işletme 4 askerlik?

vincent

Yeni Üye
şimdi işletme 4 ü hazirandaki sınavlarla bitirip.....aralıkta gidebiliyoruzda...

velevki büt e kaldık orada bitirdik...aralıkta gitme olayı ne oluyo....ona göre strateji belirliyelim....

diploma büroya yetişmez sanırsam ...(.aralık için) şubeye teslim.....

sanko86

Yeni Üye
Hazirandada bitirsen eylüldede bitirsen askerlik zamanı değişebilir yani şöyle diyeyim o aralıkta olabilir bir yıl sonra ocakta olabilir.
Birde @ömer kardeşimiz 4 yıllık bitirenlerin 2 yıl tecil hakkı olduğuna dair bir kanun belirtmişti.
Bilgin olsun.

karlurban

Yeni Üye
aralık dönemi askerlik işlemleri

ben haziranda bitirdim ve eylülün 25 e kadar erken gitmek için dilekçe verme hakkın varmış sen sayet eğer eylülde sınava girip ekim gibi diploma alırsan buyuk ittimal 2009 marta kalırsın

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Öncelikle 4 ylıllık işletme veya herhangi bir ünvç. bitirdiğin zaman askerliği isteğe bağlı olarak ve mezuniyet tarihinden itibaren 2 yıl daha tecil ettirebilirsin. Devlet sana bu hakkı tanıyor. Ama yok illa gitmek istiyorsan da seni hemen hemen 1 yıl sonra alıyorlar. Ben 2007 Eylşülde askerlik için başvurmuştum bana 30 kasım 2008 e gün verdiler. Yani ister temmuza mezun ol ister ekimde en erken 1 yıl sonra alıyorlar.

202020

Yeni Üye
peki arkadaşlar bu bizim 4 yıllık işletme mezunlarının kısa dönem yapma şansımız nedir detaylı bilgisi olan varmı şansmı yoksa isteğe bağlımı

vincent

Yeni Üye
hacı normal üniv. farkı yok...genelde uzun dönemleri normal orgün ogretimden seçiyolar...%20- e % 80 gbii oran.... 25 yaş üstündeysen kısa dönem gitme şansın daha fazla........genel olarak kısa dönem oluyo aof liler.....sınav formalite..bi bakıma....

sanko86

Yeni Üye
Sınav formalite icabı görünüyor.Büyük ihtimal kısa dönem yaparsınız aöfliler zaten genellikle kısa dönem yapar.

mustafaberkcan

Yeni Üye
arkadaşlar ben 1 sene önce liseyi açıktan bitirdim fakat gidip tecil yaptırmadım askere alırlar diye bu senede ilk defa öss ye girdim 270 puan aldım iş konumum itibariyle açık ögretim kamu yön. tercih ettim ama askerlikten durum bildiren kagıt alınması lazımmış kayıt için nasıl alacagım bu kagıdı bazılarıda diyorki okul kendisi tecil ediyor askere gitmek istemiyorum ne olur bilen biri yardım etsin yasım 21

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Askerlik şubesine kazandı belgen ile gidip eğitim için askerlik durum belgesi almak istiyorum diyorsun onlarda, askerliğin eğitim için bir sıkıntı olmadığını gösteren birbel ge veriyorlar. kaydını yaptırdıktan sonrada sen işini garantiye almak için, aöf bürosundan askerlik şubesine verilmek üzre öğrenci belgesi alıp götürüp askerlik şubesine ver, tecil işlemini gerçekleştirirler. Bundna sonraki yıllarda ise üniversite her kayıt yenilettiğinde senin öğrenci olduğunu askerlik şubesine bildiriyor. Ama kayıt yaptırdıktan sonra bence sen öğrenci belgeni al ve şubeye teslim et.

mustafaberkcan

Yeni Üye
mrb arkadaşlar bu pazartesi gittim askerlik şubesine tecilimi yaptırdım ardından teciilidir diye bir kagıt aldım onu açık ögretim fakültesine verdim.artık üniversiteliyim oley inş kalmadan bitiririm

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara