2016 DGS ile AÖF Bölümlerine Ayrılan Kontenjan Sayıları

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Katılım
9 Şub 2011
Mesajlar
5,900
Tepkime puanı
22
Puanları
38
Bölüm:
İşletme
Şehir:
Bursa
DGS ile Açıköğretim lisans bölümlerine geçiş yapılabilecek bölümler ve kontenjan sayıları açıklandı. AÖF bölümlerine ayrılan kontenjan sayısı yaklaşık 76 bin civarında. Bu sayının 200 ü ATA-AÖF Sosyal Hizmet Lisans bölümüne ayrılmışken geri kalanı Anadolu AÖF lisans bölümlerine ayrılmış durumda. Adaylar 2016 DGS ile 8 bölüme yerleşebilme hakkına sahip. Bu 8 bölümün 7 tanesi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesine, 1 bölüm ise Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesine ait.

DGS ile hangi AÖF bölümlerine Tercih Yapabilirim ?

Aşağıda önlisans mezuniyet alanına göre Dikey Geçiş yapılabilecek Lisans programları iki ayrı tabloda listelenmiştir.

Ölisans mezuniyet alanına göre Dikey Geçiş yapılabilecek Lisans programları; ( 2 Liste var, her ikisine de bakın)


Dikey Geçişle İktisat, İşletme Fakülteleri Lisans Programları 3. Sınıfına Doğrudan Kayıt Yapılacak MYO ve Açıköğretim Önlisans Programları. Aşağıdaki her iki tabloyu da indirerek mezun olduğunuz önlisans bölümüne göre geçiş yapabileceğiniz Lisans bölümlerine bakabilirsiniz.


NOT: Kayıt Olabilmek İçin Meslek Yüksekokulu mezuniyet belgesinde yer alan önlisans program adı ile dikey geçiş listelerinde yer alan program adının aynı olması gerekmektedir…

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM LİSANS BÖLÜMLERİ DGS KONTENJANLARI

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bölümlerinden 8 bölüme DGS ile geçiş yapabilirsiniz. Aşağıdan bu bölümleri ve ayrılan kontenjan sayılarını görebilirsiniz. Bölümler hakkında bilgi almak için isminin üzerine tıklayın.​

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM LİSANS BÖLÜMLERİ DGS KONTENJANLARI

Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA-AÖF) bölümlerinden 1 bölüme DGS ile geçiş yapabilirsiniz. Aşağıdan bu bölümleri ve ayrılan kontenjan sayılarını görebilirsiniz. Bölümler hakkında bilgi almak için isminin üzerine tıklayın.


 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
19,453
Mesajlar
150,272
Kullanıcılar
90,422
Son üye
Emre Akdoğan
Üst