KPSS Başvuruları Başlıyor

tremendous

Forum Yöneticisi
Katılım
11 Ara 2012
Mesajlar
1,781
Tepkime puanı
8
Puanları
0
Bölüm:
MEZUN
Şehir:
İstanbul
KPSS Basvuruları Başlıyor


Kısa adı KPSS olan (Kamu Personeli Seçme Sınavı ) Lisans, Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) ve Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT-Lisans) başvuru işlemleri, 05 Mayıs 2014 tarihinde başlayacak ve 14 Mayıs 2014 tarihinde sona erecektir.

KPSS Sınav Tarihleri :

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), lisans düzeyinde 5-6 Temmuz'da,
KPSS kapsamında Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT)
20 Temmuz'da,
Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Lisans Düzeyi (DHBT-Lisans) ise 18 Ekim'de yapılacaktır.

KPSS KİMLER BASVURU YAPABİLİR ?

KPSS'ye, lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecek.

Bu adaylardan, Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlik kadrolarına atanmak isteyenler ile Diyanet İşleri Başkanlığında
din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin de KPSS'ye başvurması gerekiyor.

Tüm adayların KPSS'nin "cumartesi sabah oturumu"na katılması zorunlu olacaktır.


KPSS Sınav Ücreti

Sadece cumartesi sabah oturumuna girecek adaylar 40 TL, cumartesi sabah oturumu ile birlikte diğer üç oturumdan herhangi birine de girecek adaylar 80 TL; tüm oturumlara girecek adaylar 160 TL ödeme yapacak.

Sınava katılmak isteyen adaylar, kılavuz ile aday başvuru formuna başvurma süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden ulaşabilecek.

Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Kılavuzda, başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alacaktır.

Adayların bu kılavuzu dikkatle incelemesi ve başvurularını tamamladıktan sonra süresi içinde ÖSYM'nin "http://ais.osym.gov.tr" internet adresinden bilgilerini kontrol etmesi gerekmektedir.


KPSS PUANI KAÇ YIL GEÇERLİDİR ?


Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren iki yıl; ancak öğretmen adayları için KPSS'de elde edilecek puanın geçerlilik süresi bir yıl olacak. Bu süreler içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda, sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam edecek. 14 Mayıs 2014 tarihinden sonra lisans düzeyinden mezun olan ve lisans düzeyinden KPSS’ye girmeyip KPSS’ye ortaöğretim veya önlisans düzeyinden giren adayların takip eden KPSS B grubu lisans sınavına girmeleri halinde, KPSS ortaöğretim veya önlisans sınav sonuçları sona erecek; takip eden KPSS A grubu sınavına girmeleri KPSS ortaöğretim veya önlisans sınav sonuçlarını etkilemeyecektir.

KPSS BASVURU NERDEN YAPILMAKTADIR ?

KPSS başvuru işlemleri , başvuru merkezlerince yürütülmekte olup, başvuru merkezlerne, ÖSYM'nin "www.osym.gov.tr" internet adresinden ulaşabilirsiniz. Süresi içinde başvurusunu tamamlamayan adayların, KPSS’ye, ÖABT’ye ve DHBT'ye katılması mümkün olmayacak.


KPSS başvuru süresi hiçbir şekilde uzatılmayacaktır.


 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,392
Mesajlar
134,282
Kullanıcılar
90,683
Son üye
yarenyonce
Üst