Bu Gün Ne İzlesek

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Ntv Soruyor

Tarih: 2010-05-10 TV : NTV Saat: 20:00Tür:Tartışma

Celal Pir
Ntv Soruyor: EKONOMİK KRİZMİ
SİSTEM KRİZİ Mİ?
–Canlı-
Yunanistan’ın başkenti Atina’da sokakları savaş alanına çeviren ekonomik buhran başta Avrupa Birliği olmak üzere tüm dünyada domino etkisi yarattı. Su alan AB gemisi piyasaları ürkütürken İtalya
Portekiz
İspanya ve hatta İrlanda’dan gelen haberler de piyasalarda endişe yarattı. Amerikan borsasındaki büyük düşüşün nedeninin de Yunanistan etkisi olduğu iddia ediliyor... Euro ile birlikte dolar da değer kaybetti...
Ntv Soruyor: Avrupa Birliği ve ortak para anlayışı sona mı erecek? Yaşananlar sadece bir ekonomik kirizin işareti mi yoksa varolan ekonomik sistemler yeniden mi gözden geçirilmeli? Yaşanan bu yeni kriz sonrası yaralar sarılabilecek mi yoksa özellike Avrupa Birliği’nde yol ayrımına mı gidilecek? Ntv Soruyor
ekononmik kriz mi sistem kirizi mi?
Celal Pir soracak konukları Cumhuriyet Gazetesi Ekonomi Yazarı Mustafa Sönmez
Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi Merkezi Direktörü Seyfettin Gürsel
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Ahmet İnsel
Milliyet Gazetesi Yazarı Meral Tamer canlı yayında yanıtlayacak...

pegasus_dna

Forum Editörü
yunanistan ekonomik krizin en güzel örneklerinden,,, almanya yardım edecek biliyorum.zamanında yunanistanın hazinelerini çalmışlardı yunanistan verin çalınan altınları dedi...

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Kanal:NTVTarih:14.05.2010Saat :21:00 Türü :Belgesel
NTV’nin bu yılki iddialı belgesellerinden biri olan Hayat/Life ikinci bölümüyle ekranda. Daha önce yine NTV’de yayınlanan Planet Earth/Yeryüzü belgeselinin yapımcıları tarafından hazırlanan BBC belgeseli “Hayat” (Life), 10 hafta boyunca ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz’in etkileyici sesiyle ekranda olacak. İkinci bölümün tekrarı ise Cumartesi 14:10’da yayınlanacak. Buzul alanlardan kurak çöllere sürüngenler ve amfibiler kendilerine has eski, katı vücut planlarıyla birlikte sofistike davranış yeniliklerini kullanarak gezegenin en sert ortamlarında hüküm sürmeyi başardılar. Acımasız avlanma yeteneklerini, sıra dışı kamuflaj tekniklerini, kurnazlıklarını ve fiziksel dayanıklılıklarını kullanarak memelileri ve kuşları korkutuyorlar. Komodo ejderlerini kara sığır avlarken, dünyanın en etkili zehirlerinden birine sahip olan deniz yılanını oyuğunda ürerken, devasa Afrika boğa kurbağasını kendisinin ve başkalarının yavrularını kurtarmak için su kanallarını kazarken izleyin ve su üzerinde yürüyenilen kertenkeleleri keşfedin.
Kaçırılmaması gereken bir belgesel;)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
teşekkürler toprağım izlerim kesin komodoları:D
Komoda ha :DBilim adamlarının en gereksiz hayvanlar sıralamasında 1. sırada bulunur. ekosisteme pek te bir katkısı yoktur diye dişleri ile uyguladıkları basınç, timsahların uyguladığından daha fazlaymış. programın sunucusu "20 yıldır hayvanlarla bu testi yapıyorum, böyle şey görmedim demişti bi belgeselde komodo ejderinin eline düşeceğime, timsahlara yem olurum daha iyi" gibi laflar etmişti. :rolleyes:

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
çenelerinin kuvveli olduğunu bilmiyodum o kadar ama salyalarındaki mikroplar bi canlıya değdiyi zaman çok ölümcülmüş gereksiz olur mu hiç ya modern dinazorlarım onlar benim:D

hayat42

Yeni Üye
ya aşk olsun demiyorsunki aman ya bugunde izlemeyelim sohbet edelim die aklın fikrin orda pes valla:D

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
komodo dedin mi akan sular durur:p sizin öyle salyanız aksa daha ilginç gelir tamam hadi konuşak derim ama öyle değil. değil mi¿:D

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
tamam 5 çayınada gidemedim sende gelmeden defol dedin daha da davetlere katılmıcam:D:p

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Arkadaşlar konu dagılmasın sohbet alanına çevirmeyelim lütfen iyi forumlar diliyorum:)

pegasus_dna

Forum Editörü
ben komodo ejderlerini önceden izlemiştim belgeselini çok ilginçler yaw....bu ejder grip olmuş anam ığğ salyalı komodo:D:D:D

By_tr

Özel Üye
Yönetmen, senarist Sırrı Süreyya Önder, yazar Selahattin Yusuf ve yazar, senarist Tarık Tufan, Kafa Dengi ile 24'te.

Gündelik yaşama ince bakış, çarpık ve kaba bakışlara ince ayar bu programda. Dar açı yok bu programda. Vücut çalımı yok. Şike şaibe yok. Karambol var. Uzmanlık yok. Belge yok. Kavga yok. Mevki yok. Kolektif oyun anlayışı var. Sıcak gelişmeler yok; ama soğuk gelişememeler de yok: Aziz misafirler var. Genel kültürün ayak izleri var. Ülkemizin kültürel yer-altı kaynakları var. Unutulmuş güzellikler var. Hikâyeler var. Gündelik hayatın masalları var. Kitap kokusu var. Müziğin hası var. Sinemanın daniskası var. Birbirinden değerli konuklarla, derin muhabbet Kafa Dengi’nde!

“KAFA DENGİ” üçlü ve onların meraklı, ibretlik maceraları her Cuma canlı yayınla 20.45’te 24 ekranında.

Bugün KAFA DENGI tekrari TSI ile saat 17:30 da

By_tr

Özel Üye

Can Veren Pervaneler

* TRTHABER
* 23 Mayıs 2010 Pazar
* 20:10

AŞKIN HİKÂYESİNİ DURMAKSIZIN FERYAT EDEN BÜLBÜLE DEĞİL;

SESSİZ SEDASIZ CAN VEREN PERVANELERE SOR DEMİŞLER...

Hayati İnanç'ın sunduğu şiirli sohbet programı Can Veren Pervaneler’de Türk şiir sanatı (divan, tekke, âşık, halk) yazıldığı dönemin özellikleriyle birlikte ele alınıyor; ayrıca döneme ilişkin fikri akımlar ve varsa polemiklere de yer verilerek düşünce hayatımızın zenginleşmesine katkıda bulunulmaya çalışılıyor.
Can Veren Pervaneler, Her Pazar TRT Haber’de…

Çevrimiçi üyeler

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,727
Son üye
Feederblw