Açıköğretim 4 Yıllık Lisans Mezunları Yüksek Lisans Yapabilirler mi?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Katılım
9 Şub 2011
Mesajlar
5,875
Tepkime puanı
22
Puanları
38
Bölüm:
İşletme
Şehir:
Bursa
Açıköğretim 4 Yıllık Lisans Mezunları Yüksek Lisans Yapabilirler mi?

Açıköğretim şeklinde eğitim veren üniversitelerin aöf 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olan öğrenciler, mezun olacakları yıl ( 4.sınıfta iken ) ALES sınavına katılarak aldıkları puanlara göre yükseklisans öğrencisi olabilirler. Bir diğer şekilde ifade edersek eğer Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans (4 yıllık) programlarından mezun olanlar yüksek lisans yapabilirler. Yüksek lisans yapmak isteyen mezunlarımız, yükseköğrenimlerine yüksek lisans ve doktora olanaklarını değerlendirerek öğrenim görmek istedikleri Üniversiteden yüksek lisans öğrenci alım koşullarını araştırabilirler.
 

Lacremel

Yeni Üye
Katılım
1 Ocak 2012
Mesajlar
51
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Bölüm:
Çalışma Ekonomisi
Şehir:
Bursa
Örnekleri pek yok galiba. Yada olanlar yazmıyor hiç :S
Bir mülakattan bahsediliyor, ücretleri 10 bin ila 40.000 arası deniliyor, devlet ünv. de torpil olması lazım deniliyor, vakıf ünv. pahalı deniliyor deniliyor da deniliyor :S
Tam aydınlatılmalı bu konu, bir adet bizzat yapan tarafından...
 
K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
?

Paralı Bı sınav yok. Yani bu dediğiniz kadar büyük. Ben aöf işletme mezunuyum ales e girdim yabancı dil sınavına girdim ikisinden de iyi notlar aldım. İlk seferinde işletme ye giremedim ama ikinci seferde Arkeoloji müzecilik bölümüne girdim. Mülakatta bölüm hakkında hakikaten bişey biliyorsanız geçersiniz.
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
19,427
Mesajlar
150,243
Kullanıcılar
90,403
Son üye
ÖMER AYKUT
Üst