İki Sene Üst Üste Sınıf Geçemeyenler İçin Askerlik Durumu...

gece_mavi

Yeni Üye
önlisans muhasebe 2. sınıftayım, bu 5. yılım. tek dersten kaldım zaten bunu verdiğimde diploma alcam eylül15 ekim arasında olan yeni kayıtlar ile 3. sınıfa kayıt yaptırmak istiyorum ama askerlik durum belgesi istiyorlar 1987 doğumluyum. ben şimdi önlisans diplomamı aldığım da okul ile bi nevi ilişiğimi kesmiş olmuyor muyum hani ilişiğini kesenlere 1 yada 2 yıl tecil hakkı veriyorlarmış ya yada nasıl bi yol izleyebilirim neler tavsiye edersin kısa dönem yapmak istiyorum askerliğimi lütfen cvp bekliyorum...

3rt4n

Yeni Üye
Herkese Merhaba, işlerimin çok yoğun olması sebebiyle büyük ihtimalle 2 yıl üst üste kalacağım. Bu durumda sanırım açıköğretim benim tecilimi bozuyor. Bu şartlar altında açıköğretimden kaydımı sildirip tekrar öss sınavına girebiliyor muyum yoksa hemen askerlik işlemlerim mi başlıyor?

Eğer bu şekilde tecil ettirebiliyorsam ne yapmam gerekiyor?

Bu sorunun cevabını verirseniz inanın çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler. İyi günler...

lampard

Yeni Üye
mrb ben kamu yönetimi 2.sınıf öğrencisiyim,geçen sene alttan tek dersden 3.sınıfa geçemeip kalmışdım,eğer bu senede kalırsam asker yolumu gözükür bana :S tecil yapdırma hakkım kalmıyormu

erenbayram

Yeni Üye
temmuz 1989 doğumluyum.geçen sene 4 yıllık ; 1.sınıftan alttan 5 dersim kaldı.bu sene 1.sınıfı tekrar okuyorum.5.dersin 3 ünden geçersem 2.sınıfa geçiyorum.ama kalırsam ne gibi durumlar ortaya çıkar?bütünlemeden sonra okulla ilişiğimi kessem 2 sene daha tecil ettirebilirmiyim?lütfen yardımcı olun

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
valla ark tecıl yapmıyorlarmıs 2 sene kalınca yanlız öss gırıcem dıye tecıl ettırıp yenden öss gırıcen ondan sonra aöf kayıt yaptırcan

opinion

Yeni Üye
Merhaba ben 1987 doğumluyum. İlk olarak 2006nın yazında Öss sınavına girdim ve 4 yıllık işletme yazdım. 2 sene üst üste kaldım. 2007 ve 2008de. sonra 2009un yazından tekrar össye girdim ve aöfden kaydımı sildirerek konaklama işlet. kayıt yaptırdım 4 yıllık. Bu sene kayıt oldugum da askerlik şubesinde askerlik ilişkisiz belgesi istediler. Zorla aldım. Şuan 1 sınıfı okuyorum. Kalırsam eğer 1 sene daha hakkım oluyor diye biliyorum. O 1 sene kalan hakkımda sadece harclarımı yatıracam tekrar 1. sınıfı okumak için yoksa hem harc hemde yine askerlik ilişkisiz belgesi mi alacam. Yoksa askere mi çağrılırım. Yani 1 s.ınıfı tekrar kalırsam son 1 defa daha okuyabilirmuyum.

seckin1988

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba.ben şuanda ikinci sınıfım ikinci sınıfta ilk senem bu sene.fakat 1.sınıftan kaldığım matematik ve iktisat derslerim var bu dersleri bu senede veremezsem tecilim kalkar mı ? yoksa 2.sınıfta ilk senem olduğu için bir sene daha kalma hakkım var mı birinci sınıftan derslerimi bu sene veremesem bile ? bilgisi olan var mı ?

sorry

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar
1985 doğumluyum.1.Sınıfı 2 senede bitirdim.2 sınıfta 3. senemdeyim.(Bu arada askeriyeden yoklama kaçağı durumuna düşeceğime ilişkin bir belge gelmişti şubat ayında)Bu senede büyük ihtimalle finallerde derslerin hepsini verip geçemiycem.Bütünlemede bütün derslerimi verip sınıfı geçiçem inşallah.Şu anda tecil hakkımın olmadığını biliyorum.Sanırım sınıfı geçersem tecil hakkı yinede doğmuyor.Sınıf geçip önlisans diplaması alarak (bildiğim kadarıyla alabliyoruz) tecil hakkını sağlayabilirmiyim.

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
valla bu konuda fazla bılgımm olmadıgı ıcın yanlıs bılgılendırmek ıstemem

delix

Yeni Üye
Arkadaslar ben önlisans bankacılık ve sigortacılık ögrenciysiym gecen sene sınf tekrar ı yapdım eger bu sene de sınıf tekrarı yaparsam tecilden yararlanamazmıyım .. ????

eren_ac87

Yeni Üye
87 doğumluyum 2.sınıfta 2.senem alttan 2 dersim var(işletme bölümü) durum bu.bütünleme sınavındada geçemem gibi duruyor..bu sene ygs ye girdim..barajı geçtim eğer kaydımı sildirip aöf açıköğretim kontejyansız bölümlerinden birine(4 yıllık iktisat mesela)kayıt yaptırabilirmiyim yaptırırsam tecilli olurmuyum(87 doğumlu olmamdan ötürü kayıt olurken askerle ilişkisiz belgesi isterlerse bu sorun çıkarırmı)

aslimelodi

Yeni Üye
arkadas lutfen biri yardımcı olsun
erkek arkadasım 86 dogumlu ve iki kere okul sebebiyle askerligini tecil ettirdi..
meslek yuksek okulu mezunu gecen sene aöf işletme 3.sınıfa direk gecis yaptı.. gecen sene hicbir sınava girmedi sınıfta kaldı.. bu sene de aynı seyi yaptı bütlere girse de bir işe yaramayacak ve sınıfta kalacak.. af çıkarsa yani okula devam edebilirse tekrar tecil hakkı olabilir mi? yoksa alırlar mı artık askere??
birde ben şöyle birşey duydum 2 kere üstüste kaldığı halde aftan yaralanıp okula devam etse bile bitirdiginde uzun dönem yapıyormuş. bu ne kadar doğru??

aslimelodi

Yeni Üye
arkadaslar lutfen biri yardımcı olsun
erkek arkadasım 86 dogumlu ve iki kere okul sebebiyle askerligini tecil ettirdi..
meslek yuksek okulu mezunu gecen sene aöf işletme 3.sınıfa direk gecis yaptı.. gecen sene hicbir sınava girmedi sınıfta kaldı.. bu sene de aynı seyi yaptı bütlere girse de bir işe yaramayacak ve sınıfta kalacak.. af çıkarsa yani okula devam edebilirse tekrar tecil hakkı olabilir mi? yoksa alırlar mı artık askere??
birde ben şöyle birşey duydum 2 kere üstüste kaldığı halde aftan yaralanıp okula devam etse bile bitirdiginde uzun dönem yapıyormuş. bu ne kadar doğru??

mojo1919

Yeni Üye
arkadas lutfen biri yardımcı olsun
iki sene üst üste kalmış olsa bile okuldan atılmıyorki sadece askerlik tecil olmuyor.
2 yıl üst üste kaldığı zaman tecil hakkı için kayıdını sildirmesi lazım 2 yıl daha tecil olsun.yoksa hiç bi türlü tecil olmaz.

aslimelodi

Yeni Üye
acıkcası bn daha ümitsiz bi durum bekliyordum bir an öce askere gitmesi taraftarıyım çnku=))
anladıgım su okuldan kaydını sildirirse gidip 2 yıl daha tecil ettirebilir. sora öss falan işi uzatabilir:S:S
cevap için teşekkurler=)))

Bigturk

Yeni Üye
86 doğumluyum bende 3 sınıfda iki yıl ust uste kaldım askerlık subesıne gıdıp ne yapmam gerektığını sordum bu sene 4.sınıfa geç öğrenci belgenı getir tecil ederiz dedi.

4.sınıfa geçtım bugun eylül öğrenci belgemi alıp tecil ettircem tekrar

delix

Yeni Üye
arkadaslar yeni askerlik kanunları faln cıktı diyorlar tecil faln ettirebiliyomus yanlıs duymadıysamm

mehmet.k

Yeni Üye
Sevgili arkadaşlar sizlere benim için son derece önemli olanbir konuyu sormak istiyorum en kısa zamanda cevaplandırırsaınz sevinirim.Sorum aşağıdaki gibidir;
88 doğumluyum ben kamu yönetimi okuyordum geçen yıl kaldım bu senede 5 tane dersden kaldım yapılacak olan bütünleme sınavlarına gireceğim {umarım bütlerden geçebilirim:)} olası bir olumsuz sonuçta 2 yıl üst üste kalmış olacağım söylediğinize göre tecilim bozulmuş olacak benim.Bu yılki yapılan ÖSS sınavına girdim ve barajı aştım şuanki okumakda olduğum kamu yönetimi bölümünden kaydımı sildirerek farklı bir bölüme kaydımı yaptırsam tekrar bir 2 yıl daha tecil hakkım doğuyor mu?Bu konu hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim olası olumsuzlukda ne yapacağım engin bilgilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Şunuda sorayım bilmediğim için soruyorum kusura bakmaıyn bunun için kaydımı sildirmeden kamu yönetimi dışında farklı bir bölüme direkt miktarı yatırsam o bölüme kayıdımın yapılmış olurmu 2 yıl tecil hakkım tekrar doğarmı bekliyorum teşekkürler

ilkerim01

Yeni Üye
Selam arkadaşlar ben açıkögretim işletme bölümünü okuyorum geçen sene kaldım busene de sınavlara girmedim kalacagım kesin 2yıl üst üste kalanları götürüyorlar bende busene açıkögretimle ilgili bi puan aldım yarinde okulumagideecem tercih yapacam bu seene tercih yaptıgım bölüm gelirse bende onu okuyacam askerlik yine tecil ettirebilme imkanım olurmu acaba.arkadaşlar kusra bakmayın biraz uzun oldu ama şimdiden tşkler saygılar

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,734
Son üye
Irrigationerr