Sivil havacılık ve Ulaştırma İşletmeciliği Önlisans Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Katılım
9 Şub 2011
Mesajlar
5,900
Tepkime puanı
22
Puanları
38
Bölüm:
İşletme
Şehir:
Bursa
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sivil Havacılık ve Ulaştırma İşletmeciliği Önlisans Bölümü


Programın SeviyesiÖnlisans
Programın Süresi2 yıl
Programın AmacıProgramının amacı, hava taşıt araçları ile yolcu ve yük taşımacılığı işlemlerini yürütecek elemanlar yetiştirmek, hava limanları ve terminallerinin verimli bir şekilde yönetilmesi ile yolcuların güvenli ve rahat bir biçimde seyahat etmelerini sağlayabilen gerekli havacılık ve işletme bilgisine sahip kişiler yetiştirmektir.
Programın KazanımlarıOrganizasyon yeteneğine sahip, iyi bir işletmeci yeteneğine olan, yerinde kararlar alabilen ve plan yapabilme yeteneğine sahip, sabırlı, anlayışlı, hoşgörülü, insan ihtiyaçlarına karşı duyarlı, zamanı iyi kullanabilen bir yönetici veya personel, ekip çalışması yapabilen bir yönetici veya personel olarak mezun olunacaktır
Programın İstihdam
Alanları
Sivil hava ulaştırma işletmeciliği meslek elemanı; özel ve kamu havayolu şirketlerinde, uçuşla ilgili tüm aktivitelerde, havaalanlarında, lojistik firmalarında, seyahat ve turizm acentelerinde, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünde, ulaşım alanında faaliyet gösteren turistik seyahat işletmelerinde çalışma olanağı bulur.
Öğrenciler, bu programı başarı ile tamamlayarak mezun olmaları halinde isterlerse ÖSYM tarafından yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girerek aşağıdaki lisans programlarında lisans öğrenimlerine devam edebilirler; a) Havacılık İşletmeciliği b) İşletme c) Lojistik Yönetimi d) Seyahat İşletmeciliği e) Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği f) Sivil hava Ulaştırma İşletmeciliği g) Teknoloji ve Bilgi Yönetimi h) Ulaştırma ve Lojistik i) Turizm İşletmeciliği
Programın Öğrenim GiderleriPrograma yerleştirilen adaylar bahar ve güz yarıyılları başında (Akademik Takvimde belirlenen tarihler arasında) Öğrenim Giderlerini öderler.Öğrenim Gideri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.
Programın Diploma BilgisiProgramı başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarında "Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi" mezunu ibaresi yer alacak ve bu diploma diğer önlisans diplomalarının sağladığı tüm yasal hakları sağlayacaktır
Programa Yerleştirilme ŞartlarıPrograma yerleştirilme işlemleri öğrencilerin YGS puanları esas alınarak merkezi yerleştirilme yolu ile ÖSYM tarafından yapılacaktır.
Programa Öğrenci Kabul ŞartlarıProgramı tercih edecek öğrenci adaylarının Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'ndaki YGS puan türlerinin en az birinden 140.000 veya üzeri puan almış olmaları gerekmektedir. Geçmiş dönem puan türleri geçerli değildir.
Programın ÖSYM Tercih Kodu101452052
İkinci Üniversite Kabul KoşullarıYükseköğretim kurumu tarafından belirlenen koşullarda Fakültemize İkinci Üniversite kapsamında öğrenci yerleştirme işlemi yapılmaktadır. Bu kapsamda herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğrenimlerine devam eden ya da herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler Fakültemize kayıt yaptırabilirler.
İkinci Üniversite ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.
Programa Sınavsız Geçiş Yapılabilen Ortaöğretim ProgramlarıPrograma aşağıda yer alan ortaöğretim programlarından mezun olan öğrenciler Sınavsız Geçiş Uygulaması kapsamında ÖSYM tarafından yerleştirilebilirler. (YGS müracaatında Sınavsız Geçiş Uygulamasından yararlanmak için müracaat eden öğrenciler için geçerlidir.) a) Muhasebe ve Finansman b) Pazarlama ve Perakende c) Raylı Sistemler Teknolojisi d) Spor Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri e) Ulaştırma Hizmetleri
Programın MüfredatıProgram müfredatına ulaşmak için tıklayınız.
Programda Derslerin YürütülmesiDersler, Fakültemiz tarafından hazırlanan etkileşimli materyaller kullanılarak, internet üzerinden yürütülecektir. Öğrencilere basılı materyal (kitap vb.) dağıtımı yapılmayacaktır.
Programda MuafiyetMuafiyet uygulaması; daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrencilerin ortak zorunlu derslerini kapsamaktadır. Bu kapsam dışında kalan derslerle ilgili muafiyet uygulaması yapılmamaktadır.
Programda SınavlarFakültemiz ara (vize) sınavları online (çevrimiçi) olarak LMS (Öğrenim Yönetim Sistemi) üzerinden yapılmaktadır. Final ve bütünleme sınavları ise öğrenci yoğunluğuna bağlı olarak öğrencilerin tercihleri ve özel durumları göz önünde bulundurularak belirlenen sınav merkezlerinde hafta sonlarında ve yüz yüze oturumlar şeklinde gerçekleştirilmektedir. Sınavlara ilişkin detaylı bilgi içintıklayınız.
Programda Uygulama (Staj)Programda uygulama (staj) etkinliği bulunmamaktadır.
Programın KoordinatörüProf. Dr. Ahmet ERDOĞAN
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
19,453
Mesajlar
150,271
Kullanıcılar
90,421
Son üye
eduloans
Üst