Hakkınızı arayın.. Kitaplar yok.. e-ogrenme yok..dersler değişti..

00avci

Yeni Üye
Katılım
28 Şub 2009
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Şehir:
Adana
Aceleye getirilmiş bu kredili sistem öğrencilerin başına iş açtı. Kitaplar geç geliyor. Üstelik bir çoğu da eksik. E-ogrenme 16 kasım'da açılacak. Güz dönemi kitaplarının PDF lerini dahi daha yeni yayınlamışlar. Eşek olana semer vuran çok olur. Açıköğretim öğrencisini yönetim iplemiyor. 40 günde 7 derse çalışsın geçsin.

Artık işler eskisi gibi değil. Şikayetler, dilekçeler değerlendiriliyor. Bimer'e yaptığınız başvuruların çoğu hallediliyor. Cumhurbaşkanına yazıyorsun çözüyorlar işini. Henüz sistem tam oturmasa da hakkını isteyen elde etme imkanına sahip. İşlerin adil ve düzenli gitmesini istiyorsak müdahale etmeli elimizi taşın altına koymalıyız. Adalet beklenerek elde edilmez.

Herkes şikayetçi. Sokağa çıkın ve biriyle muhabbet etmeye kalkın. bir süre sonra mutlaka bir şeylerden şikayet etmeye başlayacak. Muhtemelen de belediyeden, devletten vs. Bana şikayetlenmenin kimseye yararı yok. Git belediyeye dilekçe yaz. Devlete şikayet yaz. Belki bir ilgilenen olur. En azından dene.

Aöf'nin bu kitap olayından şikayetçi olan öğrenciler! İşinizi çözmek istiyorsanız elinizi taşın altına koyun. Üşenmeyin, neme lazım demeyin bir e-posta yazın, yollayın. Küfür etmeden, adabınca edebince açıklayıcı bir mail atın. Kimse e-posta yazdınız diye sizi okuldan atmaz, puanınızı kırmaz, mezuniyetinizi yakmaz. Bunu yapmaktan çekinen, üşenen, korkan da orda burda kabadayılık yapmasın, sussun kırsın dizini otursun.

E-mail yollama cesaretini gösterebilecek yiğitler buyrun:

gensek@anadolu.edu.tr
 

mliks

Yeni Üye
Katılım
9 Kas 2012
Mesajlar
1,625
Tepkime puanı
7
Puanları
0
ben hala bu sıstemi anlamadım ztn yenı kayıt oldum bu sene ben aöfbilgi@anadolu.edu.tr ye mail atmiştim 1 hafta önce en kötü yani yardımcı kitap yok
 

00avci

Yeni Üye
Katılım
28 Şub 2009
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Şehir:
Adana
ben hala bu sıstemi anlamadım ztn yenı kayıt oldum bu sene ben aöfbilgi@anadolu.edu.tr ye mail atmiştim 1 hafta önce en kötü yani yardımcı kitap yok
eskiden yılda 7 ders 2 sınav olurdu.
Şimdi dersleri ikiye böldüler böylece yıllık ders sayısı 14 oldu. Fakat hacim yaklaşık olarak aynı yani dersler arttı denemez. Yılı da 2'ye böldüler Güz ve Bahar olarak. derslerin 7'sini Güz dönemine 7'sini bahar dönemine verdiler.

Güz dönemindeki derslerden 2, Bahar dönemindeki derslerden aynı şekilde 2 defa sınava girilecek. yılda toplamda 4 sınava girilecek. Puanlar harf notuna döndürülecek. Çan eğrisi de kurulacağı söyleniyor. Yani genel başarısızlık varsa düşük not alan da geçecek deniliyor.

Kredili sistemle alakalı http://www.anadolu.edu.tr/sites/default/files/DonemlikKrediliSistemKilavuzu.pdf incelenebilir.
 

dtoiyo

Yeni Üye
Katılım
12 Kas 2012
Mesajlar
0
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Bölüm:
Sosyoloji
Şehir:
Eskişehir
arkadaşlar kitaplarla ilğili sorunu bende yaşıyorum umarım çözüme ulaşmışsınızdır arkadaşlar şikayetinizi dile getirmek hakkımızı aramak bizim en büyük hakkımız ve hala bütünleme tarihi yayınlanmadı sadece iki sınav görünüyor yardımcı kaynak bulamıyoruz sadece murat yayınları çıkarmış oda hiç güzel bir anlatımı yok oda sanırım yargının kitaplarınıda o çıkarmış lütfen arkadaşlar duyarlı olup şikayet edersek bunu kazanmama gibi şansımız yok kitaplarla sorun yaşıyanlara internetten indirin diye bidurum söylenmiş bir arkadaşıma onca kitabı basmayı geç bırakmasalarmış yada bu sisteme geçmeselermiş yada sınavların tarihleri değişmeli gensek@anadolu.edu.tr şikayetlerinizi yollayın.
 

naughty

Yeni Üye
Katılım
29 Kas 2012
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Bölüm:
Maliye
Şehir:
İstanbul
Ben mail attım dönüş yapmıyorlar ama başka şekilde duyurmamız gerekiyor. Basınla iletişimi olan bir arkadaş yok mu hiç haberler yapsalar. Birde herşey eski sisteme göre yenilenmemiş nasıl ders çalışmamızı bekliyorlar. Tabi harçlar tatlı geliyor onlara göre en iyi yöntem.
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
19,405
Mesajlar
150,217
Kullanıcılar
90,396
Son üye
Ravza
Üst