Aöf Kaydımı dondurabilir miyim? Kayıt dondurma nasıl yapılır ? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Öğrenciler Anadolu Üniversitesinde açıköğretim fakültesinde okuyorum kaydımı nasıl dondurabilirim, Kayıt dondurmak için ne yapmam lazım, aöf kaydı nasıl dondurulur. Aöf kayıt dondurma işlemleri nelerdir gibi pek çok sorunun cevabını aramaktadır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesinin 1.4 milyon aktif öğrencisinin yanısıra yaklaşık 2 milyon da pasif öğrencisi bulunmaktadır. Peki pasif öğrenci nedir? Her yüksek öğrenim kurumunda okuyan öğrenciler gibi açıköğretim fakültesi öğrencileri de
öğretime devam etmek istedikleri dönemin başında akademik takvimde belirtilen tarihler içerisinde kayıt yenileme işlemlerini yapmaları gerekmektedir. İşte bu kayıt yenileme işlemlerini yapmayan adaylar pasif öğrenci kabul edilmektedir

Açıköğretim fakültesi tarafından yapılan açıklamaya göre kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinde kayıt dondurma uygulaması bulunmamaktadır.
Öğrenciler, öğretime devam etmek istedikleri dönemin başında, kayıt yenileme tarihleri içerisinde kayıtlarını yenileterek öğrenimlerine devam edebilirler.

Kayıtlarını yeniletmeyen öğrenciler sınavlara giremezler ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar. İşte kayıt dondurma denilen olay tam da budur. Yani öğrenci fakülteye kaydını yaptırdıktan sonra kayıt yenileme döneminde kaydını yeniletmezse kaydı dondurulmuş sayılır.

Kaydımı yeniletmezsem ne olur?

Kaydını yeniletmeyen öğrenciler aöf sınavlarına giremezler ve öğrencilik haklarından (öğrenci paso vs) yararlanamazlar. Öğrencinin kayıt yenilemediği dönemler azami eğitim-öğretim süresinden sayılır. Azami eğitim öğretim süresi 2 yıllık önlisans programlarından okuyan öğrenciler için 4 (dört) yıl, 4 yıllık lisans programlarında okuyan öğrenciler için 7 (yedi) yıldır. Azami eğitim-öğretim süresini aşanlar aöf sınavlarına katılmak hariç öğrencilik hizmeti alamaz.

Kayıt yeniletmeyip daha sonradan öğrenimlerine devam etmek isteyen öğrenciler, devam etmek istedikleri dönemin kayıt yenileme tarihleri içerisinde kayıtlarını yenileterek eğitim-öğrenimlerine devam edebilirler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara