Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kayıt Silme İşlemi

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kayıt Silme İşlemi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Lisans yada Önlisans bolumlerinden herhangi birinden kayıt sildirmek isteyen öğrencilerin, aşağıda belirtilen belgeleri eksiksiz olarak hazırlayarak , AÖF bürolarından birine bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Geçmiş öğretim yıllarına ait öğretim gideri ve öğrenim ücreti/öğrenci katkı payı borcu olan öğrencilerin kayıtlarının silinebilmesi için AÖF bürosuna başvurmadan önce bu borçlarını bankaya ödemeleri gerekmektedir.

Kayıt sildirmek için öğrencilerin;

a) Kaydını sildirmek istediğini açıkça belirten imzalı ve tarihli dilekçeyi,
b) Öğrenci kimlik/tanıtım kartını, başvurdukları AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Posta ile kayıt silme işlemi yapılmaz!

Kayıt silme işlemi öğrencinin bizzat AÖF bürosuna başvurmasıyla yapılacaktır.

Anne, baba, kardeş ve eş gibi yakınları kayıt sildirme işlemi yaptıramazlar.

Öğrenci kimlik/tanıtım kartını ibraz edemeyenlerin özel belgelerle kimliğini kanıtlamaları gerekmektedir.
Aksi takdirde kayıtları silinmez.

Kayıt silme işlemi, öğrenciye, ilgili askerlik şubesine, Anadolu Üniversitesi otomasyon sistemine aynı anda bildirildiği ve bu işlemin iptal edilmesi mümkün olmadığı için öğrencilerimiz kayıt silme konusunda kesin kararlarını vermeden AÖF bürolarına başvurmamalıdırlar.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bir programında hâlen kayıtlı olan öğrencinin, 2014-2015 Öğretim Yılında yeni bir programa kayıt yaptırabilmesi için eski kaydını sildirmesi gerekmektedir. Bu öğrenci, eski kayıtları için hiçbir hak iddia edemez

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara