Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Katılım
9 Şub 2011
Mesajlar
5,891
Tepkime puanı
21
Puanları
38
Bölüm:
İşletme
Şehir:
Bursa
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Bölümü

Programın SeviyesiÖnlisans
Programın Süresi2 Yıl
Pogramın AmacıBüro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Programı’nın temel hedefi, profesyonel iş ortamının gerektirdiği niteliklere sahip, günün hızla değişen şartlarına uyum sağlayabilecek, kamu ve özel sektör yöneticilerinin ihtiyaç duyacağı genel yönetim destek hizmetlerini yerine getirecek ve yönetim bürosunu idare edecek sekreter ve yönetici asistanı yetiştirmektir. Bu program değişen koşullara paralel olarak ihtiyaç duyulan;-nitelikli
-insanlarla başarılı ilişkiler kurabilen,
-enformasyon çağının sunduğu olanakların farkında olan,
-pratik sorun çözüm, öneri ve yöntemleri geliştirebilen,
-doğrudan emir almadan da sorumluluk alabilen,
-işletmeyi ve yönetimi temsil yeteneği olan,
-yeniliklere-gelişime ve dönüşüme açık,
-üretim süreçleri ile tüketim süreçlerini ilişkilendirebilen,
-uygulama sürecinde karşılaştığı zorlukları entelektüel birikimiyle aşabilen,
-özgün fikirler geliştirebilen
bireylerin çalışma hayatına dahil olması yönünde eğitsel hizmetler sunmayı amaçlamaktadır. Büro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Programı, çağdaş bilgi ve tekniklere sahip, gerek ulusal gerekse uluslararası iş hayatına çözümler üretebilecek, devlet ve özel kurumların daha etkin ve verimli çalışmasını sağlayacak eğitimli elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Gelişen ve değişen uygulamalara uyum sağlamanın yanında yaratıcı öneri ve çözümler bulabilen dolayısıyla ülkenin kalkınmasına katma değer sağlayan yönetici asistanları kazandırmaktır.
Programın KazanımlarıProgramdan mezun olabilmek için gerekli şartları yerine getiren öğrencilere, "Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Büro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Diploması" verilecektir.Programdan mezun olan öğrenciler Büro Yönetimi ve Sekreterlik önlisans seviyesinde gerekli olan tüm temel bilgilere sahip "Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Meslek Elemanı" unvanına sahip olarak mezun olacaklardır
Programın İstihdam AlanlarıBüro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Programı, ülkemizde hızla gelişmekte olan çok sayıda sektörün ihtiyaç duyduğu iş gücünü kazandırmayı hedeflemektedir. İki yıllık önlisans programını başarı ile tamamlayarak mezun olanlar, görev yaptıkları alanda kaliteli hizmet sunabilecek, sektörün gereksinim duyduğu işgücü niteliklerine sahip olmaları nedeniyle de aranan personel olarak sektörde çalışma şansına sahip olacak ve görevlerinde yükselme olanakları kazanacaklardır. Büro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Programı mezun olan öğrenciler, kamu ve özel sektör kuruluşlarında sekreter ve yönetici asistanlığı yanında işletmelerin çeşitli departmanlarında meslek elemanları, yönetici adayı olarak çalışma imkânına sahiptir olacaktır. Dolayısıyla bu programdan mezun olacak öğrenciler, hem özel sektör hem de kamu kurum ve kuruluşları tarafından istihdam edilebilirler. Bununla birlikte önlisans programından mezun olmak kamu personel rejiminde ve memuriyet müktesebatı açısından ilerleme sağlamaktadır.Öğrenciler, bu programı başarı ile tamamlayarak mezun olmaları halinde isterlerse ÖSYM tarafından yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girerek aşağıdaki lisans programlarında lisans öğrenimlerine devam edebilirler; a) Halkla İlişkiler b) Halkla İlişkiler ve Reklamcılık c) Halkla İlişkiler ve Tanıtım d) İşletme Bilgi Yönetimi e) Reklamcılık ve Halkla İlişkiler f) Sağlık Yönetimi g) Yönetim Bilişim Sistemleri
Programın Öğrenim GiderleriPrograma yerleştirilen adaylar bahar ve güz yarıyılları başında (Akademik Takvimde belirlenen tarihler arasında) Öğrenim Giderlerini öderler.Öğrenim Gideri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.
Programın Diploma BilgisiProgramı başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarında "Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi" mezunu ibaresi yer alacak ve bu diploma diğer önlisans diplomalarının sağladığı tüm yasal hakları sağlayacaktır.
Programa Yerleştirilme ŞartlarıPrograma yerleştirilme işlemleri öğrencilerin YGS puanları esas alınarak merkezi yerleştirilme yolu ile ÖSYM tarafından yapılacaktır.
Programa Öğrenci Kabul ŞartlarıProgramı tercih edecek öğrenci adaylarının Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'ndaki YGS puan türlerinin en az birinden 140.000 veya üzeri puan almış olmaları gerekmektedir. Geçmiş dönem puan türleri geçerli değildir.
Programın ÖSYM Tercih Kodu
İkinci Üniversite Kabul KoşullarıYükseköğretim kurumu tarafından belirlenen koşullarda Fakültemize İkinci Üniversite kapsamında öğrenci yerleştirme işlemi yapılmaktadır. Bu kapsamda herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğrenimlerine devam eden ya da herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler Fakültemize kayıt yaptırabilirler.
İkinci Üniversite ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.
Programa Sınavsız Geçiş Yapılabilen Ortaöğretim ProgramlarıPrograma aşağıda yer alan ortaöğretim programlarından mezun olan öğrenciler Sınavsız Geçiş Uygulaması kapsamında ÖSYM tarafından yerleştirilebilirler. (YGS müracaatında Sınavsız Geçiş Uygulamasından yararlanmak için müracaat eden öğrenciler için geçerlidir.) a) Saglik Hizmetleri Sekreterligi
Programın MüfredatıProgram müfredatına ulaşmak için tıklayınız.
Programda Derslerin YürütülmesiDersler, Fakültemiz tarafından hazırlanan etkileşimli materyaller kullanılarak, internet üzerinden yürütülecektir. Öğrencilere basılı materyal (kitap vb.) dağıtımı yapılmayacaktır.
Programda MuafiyetMuafiyet uygulaması; daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrencilerin ortak zorunlu derslerini kapsamaktadır. Bu kapsam dışında kalan derslerle ilgili muafiyet uygulaması yapılmamaktadır.
Programda SınavlarFakültemiz ara (vize) sınavları online (çevrimiçi) olarak LMS (Öğrenim Yönetim Sistemi) üzerinden yapılmaktadır. Final ve bütünleme sınavları ise öğrenci yoğunluğuna bağlı olarak öğrencilerin tercihleri ve özel durumları göz önünde bulundurularak belirlenen sınav merkezlerinde hafta sonlarında ve yüz yüze oturumlar şeklinde gerçekleştirilmektedir. Sınavlara ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız.
Programda Uygulama(Staj)Programda uygulama (staj) etkinliği bulunmamaktadır.
Program KoordinatörüYrd .Doç. Dr. Mustafa KESKİNKILIÇ
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,232
Mesajlar
134,047
Kullanıcılar
90,427
Son üye
SEMOŞ
Üst