Aöf Kayıt İşlemleri Soru-Cevap Bölümü

Meralada

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
Ben şimdi ÖSYM ınn sitesinden baktım tercih kılavuzu açıklanmış ama a.ö ile ilgili bir kılavuz göremedim ben biz nasıl tercih yapıcaz ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Teşekkür ederim. Kaç tane tercih hakkımız var genelde ilk yazdığımız mı geliyor?
20 üzeri tercih hakkın olması lazım. İlk yazdığının kontenjan sınırlamasına takılmazsan o gelir. Ama takılırsan aşağıdakilerden kontenjan sınırlamasına takılmayana yerleşirsin.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ben şimdi ÖSYM ınn sitesinden baktım tercih kılavuzu açıklanmış ama a.ö ile ilgili bir kılavuz göremedim ben biz nasıl tercih yapıcaz ?
Açıköğretim ile ilgili ayrıca bir klavuz yayınlanmayacak. Aşağıdaki linkten açıköğretim eğitimi veren üniversiteler, bölümleri, kontenjan sayıları ve tercih kodlarını görebilirsin. Sizin için kılvuzdan seçilerek ayrı bir konu oluşturduk.

Açıköğretim Bölümleri Tercih Bilgileri | Anadolu Üni. Aöf-Açıköğretim Yardım, Destek ve Paylaşım Platformu

Meralada

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
Bir şey daha sormak istiyorum çok olmazsam: )) ben 2 yıllık işletme okumayı düşünüyordum ama 4 yıllık ta varmış sizce hangisini tercih etmeliyim birde Anadolu Üniversitesi.mi tercih etmeliyim diğerlerini mi ne farkı var yada ?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Anadolu Unıversitesi, Atatürk Unıversitesi ve Istanbul Unıversitesi Açıköğretim Fakültesi, İşletme bolumu 4 yıllık lısans programı bulunmaktadır.

Anadolu Unıversitesinde ders materyallarından hazırlanarak ara ve fınal sınavlarına belırtılen sınav yerlerınde sınava girersiniz.

İstanbul Unıversitesi ve Atatürk Unıversitesinde ara sınavlar ınternet uzerınden yapılmakta olup, final ve bütünleme sınavları ıse
sınav merkezlerınde (Atatürk Unıversitesi) ve unıversite kampuslarınde (Istanbul Unıversitesi) yapılmaktadır..

Meralada

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
Yani Atatürk yada İstanbul Üniversitesi tercih etsek
Fİnaller için orayamı gitmemiz gerekiyor ?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Atatürk Unıversitesi Sınav Merkezleri : Adana, Ankara, Antalya, Batman, Bursa, Denızlı, Dıyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay,
İstanbul (Anadolu ve Avrupa Yakası), İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekırdag, Trabzon, Van
ve Baku (Azerbaycan) sınav merkezleri bulunmaktadır.

İstanbul Unıversitesi Sınav merkezlerıne ise İstanbul Üniversitesi AUZEF Aöf Sınavları Nerede ve Nasıl Yapılıyor? | Açıköğretim Yardım, Destek ve Paylaşım Sitesi linkinden ulaşabilirsiniz.

aysegulbulut

Yeni Üye
Merhaba sosyal hizmetler bölümü için kayıt yaptırmak istiyorum öss den barajı geçtim ama tercih zamanını kaçırdım düz lise mezunuyum kayıt zamanı tercih olmadan yapabilir miyim?

badsectorx

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
2010 da aofe kayıt oldum 1. ve 2. dönemin harcını yatırdım sonra hiç yatırmadım ve 2011-2013 2 yıllık myo bitirdim şimdi 3. sınıftan Dikey geçiş yapıcam ilk önce eski aof kaydımı sildirmem gerekiyor mu veya dikey geçiş için kayıt yaparken hemen kaydımı sildirip direk 3. sınıftan kayıt yaptırabilir miyim ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Selamlar;

Bu yıl puanlar çok yükseldi sadece barajı geçmek artık aöf ye kayıt olmak için yetmiyor maalesef. Sosyal hizmetlerin Taban Puan: 237,40 oldu . Eğer aldığınız puan bundan yüksek değilse ek tercihtede yerleşemezsiniz. Aşağıdaki linkten bu yıl oluşan taban puanları görebilirsiniz. Sizin puanınızdan düşük taban puanı olan bölümleri ek yerleştirmede kontenjan açığı olursa tercih edebilirsiniz.
2014 Açıköğretim Bölümleri Yerleştirme Puanları | Açıköğretim Yardım, Destek ve Paylaşım Sitesi

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ön kaydınızı yaparsınız sonra aöf bürosuna gidince mevcut kaydınızı sildirip Dikey Geçiş kapsamında 3.sınıfa kaydınızı olursunuz.

aysegulbulut

Yeni Üye
iyi akşamlar,
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, puanım yetiyor ösym'nin kılavuzu açmasını bekliyorum.

fztesin

Yeni Üye
Bölüm:
Sağlık Kurumları
Ben şu anda örgün olarak bir bölümde 2. sınıfa geçtim. Ygsye tekrar girerek aöf sağlık kurumları işletmeciliğini kazandım. 2. üniversite olarak kayıt yaptırsam örgün okuduğum bölümdeki kaydımla ilgili sorun olur mu ? AÖF örgün egitim kaydımı düşürür mü?
Teşekkürler..

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Ben şu anda örgün olarak bir bölümde 2. sınıfa geçtim. Ygsye tekrar girerek aöf sağlık kurumları işletmeciliğini kazandım. 2. üniversite olarak kayıt yaptırsam örgün okuduğum bölümdeki kaydımla ilgili sorun olur mu ? AÖF örgün egitim kaydımı düşürür mü?
Teşekkürler..
Hem orgun, hem aof aynı anda okuyabilirsiniz. Orgun kaydınız silinmez.

SHNIYDER

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
MYO bitirdim dikey geçiş ile açıköğretim işletme fakültesine kayıt yaptırmak istiyorum yanlız kayıt tarihleri 29 eylül-17 ekim arası
Yanlız araya bayram tatili giriyor bayram tatilinde aöf bürosu açıkmı?
Bir de bildiğim kadarıyla myo mezunları açıköğretim belli bölümlere sınavsız dikey geçiş yapabiliyor diye biliyorum doğrumudur?
konu hakkında hiçbir bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim.
şimdiden teşekkürler

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
MYO bitirdim dikey geçiş ile açıköğretim işletme fakültesine kayıt yaptırmak istiyorum yanlız kayıt tarihleri 29 eylül-17 ekim arası
Yanlız araya bayram tatili giriyor bayram tatilinde aöf bürosu açıkmı?
Bir de bildiğim kadarıyla myo mezunları açıköğretim belli bölümlere sınavsız dikey geçiş yapabiliyor diye biliyorum doğrumudur?
konu hakkında hiçbir bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim.
şimdiden teşekkürler
Bayram tatilinde aof büroları kapalıdır. 2014 Dikey Geçiş Kapsamında Sınavsız Açıköğretim 3.Sınıfa Kayıt İşlemleri | Açıköğretim Yardım, Destek ve Paylaşım Sitesi linkte detaylar yer almaktadır.

lobs

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba,

Aöf işletme bölümünde okuyorum fakat bu yıl kayıt yenilemeyi düşünmüyorum. Ek tercihlerden başka bir aöf bölümüne yeni kayıt olmak istiyorum.

Sorum şu; Ben hem kayıt yenileme hemde yeni kayıt ücreti mi ödeyeceğim?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara