Milli Benliğini Kaybetmediysen Oku

YaKaMoZ

Yeni Üye
Yıl 2060

kızım 18,

ben 74 yaşındayım...

'Baba bizim bayrağımızda sizin zamanınızda
Ay-yıldız varmış neden şimdi
haç işareti ve anlamını bilmediğim renkler var?
2 arkadaş okulda tavan arasında eski
bir atlas bulmuştuk, o atlasta gördük daha önce Edirne'den Kars'a kadar Türkiye toprağı imiş, şimdi neden o haritanın 1/5'ine Türkiye diyoruz?

Eskiden her mahallede 1–2 cami varken,şimdi neden her ilde bir cami var, dedem bahsetmişti daha önce ezan denen bir şey varmış, günde 5 defa camilerden okunurmuş şimdi bu çan sesleri ne baba?

Filistinlilerin zamanında topraklarını parça parça satarak İsrail'in kurulmasına sebep olduklarını hiç mi bir yerde okumadınız da, topraklarımızı sattırıp
şimdi bu ufacık alana bizi hapsettiniz? Siz atalarınızdan böyle mi aldınız bu toprakları?Emaneti böyle mi korudunuz? Günden güne topraklarımız satılırken siz
uyuyor muydunuz baba?

Baba küçükken herkesin beni Ayşegül diye çağırdığını hatırlar gibiyim
şimdi neden bana Angel diyorlar, beni kulağıma Angel ismini ezanla sen mi söyledin?

Bizim evin önünden tanklarla geçen Amerikan askerleri kim baba? Her
gün bize hakaret ederek ve sizi her gördükleri ye! rde coplayarak
demokrasi! mi getirdiler baba? Bize okulda demokrasinin tanımını daha farklı öğretiler sanki.

Elime geçen gün bir kitap geçti baba, senin gençliğinden kalan Biz
Ankara'ya taşınmazdan önce memleketimizin ismi Gaziantep'miş ve 6317
şehit vererek 'Gazi' lik ünvanını kazanmış Neden şimdi oraya kürdistan
diyorlar baba Baba hani sizlere kürtlerle Türkler kardeştir demişler, peki kardeşlerim neden bizi öldürüp ülkemizde ayrı devlet kurdular?

Baba o kitapta Atatürk diye birinden de bahsetmişti O her kimse
1933'te Bursa'da bir nutuk vermiş, ben şimdi bile ne kastettiğini
anlayabiliyorken, sizin gençliğiniz bu kadar mı cahildi de o uyarıları dikkate almadınız?

Şimdiki kürdistan toprağında yer alan Süleymaniye'de askerimizin başına
çuval geçirmişler ve sen o dönemde gençtin, hiç mi kanın donmadı baba? Neden hesap sormadınız? Bunları görmezden gelen yöneticilerinize?

O az önce bahsettiğim Atatürk size bir hitabe yazmış ve sizi hain
yöneticilere ve uşaklara karşı uyarmış ve hitabenin sonunda da 'Muhtaç
olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur' demiş Baba kanınız o kadar bozuk mu ki ülkemizi bu hale getirenlerin yakasına yapışmadınız?

Baba Türkiyeli ne demek? Biz Türk çocuğu değil miyiz? Soyumuz belli
değil mi bizim?O kitapta okumuştum 'Ne mutlu Türküm diyene' yazıyordu Peki, baba ben neden mutlu değilim? Türküm demek suçsa ve kötü bir şeyse siz eskiden neden söylerdiniz?

Baba biz Kurtuluş Savaşı denen bir şey yaşamışız Kitaba göre
dünyanın gördüğü en şanlı savaşmış ve o savaşta 4 milyon şehit vermişiz Madem bu vatandan bu kadar kolay vazgeçecektiniz de neden o kadar şehit verdiniz?

Hiç mi kitap okumadınız? Hiç mi sizi uyaran olmadı, hiç mi
göremediniz ülkemizin peşkeş çekildiğini? eğer farkında olduysanız ve duygusuzca evinizde oturduysanız sizin o hainlerden ne farkınız kaldı? Allah'ın huzuruna hangi yüzle çıkacaksınız baba 'Vatan sevgisi imandandır' diye bir hadis varken hadi diyelim ki Türklüğünüzden vazgeçtiniz bari İslam'ın emrine uysaydınız.

Senin eski cd'lerden dinledim baba, bizim de bir İstiklal Marşı'mız
varmış O marşı yanlızca körü körüne mi ezberlediniz? Atalarımız sizi her fırsatta uyarmış,demiş ki 'Ey Türk titre ve kendine dön' Baba ne zaman
titreyeceksiniz? Ankara'yı da kaybettikten sonra mı? Bundan
13 yıl önce titremediyseniz eğer artık hiç bir şey titretemez sizi.

Baba sen son bağımsız olan Türkiye Cumhuriyetini gördün'Ya devlet
başa, ya kuzgun leşe' diyebilecek bir Hasan Tahsin, bir Şehit Şahin, bir Sütçü İmam yok muydu aranızda?

Yazıklar olsun baba sizin gençliğinize!

Bu günleri göreceğime hiç doğmasaydım baba Türklüğünüzden
utanmadınız hiç olmazsainsanlığınızdan utansaydınız baba Bu vatan göz göre göre altınızdan kayarken hiç olmazsa ...'
ŞEREFİNİZLE ÖLEMEDİNİZ Mİ?

HER GÜNÜM CENAZE HER GÜNÜM ŞEHiT

UYAN TÜRK EVLADI UYUMA UYAN

OTUZ KUPONA ALINMADI BU VATAN!!!!!!!!

.................................................................................................................

meleeek

Yeni Üye
ne kadar acı bir olay...biz gözlerimizi kapatırsak birşeyleri görmezden gelirsek ne yazıkki bu acı sonla karşılaşacağız ne kadar kötü bir şey...birşeylere dur demek lazım...ülkemizin en güzel yerlerini az az başka ülkelere satmak yerine biz neden sahip çıkmıyoruz...yazık etmeyelim güzel ülkemize ne zorluklarla alındı bu topraklar,ne kanlar döküldü...bizlerde elimizden gelen en ufak da olsa birşey yapmalıyız güzel ülkemizi hiçbir zaman kaybetmemek için...Allah'ın izniyle bu ülkede ezan sesleri hiç dinmeyecek....

böyle bir hatırlatmada bulunduğun için çok teşekkürler...

YaKaMoZ

Yeni Üye
Rica ederim.Asıl ben teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğun için.En acısı da ne biliyor musun melek.Fıkra,komik yazı gibi şeyler yazdığımda görüntüleme sayısı oldukça fazla oluyor.ama bu tür ciddi konuları paylaşınca belirli kişiler hariç kimsenin umrunda olmuyor.Sanırım dış güçler ülkemizi bölmeye gençlerimizle başlamış :) Dil,giyim,ahlak her şey bozulmuş.En çok üzüldüğüm nokta şu gençlerin hali.Allah hepimizi ıslah etsin.Vatanımızı koruyalım.Şu söz süper zaten her şeyi anlatıyor:

UYAN TÜRK EVLADI UYUMA UYAN

OTUZ KUPONA ALINMADI BU VATAN!!!!!!!!

meleeek

Yeni Üye
evet zaten şöyle bir bakarsak eski türk örf ve adetlerine göre yaşayan az insan var...yavaş yavaş benliğimizi kaybediyoruz özelliklede gençler iyice değişti...Allah hepimizi ıslah etsin,doğru yolu buldursun.

YaKaMoZ

Yeni Üye
Amin İnşaallah....

bigangel

Yeni Üye
şöyle bir soru sormalıyız kendimize ilk önce niçin milli benliğimiz elden gidiyorr diee çok basit batı özentisi ,çocuklarımıza milli duyguyu aşılamıyoruz.....
milli mücadele ruhunu kaybetmeye başladık çok acı bir durum ve gençliğmiz bunun ne kadar farkında bilmiyorum ...bende bir türk genciiym ama milli benliğe milli bilince sahip ilk önc ebunu araştımak gerekmiooo sizcee nerden geldik nereye gidiyoruzz...
sözde bağımsız bir cumhuriyetiz ama afederisinz ama birilerinin köpeği olduk onalr yönetiyor bizi ...konuşulacak çey var içimi dökmeidm bu konud açok hassasım

en son EY TÜRK TÜRK TİTRE VE KENDİ GEL

bigangel

Yeni Üye
..............
Görüntü Kemâlist asli komünist
Hesaplar çok ince tam oportünist
Bunlar hem yalaka, hem kapitalist
Uyan Türk evlâdi! Uyuma uyan
Otuz kupona alinmadi bu vatan

Atatürk maskesi iiin yapisi
Atatürk'e kurban olsun hepisi
Bizim ulan memleketin tapusu

Deniz Türkiye'li Önkuzu Türk'tü
Ay-yildiz bayraii en büyük farkti
Evita sevenler Ülkü'den korktu
Çanakkale hiç kampanya görmedi
Dumlupinar kampanyaya girmedi
Kocatepe mega kupon vermedi

......................C*------C*----

bigangel

Yeni Üye
C*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----vC*------C*----C*------C*----C*------C*----C*------C*----v

gül_34

Banned
Bu güzel yazınıza bende ilave yapmak isterim içimizdeki düşman kim? Türk gençlerini işsiz bırakan neden türk gençlerini iş için yabancılarla evlenmek zorunda kalıyor bu ülkenin insanları iş uğruna neden yabancıların hizmetlerine sunuluyor.

bigangel

Yeni Üye
öncelikle gül kardeşim yorum yazdığın için çok hoşnut oldum....şöle bir duayla başlamak istiyorum YARABBİM İÇİMİZDEKİ DÜŞMAN ORDULARINI DÜŞMANLARIMIZı İHRAC EYLESİN... dünyada patlak veren küresel ekonomik kriz var büyük ülkelerde yaşanan bu kriz diğer ülkeleride etkilemiştir şuanda IMF türkiye'de paranın yöneticeleri burda....bu işsizlik sorunu gittikçe büyüyooo türkiyede olsun heryerde başladı komşumuz yunaistan şuanda büyük sıkıntı yaşıooo afrikada nijeryada halk işsiz kalıoo parasızlıktan çocuklar okuldan alınıoo açlıkla sınır sınıra yaşıolar şükür biz allaha şükür iyiz onalra göree
ama geleceğimiz garanti değil toplumumuzda bir şiddet patalsı var allah yardım etsin hereks asabiii

neyse hayrolaa :D::D çenem düştü yineee

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730
Son üye
Seriesvtk