2016 ÖATB Sonuçları Açıklandı !

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Katılım
9 Şub 2011
Mesajlar
6,041
Tepkime puanı
25
Puanları
48
Bölüm:
İşletme
Şehir:
Bursa
2016 ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ TESTİ (ÖATB) AÇIKLANDI
ÖATB sonuçları açıklandı mı?, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sonuçları açıklandı, 2016 ÖATB sonuçları açıklandı, ÖATB sonuçlarını nasıl öğrenebilirim.

20 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirilen, 2016 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) resmi olarak yaptığı açıklamaya göre öğretmen adaylarının Mezun oldukları alan ilgili yeterliliklerinin ölçüldüğü ve Ağustos ayında gerçekleştirilen testlere ilişkin sonuçları "https://sonuc.osym.gov.tr" web linkine kimlik bilgileri ve şifrelerini girerek öğrenebildiği bildirildi.


Türkçe Öğretmenliği Testi'ndeki 43'üncü sorunun "E" olarak girilmiş cevabının "C" Kimya Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 5. sorunun "A" olarak girilmiş cevabının da "D", olarak değiştirildiği belirtilen açıklamada, Rehber Öğretmenliği Testi'ndeki 17., Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testi'ndeki 37 ve 39., Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Testi'ndeki 8'inci, Türkçe Öğretmenliği Testi'ndeki 14. ve 46. soruların iptal edilmesine karar verildiği duyuruldu.


Açıklamada, iptal edilen soruların ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru yanıtlanmış kabul edilerek değerlendirme işlemlerinin tamamlandığı kaydedildi.

ÖATB sonuçları, 2 Eylül 2016 günü saat 22:40'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,437
Mesajlar
134,335
Kullanıcılar
90,746
Son üye
Artisanpvx
Üst