Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası Önlisans Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Katılım
9 Şub 2011
Mesajlar
5,889
Tepkime puanı
21
Puanları
38
Bölüm:
İşletme
Şehir:
Bursa
Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası Önlisans Bölümü Atatürk Üniversitesinde Açıköğretim Fakültesinde 2013-2014 eğitim yılında açılmış olup öğrenci almaktadır. Bölümün amacı değişen dünya piyasalarında ve gelişen Türkiye sermaye piyasasına alanında yetişmiş personel temin etmektir. Programla ilgili detayları aşağıdan okuyabilirsiniz...

Programın SeviyesiÖnlisans
Programın Süresi2 yıl
Programın AmacıProgramının amacı, sermaye piyasaları, menkul kıymetler ve türev ürünlerini etkin olarak kullanabilen, finans piyasaları konusunda ülke ekonomisine katkı sağlayacak, iyi eğitim almış, kalifiye mezunlar yetiştirmektir.
Programın KazanımlarıProgramı başarı ile tamamlayan öğrenciler, Muhasebe, Finansal Piyasalar Modelleme ve Tahmin Teknikleri, Uluslararası Bankacılık, Güncel Ekonomik Sorunlar, Uluslararası Finansman Yönetimi, Kambiyo ve Uluslararası İşlemler, Uluslararası Bankacılık, İMKB İşlemleri gibi konularda önlisans seviyesinde bilgi ve beceri sahibi olacaklardır.
Programın İstihdam AlanlarıBu programdan mezun olacak öğrenciler Bankalar, Sigorta Şirketleri, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, Sermaye Piyasası Kurulu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, aracı kurumlar ve araştırma şirketlerinde istihdam edilme imkânı bulacaklardır.
Programda ÖdemelerPrograma yerleştirilen adaylar;
2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı için Öğrenim Gideri olarak Güz ve Bahar yarıyılları başında 290`ar TL
Programda Diploma BilgisiProgramı başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarında "Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi" mezunu ibaresi yer alacak ve bu diploma diğer önlisans diplomalarının sağladığı tüm yasal hakları sağlayacaktır.
Programa Öğrenci Kabul ŞartlarıProgramı tercih edecek adayların 2013 yılı YGS puan türlerinin en az birinden 140.000 ve daha yukarı puan almış olmaları gerekmektedir.
Programa Yerleştirilme İşlemleriPrograma yerleştirilme işlemleri öğrencilerin YGS puanları esas alınarak merkezi yerleştirilme yolu ile ÖSYM tarafından yapılacaktır.
Programın KontenjanıKontenjan sınırlaması bulunmamaktadır.
Programın ÖSYM Tercih Kodu101451778
Programda 2 inci ÜniversiteHalen herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğrenimlerine devam eden ya da mezun olan öğrenciler bu programa Yükseköğretim Kurul tarafından belirlenecek koşullarda "2 inci Üniversite" kapsamında kayıt yaptırabilecekleridir.
Programın MüfredatıProgramda uygulanacak olan müfredata ulaşmak için lütfentıklayınız
Programın YürütülmesiProgramda dersler; Fakülte tarafından hazırlanan etkileşimli materyaller kullanılarak, internet üzerinden yürütülecektir. Öğrencilere basılı materyal (kitap vb.) dağıtımı yapılmayacaktır. Derslerde muafiyet uygulaması olmayacaktır.
Programda SınavlarProgramda; a) Ara (vize) sınavları online (çevrimiçi) olarak internet üzerinden yapılmaktadır. b) Yarıyıl sonu (final) sınavları ise; öğrenci yoğunluğuna bağlı olarak, belirlenecek olan sınav merkezlerinde hafta sonlarında ve yüz yüze oturumlar şeklinde yapılacaktır. Sınav merkezlerinin belirlenmesinde öğrencilerimizin tercihleri de göz önünde bulundurulacaktır. Son yapılan sınav organizasyonu 42 il merkezinde gerçekleştirilmiştir.
Programda Uygulama (Staj)Programda uygulama (staj) etkinliği bulunmamaktadır.
Programda MevzuatProgramın yürütülmesi ile ilgili olarak Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
Programın KoordinatörüDoç. Dr. Bener GÜNGÖR
Programın SorumlusuYrd. Doç. Dr. Meryem ÖZTÜRK
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,230
Mesajlar
134,042
Kullanıcılar
90,424
Son üye
Ece10
Üst