KPDS Sınavı İle İlgili Tüm Bilgiler

tremendous

Forum Yöneticisi
Katılım
11 Ara 2012
Mesajlar
1,781
Tepkime puanı
8
Puanları
0
Bölüm:
MEZUN
Şehir:
İstanbul
KPDS SINAVI İLE İLGİLİ TÜM BİLGİLER

KPDS 2013 ilkbahar dönemi ile ilgili bilgiler ÖSYM tarafından belirlenir. Kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavı olarak bilinen KPDS sınavı kamuda çalışan personelin hem kendilerini sınaması adına hem de maaşlarının iyileştirilmesi adına güzel ve kaçırılmayacak bir fırsattır. Sınav tarihi, sınavda sorulan sorular, başvuruların nereye yapılacağı gibi birçok detaya odaklanan adaylar için ÖSYM hem kendi sitelerinden hem de medya aracılığı ile sınava girmek isteyenleri bilgilendirir. Adaylar sınava girmeden önce geçmiş yıllarda ki sınavların soru ve cevaplarını araştırarak bu serüvene başlamış olurlar.

KPDS 2013 ilkbahar dönemi sınav tarihi yine ÖSYM’ nin sitesinde açıklanır. Bu yıl ki bahar dönemi sınav tarihi ise açıklandı bile. Sınav 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılacaktır. Başvuru merkezleri ise, ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlükleri, Üniversite Rektörlükleri, PTT İş Yerlerinde yapılmaktadır. Sınav esnasında ki tüm malzeme harcamaları ÖSYM tarafından karşılanır. Sınavda sorulan soruların toplamı 80 tanedir. Sınav süresi ise 180 dakikadır. Sınavda tüm adaylara sorulan sorular 100 tam puan üzerinden hesaplanır ve alacakları puanlar adayların yabancı dil bilgisinin seviyesini ölçmeyi amaçlar. Yabancı dil sınavı dendiğinde akla gelen İngilizce sınavı gibi bir bilgi herkes tarafından yanlış kavranmıştır. Bu sınavda adaylar İngilizce dışında birçok yabancı dilde sınava tabi tutulurlar. Başvuru esnasında hangi dilde sınava girecekleri belirlenir. Sınav sırasında adaylar KPDS SINAVA GİRİŞ ve KİMLİK BELGESİ, FOTOĞRAFLI ve ONAYLI ÖZEL KİMLİK BELGESİ ve adayın BİR FOTOĞRAF bulundurmak zorundadırlar. Sınavdan sonra birçok sitede soru ve cevaplara ulaşabilen adaylar hem kendilerini değerlendirebilir hem de kaç puan alacaklarını hesaplama imkânı bulurlar. Öğrenci seçme yerleştirme ve değerlendirme merkezi sınav sonrasında soruların cevaplarının doğruluğunu optik okuyucuyla okur ve puanlamayı ona göre yaparlar. İngilizce, Fransızca ve Almanca dışında sınava girmiş olan adayların ise sınav kâğıtları belirlenen jüri tarafından kontrol edilir ve puanlamaları verilir.

KPDS 2013 sınavı ilkbahar ve sonbahar dönemi olarak iki dönemde yapılır. Sınav ile ilgili tüm bilgiler ve detaylar ÖSYM nin sitesinde adaylara bildirilir.
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,423
Mesajlar
134,321
Kullanıcılar
90,708
Son üye
Alexanderlib
Üst