2012-2013 Aöf Açıköğretim Harç Ücretleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2012 - 2013 Aöf AçıköğretimHarç Ücretleri - Aöf Kayıt Yenileme Harçları - açık öğretim harçları

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Aöf bölümleri için harç ücretlerini açıklandı. Buna göre en düşük 205tl, en yüksek harç ücreti 365tl olarak belirlendi. Harç ücretlerindeki bu farkın Staj ve yapılan özel sınavlardan kaynaklandığı belirtildi. Aslında günlerdir harç ücretlerinin kaldırılıp kaldırılmayacağı konuşuluyordu. Derken 28.08.2012 tarihinde bakanlar kurulu toplantısı sonrasında Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü olan Bülent Arınç mikrofonların karşısına geçti ve bütün üniversite öğrencilerinin beklediği kararı açıkladı. Açıköğretim aöf bölümleride dahil olmak üzere örgün eğitim 1.öğretim katkı paylarının kaldırıldığını açıkladı.

Yapılan açıklamada katkı payı dendiği için Öğrenim Ücretlerinin kaldırılmadığını anladık. Ayrıca banakanlar kurulu kararları sonrasında Resmi Gazate’de yayınlanarak yürürlüğe giren kararlar içinde; Şehit ve gazi çocuklarından öğrenim ücretinin alınmayacağı, Sınıfta kalan öğrenciler katkı payı ödemeye devam edecekleri, Özürlü öğrencilerin öğrenim bedellerinde özürlülük oranına göre indirim yapılacağı, Yüksek lisans yapanlardan da katkı payı alınmayacağı gibi kararlar alındığını öğrenmiş olduk.

Ayrıca açıköğretim facebook sayfamızı beğenerek üniversite hakkındaki bir çok bilgiden anında haberdar olabilirsiniz.

FACEBOOK AÇIKÖĞRETİM SAYFAMIZ İÇİN TIKLAYIN

2012-2013 Eğitim Yılı OSYM Yerleştirme Sonuçlarına Göre Yeni Kayıt Harç Ücretlerini Aşağıdaki Tablodan Görebilirsiniz.

Açıköğretime OSYM Tercih Sonuçlarına Göre İlk Defa Kayıt Yaptıracaklar İçin ;
Açıköğretim 2012-2013 Kayıt Tarihlerini Öğrenmek İçin Tıklayın.

FAKÜLTE / PROGRAMHarç Ücretleri
1. Dönem
Harç Ücretleri
2. Dönem
Kayıt Tarihleri
Kayıt Yapılırken
Yatacak Miktar
2.Dönem Ödenecek Miktar
- Laborant ve Veteriner Sağlık 225 tl.225 TL.Kayıtları
10-28 Eylül Tarihleri
Arasında Yapılacaktır.
-Elektrik Enerjisi İkletim ve Dağıtım 365 tl.365 TL.Kayıtları
10-28 Eylül Tarihleri
Arasında Yapılacaktır.
- Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
- Sosyal Hizmetler
- Turizm ve Otel İşletmeciliği
- Turizm ve Seyahat Hizmetleri
225 tl.225 TL.Kayıtları
10-28 Eylül Tarihleri
Arasında Yapılacaktır.
FAKÜLTE / PROGRAMHarç Ücretleri
1. Dönem
Harç Ücretleri
2. Dönem
Kayıt Tarihleri
Kayıt Yapılırken
Yatacak Miktar
2.Dönem Ödenecek Miktar

- Adalet
- Bankacılık ve Sigortacılık
- Çağrı Merkezi Hizmetleri
- Dış Ticaret
- Emlak ve Emlak Yönetimi
- Ev İdaresi
- Fotoğrafçılık ve Kameramanlık
- Halkla İlişkiler ve Tanıtım
- İlahiyat
- İnsan Kaynakları Yönetimi
- İşletme Yönetimi
- Kültürel Miras ve Turizm
- Lojistik
- Marka İletişimi
- Medya ve İletişim
- Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
- Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
- Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi
- Radyo ve Televizyon Programcılığı
- Sağlık Kurumları İşletmeciliği
- Spor Yönetimi
- Yerel Yönetimler
- Özel Güvenlik ve Koruma
- Sosyal Bilimler

- Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
- İşletme
- Konaklama İşletmeciliği
- İktisat
- Kamu Yönetimi
- Maliye
- Uluslararası İlişkiler
- Felsefe
- Sosyoloji
- Tarih
- Türk Dili ve Edebiyatı
205tl205tlKayıtları
10-28 Eylül Tarihleri
Arasında Yapılacaktır.

Aöf Açıköğretim 2012-2013 kayıt yenileme harç ücretleri;

- Kayıt Yenileyecek öğrenciler yaklaşık 205tl-205tl arası Güz Dönemi kayıt yenileme tarihleri içinde, 205tl-205tl arası Mart Ayı İçinde Bahar Dönemine Kayıt Yenilerken. ( Martta harç ücretini yatırmazsanız Bahar Dönemi Derslerini Alamaz ve Okulu 1 yıl Uzatmış Olursunuz )

- Okul Öncesi Öğretmenliğinin 3. ve 4. sınıfına geçen öğrenciler 285tl-350tl arası Güz Dönemi kayıt yenileme tarihleri içinde, 285tl-350tl arası Mart Ayı İçinde Bahar Dönemine Kayıt Yenilerken. ( Martta harç ücretini yatırmazsanız Bahar Dönemi Derslerini Alamaz ve Okulu 1 yıl Uzatmış Olursunuz )

Aöf Açıköğretim 2012-2013 Kayıt Yenileme Tarihlerini Öğrenmek İçin TIKLAYIN

Dikkat Arkadaşlar

* Açıköğretim Önlisans bölümlerinde 3 yıldır okuyanlar ve Aöf Lisans bölümlerinde 5 yıldır okuyanlar; Yukarıda yazılı olan rakamlara ilave olarak Her Taksitte 20tl-50tl arası daha fazla Ödeyeceklerdir.

* Aöf Önlisans bölümlerinde 4 veya daha fazla yıldır okuyanlar ve Açıköğretim Lisans bölümlerinde 6 veya daha fazla yıldır okuyanlar; Yukarıda yazılı olan rakamlara ilave olarak Her Taksitte 40tl-75tl arası daha fazla ödeyeceklerdir.

Tüm Açıköğretim öğrencilerine 2012-2013 eğitim yılında başarılar dileriz...

Açıköğretim Yardım Destek Paylaşım Platformu Ekibi....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar açıköğretim fakültesi harçları konusunda size faydalı bir bilgi oldu ise bir teşekkür etmeniz yeterlidir.

pegasus_dna

Forum Editörü
harçların kalkması için birtakım haberler çıktı. yeni dönem başlamadan bunu yürürlüğe koymaları gerekir.. harç olayı başlı başına saçma. ben baştan beri anlamıyorum aöf harcı neden bu kadar ödüyor. diplomaya mı para yatırıyoruz...

örgünde de şöyle bir tartışma çıktı. gündüzcüler 2. öğretimdekilere tepki gösteriyor. harç kalkcaksa gündüzcü ortalam 300 tl yatırıyor gececi 1000 tl. bu aradaki fark ne olcak....

prenses19

Yeni Üye
arkadaşlar az önce aöf için de harçlar kalktı diye duydum. bir bilginiz var mı acaba???

N

NAZ05

Misafir
Hocam ben aöf kredili sistemde okuyorum.Geçen yıl 2.dönem harcını yatırmadım eğer bu dönemde yatırmazsam okuldan atılır mıyım ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
harçların kalkması için birtakım haberler çıktı. yeni dönem başlamadan bunu yürürlüğe koymaları gerekir.. harç olayı başlı başına saçma. ben baştan beri anlamıyorum aöf harcı neden bu kadar ödüyor. diplomaya mı para yatırıyoruz...

örgünde de şöyle bir tartışma çıktı. gündüzcüler 2. öğretimdekilere tepki gösteriyor. harç kalkcaksa gündüzcü ortalam 300 tl yatırıyor gececi 1000 tl. bu aradaki fark ne olcak....
Devlet ancak kendi aldığı katkı payını almayabilir diye düşünüyordum öylede oldu. Öğrenim gideri adı altında üniversitenin aldığı asıl meblağ alınmaya devam edilecek görünüyor. İkinci öğretimin durumu içler acısı ama böyle bir imkandan yararlananlarında bir bedel ödemesi gerektiğini düşünüyorum.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Hocam ben aöf kredili sistemde okuyorum.Geçen yıl 2.dönem harcını yatırmadım eğer bu dönemde yatırmazsam okuldan atılır mıyım ?
Geçen yıl 2.dönem harcınızı yatırmadığınız için Bahar dönemine kayıt yeniletmemiş ve bahar dönemi derlserini görmemiş oldunuz. Görmediğiniz bir şey için borç olmaz. Bu yıl sadece okuyacağınız dönemler için harç ödeyeceksiniz.

pegasus_dna

Forum Editörü
evet kalktı arkadaşlar sonunda.. burs alan arkadaşlarında burslarının artacağı da söyleniyor.
2. öğretim yapanlar mesai dışı öğrenim yaptıklarından hocaların ücretlerini karşılıyor, ders ücreti veriyor... bu bakımdan kötü oldu gece öğrenim yapanlara. onlara harç belli bir miktarda indirim yapılması gerekir..

N

NAZ05

Misafir
Geçen yıl 2.dönem harcınızı yatırmadığınız için Bahar dönemine kayıt yeniletmemiş ve bahar dönemi derlserini görmemiş oldunuz. Görmediğiniz bir şey için borç olmaz. Bu yıl sadece okuyacağınız dönemler için harç ödeyeceksiniz.
hocam teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için ancak tam olarak anlatamadım sanırım. ben geçen yıl 2.dönem harcımı yatıramadım.şimdi eylülde yine yatırmazsam yani kayıt yeniletmezsem okuldan atılır mıyım ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
hocam teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için ancak tam olarak anlatamadım sanırım. ben geçen yıl 2.dönem harcımı yatıramadım.şimdi eylülde yine yatırmazsam yani kayıt yeniletmezsem okuldan atılır mıyım ?
Hayır okuldan atılma olayı kaldırıldı. Ama geçen yıl eğer kredili sistemde okuyorsanız, 2.taksit dediğiniz şey Bahar dönemi yani 2.dönemin kayıt yenileme ücreti oluyor. Kredili sistemde 2 dönem için ayrı ayrı kayıtyeniletiyorsunuz. Harç ödemediğiniz dönem kayıt yeniletmemiş sayılırsınız ve o dönemin derslerini alamazsınız. ( 1. Dönem Güz Dönemi, 2.Dönem Bahar Dönemidir. Dersleri ve sınavları birbirinden bağımsızdır.)

N

NAZ05

Misafir
Hayır okuldan atılma olayı kaldırıldı. Ama geçen yıl eğer kredili sistemde okuyorsanız, 2.taksit dediğiniz şey Bahar dönemi yani 2.dönemin kayıt yenileme ücreti oluyor. Kredili sistemde 2 dönem için ayrı ayrı kayıtyeniletiyorsunuz. Harç ödemediğiniz dönem kayıt yeniletmemiş sayılırsınız ve o dönemin derslerini alamazsınız. ( 1. Dönem Güz Dönemi, 2.Dönem Bahar Dönemidir. Dersleri ve sınavları birbirinden bağımsızdır.)
Çok teşekkürler sizi yoruyorum kusura bakmayın son bir sorum daha olacak cevaplarsanız sevinirim. Ben şimdi 2.dönem yani bahar döneminin derslerini almadığım için bu sene bahar döneminde mi kayıt yenilemeliyim ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Çok teşekkürler sizi yoruyorum kusura bakmayın son bir sorum daha olacak cevaplarsanız sevinirim. Ben şimdi 2.dönem yani bahar döneminin derslerini almadığım için bu sene bahar döneminde mi kayıt yenilemeliyim ?
Evet bahar dönemde de kayıt yenileyecek ve geçen sene almadığınız bahar dönemi derslerini alacaksınız.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Hocam, aöf işletmede 5. senem ve haftasonu büte girerek 3. sınıfa geçiyorum. Yıllık sistemde geçen 2. taksidimi ödemedim. Sanıyorum bu bölümde de kredili sisteme geçildi.

Yeni kredili sistemde kaydımı yenileyebilmek için hem önceki borcumu hem de yeni belirlenecek kayıt yenileme ücretini birlikte mi ödemem gerekiyor ?

Yoksa yalnızca kayıt yenileme ücretini ödeyerek, önceki borcumu daha sonra kapatma imkanım var mı ?

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Daha açıklayıcı olabilmek adına ;

ilk 2 sınıfı yıllık sistemde okudum. 2. sınıfın 2. taksidini yatırmadım.

Bölümüm kredili sisteme geçti ve artık her dönem kayıt yenilemem gerekiyor.

3. ve 4. sınıfta istisnasız her dönem kayıt yenilemek için harcımı yatırsam ve mezun olmadan önce geçmişten kalan tek taksidimi yasal faiziyle ödesem...

Mümkün mü ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Hocam, aöf işletmede 5. senem ve haftasonu büte girerek 3. sınıfa geçiyorum. Yıllık sistemde geçen 2. taksidimi ödemedim. Sanıyorum bu bölümde de kredili sisteme geçildi.

Yeni kredili sistemde kaydımı yenileyebilmek için hem önceki borcumu hem de yeni belirlenecek kayıt yenileme ücretini birlikte mi ödemem gerekiyor ?

Yoksa yalnızca kayıt yenileme ücretini ödeyerek, önceki borcumu daha sonra kapatma imkanım var mı ?
Evet hem geçen yıldan kalan borunuzu hemde bu yılın güz döneminin harcını ödemek durumundasınız.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
açık ögretim fakültelerin harçları kalkmamıs görünüyor nasıl olacak bu iş bilen varmı ..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
açık ögretim fakültelerin harçları kalkmamıs görünüyor nasıl olacak bu iş bilen varmı ..
Kaldırılan sadece Devlete ödediğimiz katkı payları idi. Üniversitenin aldığı öğrenim ücreti kaldırılmadı. Üniversiteler özerk kuruluşlardır, öğrenim bedeli adı altında harç alabilirler.

EbKe

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
Harç ücretleri 205 tl civarı. Öğrenim gideri: 50-75 civarı. Bu durumda 50-75 tl olanlar mı alınmayacak. Harç diyorsa neden 205 tl halen alınmaya devam ediyor.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Harç ücretleri 205 tl civarı. Öğrenim gideri: 50-75 civarı. Bu durumda 50-75 tl olanlar mı alınmayacak. Harç diyorsa neden 205 tl halen alınmaya devam ediyor.
harçtan kastımız öğreim gideri zaten. kaldırılan devletin aldığı katkı payı. Devlet zaten her öğrenci için üniversitelere belli bir para ödemekte bunun %15-40 lik kısmını öğrenciden almakta idi. Öğrenciden aldığı ücreti tamamen kaldırdı.

Şimdi alınan tek ücret üniversitelerin aldığı öğrenim bedelidir. Üniversiteler özerk kuruluşlar oldukları için Gelir - Gider olayını kendileri belirlerler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara