylüyoruz, geyik bölümünde değil ciddi bir başlık altında cevap "amannn sende" tarzı ... ;) Ve ondan sonra üslup sertleşince saygısız oluyoruz ;)

+

İp üzerinden ban laflarını bırak kardeşim, tamam yöneticisin eyvallah hiyerarşiyi sağlayacaksınız bunada eyvallah sonuçta smod'sun hakkında var ama insanları "ip üzerinden banlarım diye tehtid edercesine konuşmayı yapamazsın" bunu yapacaksan da özelden yaparsın genelde değil ;) Hem ip üzerinden ban atsan ne olacak? Benim amacım terslik olsa, bazı ulemaların dediği gibi ".... saygısız" olsam yine yapacağımı yaparım attığın banda statik iplerde geçerli ;) Kablolu net değil o yüzden dilersen bunuda banla sana kalmış ;)
Tehdit etmekle elime ne geçecek arkadaşım
Konu gereksiz uzuyor cevap yazdıkça lütfen kendimize nasıl davranılmasını istiyorsak karşımızdakine de aynı şekilde davranalım konu dışına yeterince çıkıldı zaten

AsenA_38

Yeni Üye
burası bir forum ve istediğim konu benim ilgi alanımdır fikir belirtme hakkım vardır ama sen fikrini söylemek yerine benim yazıklarıma cevap yazıyosun yazdığın yetmiyor kullandığım üye isminden dolayı beni rahatsız ediyorsun ...üstelik hala ulema filan diyerek yine bana konuşuyorsun artık uzatma kimse de bu tatsız yazışmaları okumak durumunda kalmasın

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Arkadaşlar tamam uzatmayalım artık lütfen konu kapansın

milaya

Yeni Üye
arkadaşlar ben şimdi okudum yazılanları.bende birşeyler yazmak ıstıyorum ..herkese saygım sonsuz..benım babam diş hekimi oldugu halde Özbekistanda 2.5 yıl yaptı askerliğini....biraz geçmişe gittim tabi o zamanın yasaları ve yaşadığı ülkenın farklı olmasıyla kaynaklı bu...kimileri maddi imkanlar yüzünden okuyamıyor...ama kimilerini de kendılerıne ımkan yaratarak kendını zorlayarakta olsa okuyor..çabalıyor..tabiki okuyanla okumayan bır tutulmamalı...ben bu konuda insanların eşit tutulmasından yana degılım...yanı yıllarca didinip iyi yerlere gelmek ısteyenle hiçbişey yapmadan hayatını surdurenlerın bır olmasını dogru bulmuyorum

ATASAGUN

Yeni Üye
arkadaşlar ben şimdi okudum yazılanları.bende birşeyler yazmak ıstıyorum ..herkese saygım sonsuz..benım babam diş hekimi oldugu halde Özbekistanda 2.5 yıl yaptı askerliğini....biraz geçmişe gittim tabi o zamanın yasaları ve yaşadığı ülkenın farklı olmasıyla kaynaklı bu...kimileri maddi imkanlar yüzünden okuyamıyor...ama kimilerini de kendılerıne ımkan yaratarak kendını zorlayarakta olsa okuyor..çabalıyor..tabiki okuyanla okumayan bır tutulmamalı...ben bu konuda insanların eşit tutulmasından yana degılım...yanı yıllarca didinip iyi yerlere gelmek ısteyenle hiçbişey yapmadan hayatını surdurenlerın bır olmasını dogru bulmuyorum
Babanın ellerinden öperim kardeşim, dediğin gibi geçmiş zamanın sosyo-ekomik yapısıyla bu zamanın yapısı bir değil. Bizlerin önüne malesef KPSS gibi bir engel var ve lisans mezunu olunduğu taktirde sadece lisans düzeyinden sınavlara giriyoruz, 30 yaş sınırıda ekstra olarak önümüzde. Bu yaş sınırını kaldırsınlar 9 ay değil 12 ay yapsınlar.;) Ve eskisi gibi gençler 22'de mezun olmuyor 24-25 hak getire. Bu yıldan itibaren mezun olan gençler askere alınıyor alınsın alınmasına ama uzun sürelerde olmamalı ve hatta daha evvelden silah eğitimi almış belgeli yurtdaşlarımız bu eğitimden bile muaf tutulmalı çünkü boşuna zaman kaybı. Örneğin benim silah eğitimim var, bildiğim şeyler için neden vakit kaybedeyim? İyi kötü 10 metre önümdeki hedefi vurabiliyorum, bu eğitim varken daha ne eğitimi 45 gün? Ben aş derdindeyim ben ekmek derdindeyim birileri gibi babadan kalma mirasımda yok, vekil dayım da yok.

Ayrıca profesyonel ordu diyorlar madem prof ordu kuruyorsunuz asker kalabalığına ne gerek olacak? Tümden ya kaldırın ya da genel olarak tüm insanları 3 ay gibi kısa bir sürede eşitleyin. Prof ordu kurmayacaklar diyelim bu seferde gençlerin aldığı 45 günlük eğitimle ne işi olacak dağda? Sipher mi lazım? Sipher lazım değilse de bu kadar genci ne yapacaksınız diye sorarlar? Amele mi lazım inşaatlarında yoksa çöpçü mü lazım izmaritler için. İşte bunları söyleyince insanlar kızıyor, kafalarda sabit bir fikir "askerlik kutsaldır" deyip beyin jimlastiği yapmıyorlar. Bu askerliğin planını yapmaları lazım ve askerliği uzun vadeye yaymaları lazım söylediğim bir arkadaş "amannn" la başlayan bir cümle sarfetti bu kestirip atmaktır. Madem askerlik bu devlet için olmazsa olmaz o zaman birey olarak önerim kimilerine saçmada gelse bu: 15 ay 12 ay bir bireyi asker alacağına 2 senede bir 45 gün al, bunun planlaması yapılsın çalışanlar için de zorluk çıkarmasın. Her 2 senede bir gördükleri silah eğitimlerini tekrarlasınlar bu kötü birşey mi? Ama nerede bunu yapacak siyasi irade? Konuştuklarımız ancak ütopyadan ibaret kalıyor senelerdir gram ilerleme kaydedemedik. Dünyanın en güçlü ordularından biri bizde diyoruz, akşamları şehit haberlerini alıyoruz. Güçlü olmayalım diyorum ben, sayıca kuru kalabalık olmayalım onun yerine askerimizin teçhizatı moderm olsun. Fırtınada, yağmurda tekleyen çalışmayan G3 ile asker sayın fazla olsa ne olur? Ben bunun derdindeyim, böyle bir askerliğe de açıkçası kutsallık gözüyle bakmıyorum! İsrail'e "one minute" çekiyoruz aldığımız askeri malzemelerin yarısı o ufacık ülkeden, aldığımız mühümmatı bile boşa kullanıyorlar. Arkadaşım Çukurca'dan geldiğinde bomboş alanları bombaladıklarını anlattı. Bunlar nedir? Kimin parası ki bunlar? Neden boş alanlar bombalanıyor, mühümmatı sağlayanlar vs. arada rant mı var? Askerlikte amaç neymiş insanları seferberliğe hazır etmekmiş değil mi? Pekii 20 sene evvel askerliğini yapmış bir bireyi seferberlikte alsan ne olur? 20 sene evvel aldığı silah eğitimini hatırlıyor mu bakalım. İşte benim anlatmak istediğim bu, geniş bir planlama lazım öyle ha deyince herkes eşit olsunla bu işler olmaz. Toplumun bir kesimini tatmin edeyim derken bir kısmını mutsuz edemezler. Referandum sürecinde gördük işte 2 madde için toplum ayrıştı. Burada da ayrışmamak için olması gereken askerliği kaldırmasalar dahi yapacakları en basit iş 3 6 9 olur. Lisans 3, ön lisans 6, lise ve dengi okullarda 9 ay askerlik yapar aslında bu süreler bile insanlar için çok uzun. Allah gençlerin bu düzende yardımcısı olsun, umarım kalbini kırdığım ya da fevri olarak çıkış yapan arkadaşlar şimdi ne demek istediğimi daha net anlamışır.

AsenA_38

Yeni Üye
anlıyoruz anlamıyo değiliz ama bizim de görüşlerimiz bu yönde katılırsın katılmazsın sonuçta benim dememle dönmüyo bu işler ... ben zaten süresinde değilim ister üç ay olsun ister beş ay ama herkesin süresi eşit olsun istiyorum o kadar

milaya

Yeni Üye
haklisiniz tabiki...ama kiçkimseye söz hakki taninmiyor...herkesin yardimcisi olsun Allah.)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz