Hangi dersten geçip geçmediğimi nasıl anlayacağım?

anildurgun

Yeni Üye
Bölüm:
Uluslararası İlişkiler
Arkadaşlar kusura bakmayın. Bu sene ilk senem olduğu için hangi dersten geçip geçmediğimi nasıl anlayacağım. İlk sınavda bunlar anlaşılır mı? Yardımcı olursanız sevinirim. :)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İlk sınav yani ara sınav aslında kendinizi deneyebileceğiniz birön sınav gibidir. Bu sınavda aldığınız notun sadece %30'u sizin ders geçme notunuza etki edecektir. Yani Diyelim Matematik dersiniz var ve ara sınavda 50 aldınız, 50*0,3 ( %30 u nu bulmak için 0,3 ile çarparız )=15 yani ara sınavda matematikten aldığımız notun sadece 15 puanı geçmek için kullanılıcak. Final sınavında ise aldığımız notun %70 i alınır ve ara sınavdaki notun bulduğumuz %30'u ile toplanır çıkan sonuç sizin geçme notunuz olur. Varsayalım ki Matematikten finalde 60 aldınız. 60 x 0,7 ( %70 ini bulmak için 0,7 ile çarparız ) = 42
Çıkan sonuçları toplarız; 15 ( Ara sınavın %30'u ) + 42 ( Final notunun %70'i ) = 57 ( Sizin ders geçme notunuz. )

Siz şimdi finallere çalışmaya gayret edin. Unutmayın finallerde tüm kitaptan sorumlusunuz.

anildurgun

Yeni Üye
Bölüm:
Uluslararası İlişkiler

İşte bunlarda vasat notlarım. :/ Çalışma yöntemim yanlış galiba. Aöf çıkmış soruları çözüyorum, ders kitabındaki özetleri okuyorum ve yardımcı kitaptan test çözüyorum.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara