İlahiyat Önlisans Programı

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Katılım
9 Şub 2011
Mesajlar
5,889
Tepkime puanı
21
Puanları
38
Bölüm:
İşletme
Şehir:
Bursa
İlahiyat Önlisans Programı
Fakültemiz İlahiyat Bölümüne bağlı olarak Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 09 Mart 2011 tarihli toplantısında açılmasına karar verilen İlahiyat Programı iki yıllık bir önlisans programıdır.


Program; lâik, demokratik ve sosyal hukuk devleti anlayışı ile kişilerin ilahiyat alanındaki bilgilerini arttırarak bu eğitimi talep edenleri doğru dinî bilgiyle buluşturmayı amaçlamaktadır.


Lise mezuniyeti, yaşı ve mesleği ne olursa olsun herkese açık olan bu programın amaç ve görevleri arasında, milletiyle el ele, çalışan, üreten; din, kültür, ahlak sanat gibi konularda, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, milletimizi bütünleştirici elemanlar yetiştirilmesi de bulunmaktadır.


Programdan mezun olan öğrenciler Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının “Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre İlahiyat alanında örgün programlara dikey geçiş yapabilecekleri gibi, uzaktan eğitim yolu ile yürütülmekte olan “İlahiyat Lisans Tamamlama Programları”na da kayıt yaptırabileceklerdir.


Programda Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 16.06.2010 tarihli toplantısında kabul edilen ve ekte yer alan müfredat programı uygulanacaktır.İlahiyat Önlisans Programı Müfredatına ulaşmak için tıklayınız.
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,230
Mesajlar
134,042
Kullanıcılar
90,424
Son üye
Ece10
Üst