Kredili Sistem 2013-2014 Güz Dönemi - Bahar Dönemi, Sınıf Geçme, Ders Geçme Üzerine,

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
yardım

Merhaba ssosyal hizmetler son sınıf öğrencisiyim sınavsız 2.üniversite için neler yapmam gerk hiç bir fikirim yok bu konuda yardımcı olurmusunuz bide güz döneminde 1 tane ff var o dersi vermeden 2. Üniversiteye geçiş yapabiliyormuyum o dersi alttan verme imkanım varmı

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Arkadaşlar ilk dönemden bir ff dersim ikinci dönemden bir ff dersım var seneye aldığımda bu derslerı gecmek ıcın en az cc mı almam lazım yoksa ortalamam yuksek dı bu sene gelen dığer notlarla dd almam yeterlımı ?

C

caglarkurt

Misafir
Geçtim mi Kaldım mı ?

YIL - Dönem - DNO - GNO - AÇIKLAMA
2012 - 1- 1,190 - 1,710 Uyarı
2012 - 2 - 2,220 - 1,950 Tekrar

2.donem birtane CD var, şimdi ben bir dahaki güz döneminde 4 ders tekrar etcem, bu tekrar sırasında GNO 2 olursa bu CD yi geçmiş olacakmıyım yoksa neolursa olsun bahar dönemini görecekmiyim.

Kaldıki bu 2. dönem GNO nasıl hesaplanıyor benim 1.965 olması lazım değilmi ?

bi akıl verin Allah aşkına

led

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
güz dönemi ortalaması ile bahar dönemi ortalamasının ''en az'' 2.00 olması genel ortalamanın 2.00 olması için yeterlimi yani varmı bir alt sınır ??

Gulsh

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Hizmetler
Merhaba, FF olan dersimden kalmış mı oluyorum. Tekrarmı gircem seneye güz döneminde o dersten sınava ve DD geçer not mu oluyor yardım rica ediyorum.

TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ I ===== BB
SOSYAL POLİTİKA ============== DD
HUKUKUN TEMEL KAVRAMLARI===== BB
İLETİŞİM BİLGİSİ============== BB
İNGİLİZCE I================== FF
PSİKOLOJİYE GİRİŞ============ BA
SOSYAL HİZMETE GİRİŞ======== CC
SOSYOLOJİYE GİRİŞ=========== CB

Dönem Not Ort. : 2,210
Genel Not Ort. : 2,210
Durum : Başarılı

duha

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba benım not ortalamam 2nin üstünde gecen yıl 2. Donem 2 tane dd li nOtum vardı f yoktu mezun oluyomuyum bu yıl f li dersım yok

CuneytKayabasi

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Bilerek mi yapıyorlar anlamıyorum. 2 senedir aynı dersten 1 puan ile FF alıyorum. 30 gelse geçicem 29 geliyor. Tek bir dersin FF olması aşırı can sıkıcı. 2. dönem alayını geçmek lazım. Bıktım yemin ediyorum..

duha

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Ff den kaliyorsun evet tekrar alman gerekiyor o dersi

yutas

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
İşletme 4. sınıfta bu sene tekrar senem. geçen senenin bahar dönemindeki dersleri almıcaz mı anlamadım. Geçen sene bahar döneminden 5 dersim var. geçen sene bahar döneminde g. not ort. 2 altı olduğundan kaldım ff im YOKTU. bu sene güz döneminden 2 dersim vardı geçtim. Genel not ort. 2.14 oldu. geçen seneden bahar dönemini tekrar alıcam mı yoksa mezun oldum mu. yardım kafam karıştı

sedadgn

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Fevzi merhaba,

4 dersten sınava girdim. CB-CB-CB-CD Aldım
Dönem not ort. 2,16
genel ot ort. 1,78 -TEKRAR yazıyor karşısında...

Şimdi ben bahar döneminde genel not ort. 2 üzeri yaparsam. CD tekrar eder miyim?

derypnr

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
arkadaslar merhaba , ben bu yıl 3 sınıf birinci dönemini okuyorum ortalamam 2,100 fakat bi tane dc ve cd var bunları yükseltmek istiyorum yükseltme sansım varmı cvb verirseniz sevinirm

adafvea

Yeni Üye
Bölüm:
Uluslararası İlişkiler
1. sınıfta okurken bi üst dönemden ders alma durumumuz nedir? yani 1. sınıftayken üstten ders alınmaz diye bişey duymuştum doğru mu acaba?

obaath

Yeni Üye
Bölüm:
Adalet
Luttfeeeen biri bana yardim etsin. Genel not ortalamam 1.97 donem ortalamam ise 2.080. Yani ben kalmis mi oluyorum. Yoksa 2. Dönem gno yukseltince gececek miyimm. Bu arada ff dersim yok sadece cd var.

efeakcin

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Lütfen Acil Destek :(

arkadaşlar siteye sınav sonuclarımı fotograf olarak yukluyorum ama anlamadıgım durumlar var

2012/1 0,380 0,450 uyarı
2012/2 0,360 0,630 tekrar
2013/1 2,730 1,620 tekrar

2013 1. dönemde dönem sonu not ortalamam 2.7 küsür genel not ort ise 1,6 yanında da tekrar yazıyor.

anlayamadıklarım :

1- tekrar yazmasının sebebi 1.6 olması sanırım, fakat tekrar yazdıgından ötürü seneye tekrar aynı dersleri aynı dönemi okumam mı gerekecek ? yani derslerden geçmem hiç bir işe yaramadı mı aynı dersleri tekrar mı alıcam

2- eğer ki şimdi kayıt yaptıracagımız dönemde dönem sonu not ortalamamı yüksek tutup genel not ortalamasınıda böylece 2,00 ın üstüne çıkartırsam ( ff olan hariç ) tüm derslerimden geçmiş mi sayılıcam ( bu tekrar yazan 2013 dönemide dahil )

3- eğer ki 2. dönemde de 2,00 ın üstüne çıkamazsam bu durumda ne olur ? seneye yine bu verdiğim dersleri mi almam gerekir yoksa sadece dc cd gibi olanları verip yine bir sonraki bahar dönemini bekleyip 2.00 ın üstüne mi çıkmaya çalışmam gerekir.

detaylı ve doğru cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkurler.

not durumu fotografı siteye yükledim : View image: aof

madde madde cevaplarmısınız çok kafam karıştı

slnth

Yeni Üye
Bölüm:
İktisat
güz dönemi genel not ortalamam 2 nin üzerinde bahar dönemi 3 dersim var bir tanesi ff not ben bahar döneminde bu 3 dersten demi sorumlu olacam yoksa sadece ff olan dersten mi? cvp verirseniz sevinirim?

aliozturkws

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
güz dönemi genel not ortalamam 2 nin üzerinde bahar dönemi 3 dersim var bir tanesi ff not ben bahar döneminde bu 3 dersten demi sorumlu olacam yoksa sadece ff olan dersten mi? cvp verirseniz sevinirim?
Aöf sitesinde DersDurum.aspx adında bir sayfa var burada ders durumlarını gösteriyor . Bahar dönemindeki koşullu derslerim geçti olarak işaretlenmiş . Ama sitede bu sayfaya giden linki kaldırmışlar . Ben yazılımcı olduğum için bu durumu farkettim . Sisteme giriş yapıp şu adrese gidin : https://ogrenci.anadolu.edu.tr/tr/DersDurum.aspx

Aynı durum bende de var bu soruya net cevap verebilecek biri varsa çok sevinirim .

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Luttfeeeen biri bana yardim etsin. Genel not ortalamam 1.97 donem ortalamam ise 2.080. Yani ben kalmis mi oluyorum. Yoksa 2. Dönem gno yukseltince gececek miyimm. Bu arada ff dersim yok sadece cd var.

Bahar döneminde genel not ortalamanızı 2.00 ve uzerıne çıkarın..
Güz donemındeki CD dersinden koşullu geçersiniz.

SARTEM

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
AÖF Öğrenci Kimlik Kartı'mda 5 tane bandrol bulunuyor. Güz döneminden tek bir dersten kaldım. Bahar döneminden iki derse gireceğim. Bunları verdiğim taktir de tek ders sınavına girerek, başarılı olursam okulu bitireceğim.

Bunların hepsi, başarılı olursam. Tersini düşünüp, sınavları geçemezsem eğitim durumum ile ilgili bir sorun yaşar mıyım? Çorap değiştirir gibi yasa değiştirdiğimiz için okuma süresinde bir sınır var mı? Okuldan atılma gibi bir durum var mı? Askerlik ertelemem Ekim ayında bitiyor (26 yaşındayım), tekrar erteleme alabiliyor muyum?

Bunlar hakkında bilgilendirirseniz memnun olurum.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz