AUZEF Coğrafya Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sitede hata yapmışlardır, Coğrafya Açıköğretim bölümüdür, yanlız dersler ile ilgili nasıl okutulacağı konusu net değildir. Yani bilgisayar üzerinden beliri saatlerde ders alabilirsiniz.

ozgulcelik

Yeni Üye
Bölüm:
Tarih
merhabalar..
istanbul üniversitesi coğrafya bölümüne kayıt yaptırmak istiyorum. İkinci üniversite olarak başvuru yapacağım ygs'ye bu durumda da girmek mecburi midir? İkinci üniversite okumak isteyenlerin başvuru şekilleri nasıldır? teşekkürler

sabırtaşı

Yeni Üye
Açıköğretim kontensız bölümleri yazabilirsiniz. Ama aynı anda 2 sini okuyamazsınız. Sonuçta ikiside açıköğretim olarak geçiyor ve aynı anda iki açıköğretim bölümü okunamaz.
admin aynı anda iki açık öğretim okuyamazsınız demişsiniz.aöf kontenjansız bir bölüm ve uzktan eğitim kontenjanlı bölüm okuyup mezun olanlar var.bu şekilde oluyor mu?
bir diğer sorumda ben şu an anadolu üniversitesi aöf büro yönetimi ve yönetici asistanlığı 1. sınıfım.1 nisanda ygs ye girip istanbul üni. auzef coğrafya okumak istiyorum.şimdi bu mümkün değil mi yani.

sabırtaşı

Yeni Üye
admin ayrıca 2011 ösym ek yerleştirmelerde şöyle bir ifade var.
merkezi yerleştirmede bir örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş adaylar ile kontenjan sınırlaması olan açık öğretim programlarına yerleştirilmiş olan adaylar anadolu üniversitesinin kontenjan sınırlaması olmayan açıköğretim lisans ve ön lisans programlarına ek yerleştirme için başvuru yapabileceklerdir.
bu ifadedende anlaşılacağı gibi kontenjan sınırlaması olan açık öğretim programlarına yerleşen aday anadolu üni. aöf kontenjansız bir bölüm okuyabilir.
ama bunu farklı üniversitelerde okuyarak yapabilir.yani kontenjansızı anadolu üni de kontenjanlıyıda istanbul auzefte.çünkü anadolu üni.kendi fakültesinde iki aöf okumaya izin vermiyor.ama başka üniversitede okunmasına karışmıyor.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
admin aynı anda iki açık öğretim okuyamazsınız demişsiniz.aöf kontenjansız bir bölüm ve uzktan eğitim kontenjanlı bölüm okuyup mezun olanlar var.bu şekilde oluyor mu?
bir diğer sorumda ben şu an anadolu üniversitesi aöf büro yönetimi ve yönetici asistanlığı 1. sınıfım.1 nisanda ygs ye girip istanbul üni. auzef coğrafya okumak istiyorum.şimdi bu mümkün değil mi yani.

Açıköğretim kontenjanlı veya kontenjansız veya farklı üniversitelerde olması farketmiyor. Adında açıköğretim geçen bölümleri aynı anda okuyamazınız maalesef. Anadolu üniversitesi bu cevabı veriyor. Ama siz iyice emin olmak istiyorum diyorsanız eğer İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesini arayabilirsiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
admin ayrıca 2011 ösym ek yerleştirmelerde şöyle bir ifade var.
merkezi yerleştirmede bir örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş adaylar ile kontenjan sınırlaması olan açık öğretim programlarına yerleştirilmiş olan adaylar anadolu üniversitesinin kontenjan sınırlaması olmayan açıköğretim lisans ve ön lisans programlarına ek yerleştirme için başvuru yapabileceklerdir.
bu ifadedende anlaşılacağı gibi kontenjan sınırlaması olan açık öğretim programlarına yerleşen aday anadolu üni. aöf kontenjansız bir bölüm okuyabilir.
ama bunu farklı üniversitelerde okuyarak yapabilir.yani kontenjansızı anadolu üni de kontenjanlıyıda istanbul auzefte.çünkü anadolu üni.kendi fakültesinde iki aöf okumaya izin vermiyor.ama başka üniversitede okunmasına karışmıyor.
Başvuru yapabilirler diyor ama aynı anda ikisine kayıtlı olabilirler demiyor. 444 - 10 - 26 yı arayaraküniversite yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

sabırtaşı

Yeni Üye
Açıköğretim kontenjanlı veya kontenjansız veya farklı üniversitelerde olması farketmiyor. Adında açıköğretim geçen bölümleri aynı anda okuyamazınız maalesef. Anadolu üniversitesi bu cevabı veriyor. Ama siz iyice emin olmak istiyorum diyorsanız eğer İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesini arayabilirsiniz.
anadolu üni.aöf e bu konu ile ilgili atmış olduğum mailin cevabı geldi.mail şu şekilde:
Fakültemizde devam mecburiyeti bulunmadığı için; örgün bölümde ve de açıköğretim sistemiyle öğretim yapan fakültelerdeki bölümde öğrenim görmenizde Fakültemiz açısından bir sakınca bulunmamaktadır.
Bilgilerinize rica ederiz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Göndermiş olduğunuz soruyuda eklerseniz sevinirim.

sabırtaşı

Yeni Üye
göndermiş olduğum mail:
Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi kontenjansız bir bölümde okuyan öğrenci aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Açık-Uzaktan Eğitim Fakültesinde de okuyabilir mi?

cevap olarak gelen mail:
Fakültemizde devam mecburiyeti bulunmadığı için; örgün bölümde ve de açıköğretim sistemiyle öğretim yapan fakültelerdeki bölümde öğrenim görmenizde Fakültemiz açısından bir sakınca bulunmamaktadır.
Bilgilerinize rica ederiz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Daha evvel ben bu tarz bir bilgi istediğimde aldığım cevap hayır okuyamazlar olmuştu bu yüzden gönderdiğiniz mailide sormak durumunda kaldım.

sabırtaşı

Yeni Üye
bu bölümü okuyan arkadaşlar nerelerdesiniz?biraz derslerden sınavlardan bahsedermisiniz?sınavlar hafta sonu oturumlar halindemi yapılıyor.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sınavlar yüzyüze test usulü yapılmaktadır. Ara sınav online olarak, Final ve Bütünleme sınavı İstanbul Ünv. Kampüsünde Yapılmaktadır. Bahar dönemi ara sınavı 9-13 Nisan arasında yani hafta içi yapılacaktır.

sabırtaşı

Yeni Üye
peki admin kalacak yer sorunu olanlar yurtlardan faydalanabiliyorlar mı?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bu konuda maalesef net bir bilgim yok...

dogalim

Yeni Üye
admin mrb.
ben 1nisan ygs maduruyum:(
açıköğretim okulöncesi için hazırlandım ancak sanırım yeterli puanı alamıcam..
bu nedenle farklı bölümlere yöneldim ve ist.üniv.coğrafya düşünüyorum.
meslek lisesi çıkışlı olmam bu bölümü seçmemi engellemiyordur umarım..?
birde ricam göreceğimiz dersleri paylaşırsan sevinirim..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
admin mrb.
ben 1nisan ygs maduruyum:(
açıköğretim okulöncesi için hazırlandım ancak sanırım yeterli puanı alamıcam..
bu nedenle farklı bölümlere yöneldim ve ist.üniv.coğrafya düşünüyorum.
meslek lisesi çıkışlı olmam bu bölümü seçmemi engellemiyordur umarım..?
birde ricam göreceğimiz dersleri paylaşırsan sevinirim..
Hayır engellemez, dersleri yayınlamadıkları için bilemiyorum maalesef. Ama örgün öğretimdeki derslerden bir farkı bulunmamaktadır.

dogalim

Yeni Üye
peki 1 sorum daha var..
okul tarafından ders kitapları veriliyormu,
yoksa sadece e-kitap sistemimi geçerli..?

sevgierol

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
bü sene

açıköğretim de sıkı rekabet olacak bu rekabetten en karlı çıkan öğrenciler kazanclı çıkaçak gözünüzü dört açın.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz