Açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı

tutestem

Yeni Üye
sevgili arkadaşlar bende aöf türk dili ve edebiyatı öğrencisi oldum ama derslere giremiyorum uzaktan eğitimle bitirmemiz gerekiyor bunun ne kadar zor olduğunu biliyorsunuzdur bir de şöyle bir düşünce var 4 yıl okuduktan sonra sınavlara girip öğretmen olma gibi bir şansımız olduğunu söylüyorlar biz neyi öğrendik ki öğrencilere öğretelim benim düşüncem bu seçtiğim bölüm güel ama derslerine girememek çok saçma bunlar benim düşüncem bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz

54enes54

Yeni Üye
sevgili arkadaşlar bende aöf türk dili ve edebiyatı öğrencisi oldum ama derslere giremiyorum uzaktan eğitimle bitirmemiz gerekiyor bunun ne kadar zor olduğunu biliyorsunuzdur bir de şöyle bir düşünce var 4 yıl okuduktan sonra sınavlara girip öğretmen olma gibi bir şansımız olduğunu söylüyorlar biz neyi öğrendik ki öğrencilere öğretelim benim düşüncem bu seçtiğim bölüm güel ama derslerine girememek çok saçma bunlar benim düşüncem bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz
cok sacma bırsey yaptılar ebnce boyle olmaz yanı en azından deseydıler bıze 3 gun falan ders gostercez o zaman olurdu ama olmuyor işte artık bakcaz işimize

ertugrulincoln.10

Yeni Üye
..

Arkadaşlar yapın ikinci tercih değiştirin kamu iktisat felan.. Edebyatı bitirmek ve okumak çok zoor

54enes54

Yeni Üye
o kamuda mat falan avr yanı sozelcılerın zoruna gıder bıraz benım sayet bıraz zoruma gıdıyor yanı mat ile ugrasmak bu hıç olmazsa sozel ders hemn sozelcıler için iyi olurdu ama artık bakcaz işimize

1111_1111

Yeni Üye
bence bu bölümlerin açılması hiç ii olmadı örgün öğretimde olanla açıköğretim de olanalrın arasında pek bi fark kalmadı. zaten ortalık edebiyat mezunuyla dolu bence getirisi olan bölümleri açmalılar... SAYGILARIMLA......

1111_1111

Yeni Üye
hembu bölümler sanıldıgı kadar kolay olan bölümler diil dışardan kolay görünebilir ama gerçketen zor allah yardım etsin

batuhanguven

Yeni Üye
bu ne yaaa. inanamıyorum artık. türk dili ve edebiyatı bölümünün açıköğretimi olur mu! yök ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum.biz emek verip çalışıp belli bir puanı alarak bu bölüme yerleştik ve emek vererek okuyoruz. herhalde edebiyatı şair yazar ezberlemek zannediyorlar fakat yanılıyorlar. eğitim almadan eğitmen olunmaz. eşeğe muska yazan zihinyetten de ancak bu beklenir.yakında açıköğretim tıp fakültesi açılırsa hiç şaşmam. saygılarımla...
ben isteseydim senin rüyanda bile göremeyeceğin üniversitelerde okurdum da maddi durumum elvermediği için burdayım.bundan sonra böyle şeyler yazmadan önce 2 kere düşün

karagül80

Yeni Üye
arkadaş biraz kaba bir dil kullanmış ama çok haklı bizim canımızı çıkarıyorlar okulda bizim saatlerce yazdığımız şeyleri onlar bir kalem hareketiyle bitirecek böyle birşey olamaz ya....

tugba055

Yeni Üye
bu ne yaaa. inanamıyorum artık. türk dili ve edebiyatı bölümünün açıköğretimi olur mu! yök ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum.biz emek verip çalışıp belli bir puanı alarak bu bölüme yerleştik ve emek vererek okuyoruz. herhalde edebiyatı şair yazar ezberlemek zannediyorlar fakat yanılıyorlar. eğitim almadan eğitmen olunmaz. eşeğe muska yazan zihinyetten de ancak bu beklenir.yakında açıköğretim tıp fakültesi açılırsa hiç şaşmam. saygılarımla...
sırf sana cevap yazmak ıcın uye oldum.. bu ne kadar egoist bi düşünce.. bu bölümün acılması senı ne kadar rahatsız etmıs görüyoruz.. ama acıkan okumak da sandıgın kadar basit degil. zannediyosn kı acıktan okyanlar yatarak okuyo.. emin ol senden daha fazla calışanlar vardır.. bi düşün bakalım herkes senın sahıp oldugun ımkanlara mı sahıp???? kımısı maddı kımısı de ailesi vs vs yönlerden okuyamıyo.. ne yani cahıl mı kalsınlar.. sen nasıl edebiyat okuyosun anlamıyorum ki.. bunları hiç mi düşünmmüyosun yada bunları hıç mu dusundurmediler sana.. yazık ya acıyorum size gercektenn.. at gözlugu takmıs uni havasına girmişsiniz. ama hayat sandıgınız kadar basıt degil!!!

tugba055

Yeni Üye
cok sacma bırsey yaptılar ebnce boyle olmaz yanı en azından deseydıler bıze 3 gun falan ders gostercez o zaman olurdu ama olmuyor işte artık bakcaz işimize
arkadasım zaten bu bölüm yeni acılmıs.. belki bu bölümun acılması gibi bi sürprız daha yaparlar ve acık ögretimlere özel ders acarlar.. hem mezun oldugumuzda diplomada acık ögretim yazmıyo kı yani normal uni okumus gibi olacaz.. ve formasyon alırsan ögretmenlık yapabilecez..

genckaptan

Yeni Üye
arkadaşlar nice parası olmayıpta çocugunu üniversteye gönderemeyen var açık veya örgün farkeder mi bölümde okuyan arkadaslarda formasyon almasınlar o zaman t.d.e. ögretmenligi okuyan arkadasların hakkını yıyolar onlarda eger kazanıpta böyle cahil düsünen arkadaslar varsa cok yazık bızlere hem cok zor dıyorsunuz bıtırıyorsa bır kısıde demekkı ögretmen olabılecek zekaya sahıp demektir

musty22

Yeni Üye
merhaba
öss tercihlerinde açıköğretim çıktı
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI (AÇIKÖĞRETİM)
acaba bu bölüm konte
2009-ÖSYS Merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar (Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleşenler hariç) ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir. Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2009-ÖSYS merkezi yerleştirmede hiçbir yere yerleştirilmemiş (veya Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleştirilmiş) olmak gerekir. Bunun dışında aşağıdaki kurallar geçerli olacak
acaba bu bölüm kontenjanlımı ben ek tercih yapabilirmiyim hem açıköğretime kayıt olup yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

gamze meral53

Yeni Üye
bnce de sonuçta açıldı diye yargılayan kişiler. puanı alamayan kişileri düşünmüyor da sadece kendi açısından bakıyor anlamıyorum böle bir seçenek verildiyse neden değerlendirmeyelim..!

arkadaşlar hasedlik yapmayalım
bende açıkögretim türk dili edebiyatını kazandım elinizde kitap çalışınca neden olmasın nasip dye bir olay var herkes devlet kadrolarında görev alcak diye okumuyor nasip uzun bir yol ayrıca seneye mutlaka baraj olacaktır

kingdomcome

Yeni Üye
selam arkadaşlar ben aöf kamu yönetimi öğrenciyim ve 1. sınıftayım bu yıl başlıcam fakat ben sayısal dersler olmadığı için bu bölümde okumak istiyorum bu bölüme geçebilir miyim acaba ??? yardım eder misiniz

zeynep koç

Yeni Üye
açık öğretim fakültesi Türk Dili ve Edebiyati bölümü mezunlarına öğretmenlik hakkı tanınabilir mi?
Mezun olduğumuz takdirde , iş hayatında ne gibi artılarımız olacak?
cevap yazarsanız sevinirim.

Pvt.Enis

Yeni Üye
selam arkadaşlar ben aöf kamu yönetimi öğrenciyim ve 1. sınıftayım bu yıl başlıcam fakat ben sayısal dersler olmadığı için bu bölümde okumak istiyorum bu bölüme geçebilir miyim acaba ??? yardım eder misiniz

maalesef arkadaşım bölümden bölüme atlayamazsın ancak seneye öss'ye girip bu bölümü yazıp girersin..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,738
Son üye
Rigidqpp