Aöf Açıköğretim İşletme Bölümü Ders listesi ve Sınav Sorumluluk Üniteleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ben işletme 4.sınıf öğrencisiyim. tek dersten bütünlemeye girdim Muhasebe denetimi büyük ihtimalle kaldım. şimdi hangi dersi veya dersleri alacağım.
4 4195 MUHASEBE DEN.VE MALİ ANALİZ dersine karşılık olarak;
İŞL401U kodlu DENETİM dersi ve FİN402U‐FİNANSAL TABLOLAR ANALİZİ derslerini alacaklardır.

osnr

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
selam arkdaşlar ben önlisanstan geçiş yaptım göreceğim dersleri nerden bulabilirim ???

CERDEM

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Acil yardım

Merhabalar,
Gıda teknolojisi Ön lisans mezunuyum. Bu sene AÖF işletmeye dikey geçiş yapmak istiyorum.
Gıda teknolojisinde Temel Matematik dersi gördüm. İşletme bölümünde matematikten muaf olurmuyum?
Alacağım dersleri göreceğim bir yer varmıdır?

derhak

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
merhaba ben dikey geçişle 3.sınıfta okuyorum.ama intibah olduğu dönemde başlamıştım,şimdi intibah döneminden genel muhasebe ve iktisada giriş kaldı ayrıca 3. sınıftan 2 ders.
1- intibahta okutulan dersler 3.sınıfın dersi olarakmı kabul ediliyor bu yüzden ben üstten ders alabilirmiyim
2- üstten ders almakta kast edilen 4. sınıfın ilk dönemimi
3- bu durumda okulu erken bitirme imkanımız varmı
teşekkür ederim..

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Merhabalar,
Gıda teknolojisi Ön lisans mezunuyum. Bu sene AÖF işletmeye dikey geçiş yapmak istiyorum.
Gıda teknolojisinde Temel Matematik dersi gördüm. İşletme bölümünde matematikten muaf olurmuyum?
Alacağım dersleri göreceğim bir yer varmıdır?

Matematikten muaf olacaksınız. Aşağıdaki linkten dersleri görebilirsiniz. En solunda 5-6-7-8 yazılı olan dersleri alacaksınız. 5-6 3.sınıf, 7-8 4.sınıf dersleridir.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
merhaba ben dikey geçişle 3.sınıfta okuyorum.ama intibah olduğu dönemde başlamıştım,şimdi intibah döneminden genel muhasebe ve iktisada giriş kaldı ayrıca 3. sınıftan 2 ders.
1- intibahta okutulan dersler 3.sınıfın dersi olarakmı kabul ediliyor bu yüzden ben üstten ders alabilirmiyim
2- üstten ders almakta kast edilen 4. sınıfın ilk dönemimi
3- bu durumda okulu erken bitirme imkanımız varmı
teşekkür ederim..

1- Evet 3.sınıf dersi onlar. Üstten ders alabilirsiniz.
2- Güz döneminde 4.sınıf güz derslerinden, bahar döneminde 4.sınıf bahar derslerindne alabilirsiniz.
3- Erken bitirme imkanı olmayabilir maalesef.

BSKDGL

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
MERHABA,

İşletme 4.sınıf öğrencisiyim. Benim merak ettiğim 4.sınıfta ders ekle sil işlemi çokta önemli bir rol sağlamıyor.Anladıgım kadarıyla butun derslerı bu sene vermek zorundayım.Pekı kredının yetıp yetmedıgını nasıl anlayacagım.Bırde 3 sınıfta ıngılızce ve turk vergı sıstemını gormustum muafmı olacagım
tesekkurler

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
MERHABA,

İşletme 4.sınıf öğrencisiyim. Benim merak ettiğim 4.sınıfta ders ekle sil işlemi çokta önemli bir rol sağlamıyor.Anladıgım kadarıyla butun derslerı bu sene vermek zorundayım.Pekı kredının yetıp yetmedıgını nasıl anlayacagım.Bırde 3 sınıfta ıngılızce ve turk vergı sıstemını gormustum muafmı olacagım
tesekkurler
Sağlıyor çünkü bazı dersleri okul eklememiş olabilir. Sizde kontrol etmezseniz okulu bir yıl uzatırsınız. Geçen yıl bir çok kişinin başına geldi bu olay.

BSKDGL

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Nasıl kontrol edeceğim peki. Mesela 5 tane dersim varmış gibi duruyor şuanda başka derslerde mi alacağız yani

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
22 Ekimden sonra http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girin. Ordan Kayıt Yenileme linkine tıklayın, sonra okulun atadığı atamadığı derslere bakın. Almanız gereken fakat atanmayan dersler varsa ekleyin. Bu işlemi harcı yatırmadan önce yapmalısınız.

BSKDGL

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Tesekkurler

prenses19

Yeni Üye
ben de bişey sorucaktım. işletme bölümü 4.sınıf öğrencisiyim bu sene... TÜRK VERGİ SİSTEMİ görünüyor listede ondan muafmıyız yoksa almak zorunda mı kalıcaz?? ingilizcelerden muaf olamıcaz kanımca... müfredat farklı olur ki zaten bu 3-4 olarak konulmuş.

bir de 2. sınıftaki bazı derslrden bizi muaf tutmıcaklarını almak zorunda olduğumuzu duydum. tamamen kulak dolgunluğu bir durum... bir bilginiz var mı doğrusunu sizden öğrenmek isterim.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
ben de bişey sorucaktım. işletme bölümü 4.sınıf öğrencisiyim bu sene... TÜRK VERGİ SİSTEMİ görünüyor listede ondan muafmıyız yoksa almak zorunda mı kalıcaz?? ingilizcelerden muaf olamıcaz kanımca... müfredat farklı olur ki zaten bu 3-4 olarak konulmuş.

bir de 2. sınıftaki bazı derslrden bizi muaf tutmıcaklarını almak zorunda olduğumuzu duydum. tamamen kulak dolgunluğu bir durum... bir bilginiz var mı doğrusunu sizden öğrenmek isterim.
Haydi Sor Sor :)))

Daha önceden aldıysanız Türk Vergi Sistemini muaf olacaksınızdır. Ama İngilizce 3-4 ü alacaksınız maalesef. Sen 4.sınıftasın 2.sınıfla alakan kalmadı artık. Bu konuıda ne duydum bi şey ne de okudum.

prenses19

Yeni Üye
ben de soru çok kredili sisteme geçince :)

çok teşekkürler... kayıt zamanı yaklaştıkça biraz kafa karışıklığım artıyor. parayı yatırmadan ders kaydı yapıcakmışız mesela... iyiki duymuşum benim ilk işim para yatırmak olurdu:)

ramazn

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba. Öncelikle herkeze başarılar dilerim. Benim sorum: Bu sene önlisanstan açıköğretim işletmeye dikey geçişle kayıt oldum. Ama ders kaydı yapacakmıyım yapmayacakmıyım bilmiyorum. Yapacaksaksamda nasıl yapacam? :) İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Merhaba. Öncelikle herkeze başarılar dilerim. Benim sorum: Bu sene önlisanstan açıköğretim işletmeye dikey geçişle kayıt oldum. Ama ders kaydı yapacakmıyım yapmayacakmıyım bilmiyorum. Yapacaksaksamda nasıl yapacam? :) İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
bu yıl yeni kayıt olduysan ve aöf bürosundan kitaplarını aldıysan sınavlara çalışacaksın. Güz dönemi ara sınav ve dönem sınavına gireceksiniz..Güz dönemi ara sınav : 05-06 Ocak 2013......Güz Dönemi Dönem Sonu sınavı : 09-10 Şubat 2013.......Sınavlardan sonrada bahar dönemi için kayıt yenileme yapıcaksınız. Bahar dönemi kayıt yenileme : 11 Mart 2013 - 22 Mart 2013 arası..

CuneytKayabasi

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhabalar. Birkaç sorum olacaktı. Şuan Aöf 4. sınıftayım.

1- Pazarlama M.Y.O mezunuyum 3. sınıfa geçiş yaptım. Türk dili dersini bu okulda almıştım, anladığım kadarıyla bu dersten Anadolu Üni. almadığım için muaf değilim?
2- 3. Sınıfta Türk Vergi sistemi dersini almıştım. Bu dersten muafım diye anladım?
3- Dönemler 5-6 ve 7-8 olarak gösterilmiş. Ders ekle sil yaparken. 7'yi 1. dönem olarak baza alıp 8'de bulunan derslerden hiçbirini seçmeyecekmiyiz? Örn; 3. sınıfta kaldığım ders olan Finansal Yönetim I "5". bölümde görünüyor. Bu dersi seçip "6." Bölümde bulunan Finansal Yönetim II dersini seçmeyeceğim. Doğrumu anlamışım?
4- Diyelimki tüm derslerimi seçtim. Hala kredim var. 2. dönemden ders seçebiliyor muyum? (Bence saçma bir soru ama kafam çok karışık.)
5- Teşekkürler :)

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Merhabalar. Birkaç sorum olacaktı. Şuan Aöf 4. sınıftayım.

1- Pazarlama M.Y.O mezunuyum 3. sınıfa geçiş yaptım. Türk dili dersini bu okulda almıştım, anladığım kadarıyla bu dersten Anadolu Üni. almadığım için muaf değilim?
2- 3. Sınıfta Türk Vergi sistemi dersini almıştım. Bu dersten muafım diye anladım?
3- Dönemler 5-6 ve 7-8 olarak gösterilmiş. Ders ekle sil yaparken. 7'yi 1. dönem olarak baza alıp 8'de bulunan derslerden hiçbirini seçmeyecekmiyiz? Örn; 3. sınıfta kaldığım ders olan Finansal Yönetim I "5". bölümde görünüyor. Bu dersi seçip "6." Bölümde bulunan Finansal Yönetim II dersini seçmeyeceğim. Doğrumu anlamışım?
4- Diyelimki tüm derslerimi seçtim. Hala kredim var. 2. dönemden ders seçebiliyor muyum? (Bence saçma bir soru ama kafam çok karışık.)
5- Teşekkürler :)
1 - Evet tekrar alacaksınız bu dersi.
2 - 3.sınıfta aldığınız için muafsınız.
3 - 5. dönemde okurken 7.dönemden ders ekleyebilirsiniz. Aynı şey 6.dönem için geçerli, 6.dönemde okurken sadece 8.dönemden ders ekleyebilirsiniz. Güz dönemi kaldığınız bir dersi ancak seneye güz döneminde alabilirsiniz. Bahar döneminde kaldığınız bir dersi ancak seneye bahar döneminde alabilirsiniz.
4 -3.maddede cevabı mevcut.
5 - Rica ederim :))))

CuneytKayabasi

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
1 - Evet tekrar alacaksınız bu dersi.
2 - 3.sınıfta aldığınız için muafsınız.
3 - 5. dönemde okurken 7.dönemden ders ekleyebilirsiniz. Aynı şey 6.dönem için geçerli, 6.dönemde okurken sadece 8.dönemden ders ekleyebilirsiniz. Güz dönemi kaldığınız bir dersi ancak seneye güz döneminde alabilirsiniz. Bahar döneminde kaldığınız bir dersi ancak seneye bahar döneminde alabilirsiniz.
4 -3.maddede cevabı mevcut.
5 - Rica ederim :))))
1- OK. √
2- OK. √
3- Anladım. Ama ben şuan 4. sınıfta olduğum için 7. dönemdeyim ve 8.dönemden ders seçemiyorum doğru dimi :)
4- OK. √
5- İlginiz için tekrardan çok teşekkürler :)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz