40 Bin Kişi Memurluktan ihraç edildi. (İl İl İsim Listesi)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Katılım
9 Şub 2011
Mesajlar
6,042
Tepkime puanı
25
Puanları
48
Bölüm:
İşletme
Şehir:
Bursa
672 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE 40 BİN KİŞİ MEMURLUKTAN ATILDI

28 bin öğretme memuriyetten atıldı, Binlerce memur memuriyetten çıkarıldı, 672 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile binlerce memur atıldı. Memuriyetten atılan öğretmenlerin listesi, il il memurluktan atılan öğretmenlerin listesi.

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında yeni çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yaklaşık 40 bin memurun devlet ile ilişiği kesildi. Resmi gazetede yayınlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde kararname ile binlerce memur kamu görevinden ihraç edildi. Memuriyetten atılanların il il isim listesi yayınlandı. İhraç edilenler arasında ilk sırada 28 bin 163 kişi ile Milli eğitim bakanlığı ilk sırada gelmekte. Bir süre önce hakkında soruşturma açılan memurların az bir kısmının memurluktan atılacağı, büyük bir kısmının ise "Gri Liste" ye alınarak bir kaç yıl boyunca izleneceği ve bu süre zarfında terör örgütü ile ilgii herhangi bir faaliyette bulunması durumunda memurluktan atılacağı konuşulmaktaydı. Fakat yeni yayınlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yaklaşık 40 bin memurun devlet ile ilişiği kesildi. 1 Eylül tarihinde yayınlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile MEB’de çok büyük ihraç dalgası yayınlandı.
Bu yeni kanun hükmünde kararname ile tüm kamu kurumlarındaki memurluktan atılan toplam Memur sayısı 50 bin kişiyi aştı. Soruşturması devam eden diğer memurlar için ise ilerleyen günlerde yeni kararnameler bekleniyor.
MEB'de atılan 28 bin 163 öğretmenin isim listesi için tıklayınız.

1 Sayılı Liste-1 (DİB, TRT, ASP, SGK)1 Sayılı Liste-2 (Tarım, Gümrük, İçişleri, Maliye)1 Sayılı Liste-3 (MEB)1 Sayılı Liste-4 (MEB)1 Sayılı Liste-5 (MEB)1 Sayılı Liste-6 (MEB)1 Sayılı Liste-7 (MEB)1 Sayılı Liste-8 (Sağlık Bakanlığı, Üniversiteler)​
kaynak : mymemur.com.tr
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,423
Mesajlar
134,321
Kullanıcılar
90,708
Son üye
Alexanderlib
Üst