AUZEF Ders Bırakma İşlemi Nasıl Yapılır

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Katılım
9 Şub 2011
Mesajlar
5,999
Tepkime puanı
24
Puanları
38
Bölüm:
İşletme
Şehir:
Bursa
İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi ( AUZEF ) Ders Bırakma İşlemi

Ders Bırakma İşlemi Nedir; kişisel nedenlerden dolayı okulu yavaş yavaş, zorlanmadan,uzun vadede bitirmek isteyenler için mevcut dönemden ders çıkarma olarakaçıklanır. Ders bırakma işlemi kayıt yenileme döneminde, o dönem için yapılır sonradanitiraz edilemez. Öğrenciler sorumlu oldukları derslerin tamamından başarılı olmadan mezunolamazlar, bıraktıkları dersi/dersleri sonraki dönemlerde almak zorundadırlar.

UYARI: Ders bırakıldığında o dersten sorumluluğun kalktığı anlamıçıkarılmamalıdır. Ders Bırakma İşlemi, bir dersi bırakarak başka dersledeğiştirmek demek değildir. O dersi daha sonraki yıllarda aynı dönemiçerisinde almak üzere bir erteleme imkânıdır.

Örnek: Osmanlıca-II dersinibırakıp yerine Çin Tarihi alınamaz. Osmanlıca-II dersi kredi miktarı gözönünde bulundurularak ancak sonraki bahar dönemine ertelenebilir.

Kimler Ders Bırakma İşlemi YAPAMAZ; 1. Sınıfa ilk defa kayıt olan öğrenciler dersbırakma işlemi yapamazlar.

DERS BIRAKMA İŞLEMİNİ NASIL YAPARIM?

Ders Bırakma işlemleri için auzef.istanbul.edu.tr/cozum sayfasına giriniz.“Ders Seçme İşlemleri” başlığını seçerek bırakmak istediğiniz dersleri yazaraktalep oluşturabilirsiniz. Bütün talepler danışman tarafından incelenerekyapılacaktır.

Ortalamalarını yükseltmek isteyen öğrenciler (2, 3 ve 4. Sınıf öğrencileri) DDve DC olan derslerini tekrar alabilirler. Bu öğrenciler bu durumu ders isimleriile birlikte talepte belirtmek zorundadır. (auzef.istanbul.edu.tr/cozum sayfasıDers Seçme İşlemleri kısmından talep oluşturulacaklardır.)

Notu DD ve DC olan dersleri tekrar alan öğrenciler unutmamalıdır ki dersitekrar aldıktan sonra o dersten alınan son notu geçerli olacaktır. (Örnek: FFalınırsa ders notu FF; AA alınırsa AA olarak işlenir.)

ADIM ADIM DERS BIRAKMA İŞLEMLERİ:
1) AUZEF - Bildirim ve Çözüm Merkezi
2) “Bir Talep Ekle” butonuna basılır.
3) Konu kısmından “DERS SEÇME İŞLEMLERİ” seçilerek talep konusu yazılır.
4) Bırakılmak istenen dersin/derslerin veya tekrar alınmak istenen ( notu DD, DC olan)dersin/derslerin adı açık ve net olarak yazılmalıdır.
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,333
Mesajlar
134,186
Kullanıcılar
90,529
Son üye
MyCreditDom
Üst