Okul puanımı kaybeder miyim ?

MaxTech

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
Merhabalar herkese , bu sene liseden mezun oldum. Sınav sonucumu beğenmediğim için 1 sene daha hazırlanmaya karar verdim. Öğrenciliğimi devam ettirmek adına 2. tercihlerde açıköğretim fakültesinin işletme bölümüne yerleşmek istiyorum ,
2. Tercihlerde yerleşme şansım var mı ? Ve yerleşirsem okuldan gelen puanımı kaybeder miyim ?
Normal şartlarda örgün eğitim tercih edip yerleşildiği takdirde okul puanınızda ciddi bir düşüş yaşanıyor , açıköğretimde bu düşüşün yaşanmadığını duydum. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler herkese

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim 101010767 İşletme Bölümü Kontenjanı: 7688, 2014’te yerleştirilen: 7688, Taban Puanı: 221,11 şeklinde oldu. Kayıt olmayanların oluşturacağı kontenjan açığı ile ek tercihlerde, eğer YGS puanınız bu yıl oluşan 221,11 taban puanında büyük ise tercih eder ve yerleşme şansını yakalarsınız. YGS puanınız taban puanında küçükse yerleşemezsiniz. Eğer tercih yapar ve yerleşirseniz kayıt olmasanız bile seneye okul puanınız düşer. Eskiden yaşanmamakta idi sebebi ise aöf bölümlerinde kontenjan sınırklaması eskiden yoktu. Ama artık tüm aöf bölümlerinde kontenjan sınırlaması var. Ve kontenjan sınırı olan bölümlere yerleşenler ek tercih yapamazlar ve seneye puanları kırılır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz