LMS (Öğrenim Yönetim Sistemi) Nasıl Kullanılır? Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (Ata-Aöf)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Katılım
9 Şub 2011
Mesajlar
5,888
Tepkime puanı
22
Puanları
38
Bölüm:
İşletme
Şehir:
Bursa
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde (Ata-Aöf) dersler Öğrenim Yönetim Sistemi üzerinden yürütülmektedir. Yüzyüze ders uygulaması yapılmamaktadır.
Öğrenim Yönetim Sistemi ( LMS - Learning Management System ) Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde okuyan öğrencilerin ders içeriklerini görüntüleme, çevrimiçi derslere katılma, online deneme sınavı çözme, okulla iletişim kurma gibi temel işlevleri gerçekleştirdikleri web tabanlı bir eğitim platformudur.


Ata-Aöf öğrencileri okumakta oldukları bölüm ile ilgili ders içeriklerine Öğrenim Yönetim Sisteminden (LMS) ulaşabilirler. Akademik takvimde belirtilen derslerin başlama tarihinden itibaren Her Hafta haftanın başından itibaren o haftanın dersleri ve ders içerikleri LMS'ye eklenir. Öğrenci istediği zaman yedi gün yirmi dört saat herhangi bir zamanda bu derslere ulaşıp takip edebilir.


Öğrenim Yönetim Sistemi LMS'ye http://lms.atauni.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Öğrenim Yönetim Sistemine (LMS) Nasıl Giriş Yapabilirim?


Öğrenim Yönetim Sistemine (LMS) giriş sayfanızda gerekli alanlara kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adınız T.C. Kimlik Numaranız, şifreniz ise kimlik numaranızın ilk 8 hanesidir. Fakülteye kayıt yaptıran her öğrencinin başlangıçta şifresi TC kimlik numarasının ilk 8 hanesidir. İlk kullanımdan sonra şifrenizi değiştirebililirsiniz. TC kimlik numaramız ve şifremizle giriş yaptıktan sonra LMS ana sayfamız açılacaktır.


LMS ye eklenen derslere nasıl ulaşabilirim?


TC kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra "Derslerim" bölümünden bölümünüz ile ilgili eklenen dersleri takip edebilirsiniz.


Ara Sınavlara Nasıl Giriş Yapacaksınız? Ara Sınavlara Nereden Katılabilirsiniz?


Öğrenim Yönetim Sisteminde (LMS) bulunan "Sınavlarım" başlığı altından Ara sınavlarınıza katılabilirsiniz. Ata-Aöf ara sınavları internet üzerinden online olarak yapılmaktadır.
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
19,442
Mesajlar
150,259
Kullanıcılar
90,417
Son üye
Aleyna Ertürk
Üst