Açıköğretimden Örgün Eğitime Yatay Geçiş

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme

Açıköğretim sitemine göre öğretim yapan fakültelerde kayıtlı olan öğrenciler, örgün öğretim yapan fakültelere geçiş yapabilir mi?

Açık veya uzaktan öğretimden diğer açık ve uzaktan öğretim diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir. Açık ve uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için öğrencinin öğrenim görmekte olduğu programdaki genel not ortalamasının 100 üzerinden 80 veya üzeri olması veya kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği üniversitenin diploma programının o yılki taban puanla eşit veya yüksek olması gerekir.

Diğer koşullar yatay geçiş yapılacak yükseköğretim kurumundan öğrenilmesi gerekmektedir.

bushrac

Yeni Üye
peki yatay geçiş önlisanslar içinde geçerlimi? mesela ben sosyal hizmetler okuyorum hacettepe sosyal hizmetlere geçeblirmym?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bütün bölümler için geçerlidir, tabii geçmek istediğin üniversitenin şartlarıda önemlidir.

liv85

Yeni Üye
arkadaşlar kesin yatay geçiş yapabiliyoruz değil mi
ben işletme 3 geçtim =) 4 sınıfta yani son 2 dönem yatay geçiş olmuyor diye biliyorum :/ o yüzden 3 sınıfta mi yatay geçiş yapmak lazım ?

didi_

Yeni Üye
İlk iki yarı yıl, son iki yarı yıl yatay geçiş yapılamıyor.

burozl

Yeni Üye
Merhaba ben aof Felsefe okuyorum yine aof sSsyolojiye geçiş yapabiliyor muyum?
Yukarda "Açık veya uzaktan öğretimden diğer açık ve uzaktan öğretim diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir" diye yazıyor...
fakat çoğu yerde yatay geçiş yapılmaz yazıyor...

E

EightHot

Misafir
Açıköğretimden Örgün Eğitime Yatay Geçiş

merhabalar.benim bir sorum olacak site yoneticilerinden ve üye arkadaşlara. guzel sanatları fakultesi muzik bilimlerinde okuyan bi öğrencinin başka bir okula yatay geçiş hakkı varmıdır??

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara