Anadolu Aöf Diplomamı Ne Zaman, Nereden ve Nasıl Alabilirim ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Katılım
9 Şub 2011
Mesajlar
5,875
Tepkime puanı
22
Puanları
38
Bölüm:
İşletme
Şehir:
Bursa
Diploma bir öğrenim kurumunu ya da programı başarılı bir şekilde tamamlayan kişiye verilen ve ona bir hak, bir ünvan sağlayan resmi belgedir. Diğer eğitim kurumlarında olduğu gibi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi öğrencilerine de okudukları bölüm/programa ait tüm dersleri başarı ile tamamlamaları halinde diplomaları verilir.

Peki Mezun Oldum Diplomamı Nasıl Alabilirim ?

Anadolu Aöf öğrencilerine diplomaları, mevcut döneme ait (Güz veya Bahar dönemi) dönem sonu sınavı sonuçları İnternetten açıklandıktan sonra 20 gün içinde hazırlanarak mezunlara verilmek üzere öğrencinin bağlı oldukları AÖF bürosuna gönderilmektedir. Ancak staj yükümlülüğü bulunan öğrenciler stajlarını tamamladıklarını belgeledikten veya laboratuvar uygulama dersi bulunan öğrenciler laboratuvar uygulama dersini tamamladıktan sonra diplomalarını alabilirler.

Diplomamı benim yerime başkası alabilir mi ?


Mezunlarımız bağlı oldukları AÖF bürosuna öğrenci kimlik/tanıtım kartıyla kendileri veya yasal vekilleri başvurarak imza karşılığında diplomalarını alabilirler. Bunların dışında hiç kimseye diploma verilmez.

Diplomalar öğrencilerin adresine mi gönderilir yoksa AÖF bürolarından mı alınır?

Diplomalar öğrencinin anadolu aöf öğrenci sisteminde kayıtlı adresine veya istediği resmi kurumlara posta veya kargo ile gönderilmez. AÖF büroları arasında diploma gönderme işlemi yapılmaz. Ayrıca mezunlara diploma asılları verildiğinden onaylı fotokopileri verilmez.

Diploma yerine çıkış belgesi ya da geçici mezuniyet belgesi alabilir miyim?


Mezun olan Anadolu Aöf öğrencilerine diploma dışında geçici mezuniyet belgesi, öğrenim belgesi, yazı gibi mezuniyeti belirten resmi herhangi bir belge düzenlenip verilmemektedir.


Diplomamı aldıktan sonra soyadım değişti. Yeni soyadıma göre tekrar diploma düzenlenir mi?
Anadolu aöf öğrencileri mezun oldukları tarihten sonra kimlik bilgileri değişmesi durumunda bu yeni bilgilere göre yeniden yeni diploma düzenlenmez. Örneğin evlenme, boşanma durumlarında soyadının değişmesi vb durumlarda.

Mezun olan adaylardan öğretim gideri ve öğrenim ücreti, katkı payı borcu olanların diplomaları borçlarını ödemedikçe verilmemektedir.


Anadolu aöf mezunları diplomasını teslim almadan önce üzerindeki bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmelidir.
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
19,427
Mesajlar
150,243
Kullanıcılar
90,403
Son üye
ÖMER AYKUT
Üst