Adama Özel Kapı

rainbow

Özel Üye
ADAMA ÖZEL KAPI...

Adamın biri hayatı boyunca hep mutlu hukuk okumak istemiş .Avukat olmasını sağlayacak herşeyi yapmaya razıymış.
Ve masal bu ya ,gitmiş.Hukuk'un kapısında beklemeye başlamış.
Bu oldukça heybetli ,büyükçe kapının önünde ,içeri alınacağı günü ,avukat olabileceği anın hayallerini kurarak heyecanla bekliyormuş....

Aradan yıllar geçmiş,,ama kapı hiç açılmamış.Fakat kahramanımız
azminden hiçbirşey kaybetmeden sabırla beklemiş.Nedense ,ne kapı kendisine açılmış,ne de başka gelip başvuran ,avukat olamayı isteyen biri çıkmış.
Ve yaşlanıp da ölüm iyice yaklaştığında,yaşlıca bir adam çıkagelmiş.

Zavallı kahramanımız o kadar utangaçmış ki;neden kapının kendisine hiç açılmadığını soramamış.Fakat utana sıkıla da olsa ''Ben uzun yıllardır avukat olabilmek için bu kapıda bekliyorum ,neden hukuk bu kadar popülerken bunca yıl hiç gelip başvuran olmadı ,neden kimse avukat olmak istemedi???''

Yaşlı adam gülümseyerek ''Asıl merak ettiğin şeyi biliyorum.Biz herkese ömrü boyunca birden çok kez,bizden istedikleri kapıları yaparız.O kapıları da asla kapalı tutmayız.Sen bunca zaman kapının önünde bekledin,bize yalvardın,dua ettin ,ne kadar istediğini göstermek için çeşitli yollar denedin.
Ama bir kez olsun kapıyı açmaya çalışmadın.Eğer kapının görkeminden etkilenmeyip korkmasaydın , o kadar büyük kapının bir parmak hareketiyle bile kolayca açılabileceğini görürdün.....Biz size gerçekten istediğiniz her kapıyı yaparız,ama açıp açmamak tamamen size bırakılmıştır...

Neden hiç kimsenin gelmediğini de merak ediyorsan;'''Her kapı sadece bir kişi için yapılır,''''bu kapı da sadece senin için yapıldı ve şimdi ben seni de yanıma alıp kapıyı da sonsuza dek açılmayacak şekilde kapatıyorum...Hadi gidelim .!!demiş.

(FRANZ KAFKA)

edalım

Yeni Üye
Çok güzel bir hikaye...Teşkkürler.Kafkayı hep sevmişimdir zaten

tbua

Yeni Üye
teşekkürler güzel paylaşım için

gözen

Özel Üye
bir yerde dah okumuştum bu hikayeyi..
bir kez daha hatırlattığın için teşkkürler hemşom..

rainbow

Özel Üye
Rica ederim =)hemşom..:cool:

asterıx

Yeni Üye
Teşekkürler serap gerçekten çok anlamlı hikaye paylaşmışsın bizlerle.

m3lto

Yeni Üye
çok anlamlı teşekkürler.......

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730