önlisans mezunlarinin hazırlık okumadan direk 3.sınıfa başlayabileceği aöf bölümleri

yetonyalix

Yeni Üye
ben açıköğretim işletme fakültesi 3.sınıf öğrencisiyim bu sene 3.sınıf a geçtim şimdi bende bu bölümlerden birine geçebilirmiyim ?

carlos45

Yeni Üye
bilgisayar teknolojisi ve programlama hariç

gelincik615

Yeni Üye
ben 2 yıllık kimya mezunuyum 3sınıftan devam edebiliyormuşum ama hazırlık okumam gerekiyormuş hangi dersleri almam gerekiyor acaba

desafinado

Yeni Üye
arkadaşlar çok acil yardım eder misiniz

arkadaşlar benim bir sorum olacak ben 3.sınıfa işlwetmeye doğprudan kayıt yaptırdım ve şimdi mezun oldum ben iki yıllık önlisans diplomasını 2005 te almıştım o diplomayla 3.sınıfa kayıt oldum .şimdi de iktisat okumak istiyorum 2005 te aldığım 2 yıllık diplomayla iktisat 3.sınıfa kayıt yaptırabilir miyim bununla ilgili hiçbir bilgi bulamadım yardım ederseniz çok sevinirim belki diyebilirler sen zaten lisans mezunusun 2 yıllık dişplomayla bir daha kayıt yaptıramazsın diyebilirler bir bilgisdi olan varsa lütfen yardımcı olsun çok merak ediyorum ve işletmeyi de hiç kalmadan 2 tılda bitirdim iktisatı da okumak istiyorum şimdiden teşekkürler...........

nazlımyar

Yeni Üye
çok teşekkürler
malesef sizde sirek 3. sınıftan devam yok dgs ye girme şamsınız var benim kardeşimde vet. ve lab. okuyo şimidi 2. sınıf dgs ye hazırlanıyo ama bu sene çok zor mat var çünkü sınavda neyse herşeyin haıyrlısı yinede

nazlımyar

Yeni Üye
kardeş burada hepsini yazmişsin ama veterenerlik ve laborantlik bölümüyle ilgili geceçişi yazmamişsin yada bu bolumun devamı yokmu bırde buna dıplama bırakıpmı işletme yada iktisasa geciyorsun yada sınavamı gırıp orgun okuyorsun bılgılendırısen sevınırım calişman için sağol
bedelciğim sizde direk geçiş yok dgs zorunlu gibi benim kardeşimde aynı bölümde okuyo

cickar

Yeni Üye
slm ben 2 yıl işletme okudum ve mezun olduktan sonra dikey geçişle açıköğretime kayıt oldum.bana 6 ders veril ama aöf sayfasına baktığımda ingilizce falan çıkıyo ben bu derslerden sorumlu olacak mıyım yardımcı olursanız memnun olurum...

Linsey

Özel Üye
slm ben 2 yıl işletme okudum ve mezun olduktan sonra dikey geçişle açıköğretime kayıt oldum.bana 6 ders veril ama aöf sayfasına baktığımda ingilizce falan çıkıyo ben bu derslerden sorumlu olacak mıyım yardımcı olursanız memnun olurum...
Slm , siz geçiş yaptığınız için ingilizceden sorumlu değilsiniz;)

cforumv

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar

benimde bir sorum olacak

tekstil programı mezunuyum ve dgs yoluyla işletme ya da iktisata (henüz karar vermedim) geçiş yapmayı düşünüyorum.

yalnız kafama takılan bir soru var

ben şimdi msgsü tekstil programı mezunuyum, kendi bölümümden atıyorum ankara gazi hazır giyim öğretmenliğine dikey geçiş yaptığımda, msgsü diplomam silinerek ankara gazi üniversitesi diplomasına sahip oluyorum. msgsü de okunduğum hiçbirşekilde gözükmüyor.

aynı durum bundada geçerlimidir? aöf ün dgs si ile işletmeye girersem, msgsü diplomam silinerek tümüyle aöf işletme bölümü mezunu mu görüneceğim?

saygılarımla

UZMANN

Özel Üye
Hayır arkadaşım, örgünde okursan elinde olan (son almış olduğun lise, üniversite) diploma alınır, ama açıktan okursan diplomanın noter tasdikli sureti alınır, mesela ben de dumlupınar üniversitesi önlisans mezunuyum, 3. sınıf bitti ve diplomam hala elimde, hep de bende olacak, yani eski okuduğun okulun diploması sende kalacak.. Selametle kal...

cforumv

Yeni Üye
teşekkürler

bikaç sorum daha var

dikey geçiş kayıtları hangi tarihte başlıyor?

hazırlık okumak zorunlumu işletme için?

direk 3 ten geçiş olmuyomu?

birde birşey istemiyorlar değilmi benden sınava girmemi falan?

gidiyorum ben şu şu önlisansı mezunuyum buradan 4 yıllığa tamamlamak istiyorum diyerek girebiliyorum değilmi?

UZMANN

Özel Üye
Tekstil mezunu olduğun için hazırlık sınıfında 1 yıl okuyup sonra 3. sınıftan başlıcaksın mecburen.. (işletme, muhasebe, finans vb. önlisans diploman olmadığı için ve okumadığın için zorlanacaksın, çünkü dersler ağır gelecektir ama çalışırsan özellikle kurs vb. desteği alırsan yaparsın)
Başvuru için internetten başvuru yapacaksın öncelikle, 26 ekim - 20 kasım tarihleri arasında...
Direk 3 ten geçiş yapabilicek ve yapamayacak bölümleri görmen için Anadolu üniversitesinin sitesinden kılavuzları indirip bakabilirsin, ama tekstil için hazırlık okuman gerekiyor...
Sınava girmen falan da gerekmiyor..
Önlisans diplomanın noter onaylı sureti ve bikaç belge daha lazım..
O lazım olan belgeleri de kılavuzdan bulabilirsin...
Kılavuzlar için buyur link : http://www.anadolu.edu.tr/aos/kilavuzlar.aspx
Bilgisayarında adobe reader 5.0 sürümünden yukarı olması lazım açabilmen için..
Umarım yardımcı olabilmişimdir, sağlıcakla kal, kolay gelsin...

cforumv

Yeni Üye
teşekkür ederim yardımların için :)

Linsey

Özel Üye
teşekkürler

bikaç sorum daha var

dikey geçiş kayıtları hangi tarihte başlıyor?

hazırlık okumak zorunlumu işletme için?

direk 3 ten geçiş olmuyomu?

birde birşey istemiyorlar değilmi benden sınava girmemi falan?

gidiyorum ben şu şu önlisansı mezunuyum buradan 4 yıllığa tamamlamak istiyorum diyerek girebiliyorum değilmi?

Henüz dikey geçiş kayıt tarihleri belli değil ama ekim sonu gibi olur,
Hazırlık okumanız gerekiyor , sizin bölümünüz için zorunlu,
Hayır herhangi bir sınava girmeniz gerekmiyor,
Kayıtlar başlayınca bütün evraklarınızı tamamlayarak , bulunduğunuz yerdeki açıköğretim bürosuna başvurarak kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz;)

macupe05

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar,
benim biraz kafam karıştı o yüzden bi kaç sorum olucak sizlere.önlisand muhasebe 1.sınıftayım ben bu sene kaldım ve 3 dersim kaldı inşallah bu derslerimi verip 2. sınıfa geçebilirsem bu geçişten yararlanmak istiyorum.geçiş için hiçbir sınava girmemiz gerekmiyor anladıgım kadarıyla peki diploma notu ya ders notlarının etkisi olucakmı?yani bunda bi sınırlama varmı şu puan üzerinden geçiş yapabilirsiniz gibi?beni biraz aydınlatabilir misiniz?şimdiden teşekkür ederim.

denizksk

Yeni Üye
merhaba herkese.benim de merak ettiğim bir konu var.ben dış ticaret öğrencisiyim.seneye yeni açılan bölümlere örneğin uluslararası ilişkilere geçiş yapmak isterim.acaba konuyla ilgili bilgiyi nerden edinebilirim.böyle bir hakkım var mı.şu anda sadece işletme ve iktisata geçiş hakkımız var.

macupe05

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar,
benim biraz kafam karıştı o yüzden bi kaç sorum olucak sizlere.önlisand muhasebe 1.sınıftayım ben bu sene kaldım ve 3 dersim kaldı inşallah bu derslerimi verip 2. sınıfa geçebilirsem bu geçişten yararlanmak istiyorum.geçiş için hiçbir sınava girmemiz gerekmiyor anladıgım kadarıyla peki diploma notu ya ders notlarının etkisi olucakmı?yani bunda bi sınırlama varmı şu puan üzerinden geçiş yapabilirsiniz gibi?beni biraz aydınlatabilir misiniz?şimdiden teşekkür ederim.
arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz