Soru-Cevap Bölümü

ahmettolcu

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
merhaba ; ingiliz dili ve edebiyatı 2. sınıf öğrencisiyim. açıktan da dış ticaret okuyorum. acaba açıköğretimin derslerinden kalırsak ne olur , geçer miyiz ? geçersek nasıl geçeriz ? şimdiden teşekkürler

cskcsk

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
Slm, ya arkadaşlar ben dış ticaret 1.sınıf öğrencisiyim,dünkü ara sınava girdim ama bugün sınava giderken kaza yaptım haliyle de giremedim,şimdi nasıl olacak ??? dönem tekrarı mı yapmam gerekli çünkü bütün kalktığını söylediler bna ,bu sistem zaten yeterince aklımı karrıştrdı,yardımcı olursanız seviniRim........

berkefe

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
finalde ara sınav ünitelerinden sorumlumuyuz arkadaşlar

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Slm, ya arkadaşlar ben dış ticaret 1.sınıf öğrencisiyim,dünkü ara sınava girdim ama bugün sınava giderken kaza yaptım haliyle de giremedim,şimdi nasıl olacak ??? dönem tekrarı mı yapmam gerekli çünkü bütün kalktığını söylediler bna ,bu sistem zaten yeterince aklımı karrıştrdı,yardımcı olursanız seviniRim........
09-10 Şubat'ta dönem sonu (final sınavına) gireceksiniz...Dönem sonu sınavında ünitelerin tamamından sorumlusunuz..

maxizagor

Yeni Üye
Bölüm:
Perakende Satış
Merhaba , ben 1. sınıf Perakende Satış ve Mağaza Yönetciliği bölümünde okuyorum. cevabını bir türlü bulamadığım bir soru için sizlerden yardım istiyorum. geçtiğimiz yıllarda aöf sınavına çalışmak ve geçmek için geçmiş yıllara ait sorular ezberleniyordu. ( karacan veya murat) ancak bu yıl yeni bir sisteme geçildiği için kimi kısım sadece bürolaradan alınan kitaplara çalışması gerektiğini belirtirken diğer kısımda yine çıkmış sorulara çalışılması gerektiğini söylüyor. Lütfen hangisi sistemde çalışacağım konusunda bana yardımcı olurmusunuz? eğer geçmiş yıllara ait nokta atış sorulara çalışmak gerekiyorsa da karacan mı yoksa murat mı kesin çözüm. yardım için şimdiden teşekkür ederim....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba , ben 1. sınıf Perakende Satış ve Mağaza Yönetciliği bölümünde okuyorum. cevabını bir türlü bulamadığım bir soru için sizlerden yardım istiyorum. geçtiğimiz yıllarda aöf sınavına çalışmak ve geçmek için geçmiş yıllara ait sorular ezberleniyordu. ( karacan veya murat) ancak bu yıl yeni bir sisteme geçildiği için kimi kısım sadece bürolaradan alınan kitaplara çalışması gerektiğini belirtirken diğer kısımda yine çıkmış sorulara çalışılması gerektiğini söylüyor. Lütfen hangisi sistemde çalışacağım konusunda bana yardımcı olurmusunuz? eğer geçmiş yıllara ait nokta atış sorulara çalışmak gerekiyorsa da karacan mı yoksa murat mı kesin çözüm. yardım için şimdiden teşekkür ederim....
Öncelikle okulun verdiği kitaplara çalışmanızı sınava 1 hafta kala karacan yayınlarına çalışmanızı tavsiye edebilirim.

erdalpolat

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Hizmetler
sosyal hizmetler bölümünü okuycam ama bu staj konusu canımı sıkıyo acaba bu yardımlaşma derneğinde falan veya bankada staj yapabilirmiyim tşkrler.

nlyznr

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Evet, geçerlidir.Ara sınavda ünitelerin yarısından, dönem sonu sınavında ünitelerin tamamından sorumlusunuz..

izemela

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
2014-2015 güz dönemi sorumlu oldugum dersler bunlar ... Ama benim kaydım pasif .. bu bahar döneminde aktif edeceğim ..

dolayısıyla dış tic. 1 sınıf 2.dönem derslerinden sorumluyum sanırım değil mi? bahar dönemi dersleri farklı ?

TAR201U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I
MUH101U GENEL MUHASEBE
HUK101U HUKUKUN TEMEL KAVRAMLAR
İKT101U İKTİSADA GİRİŞ
İLT107U İLETİŞİM BİLGİSİ
TÜR201U TÜRK DİLİ I
LOJ201U ULUSLARARASI LOJİSTİk
HUK401U VERGİ HUKUKU

peki eski sistemde ben matematik temel bilgi teknolojisi dawranıs biçimleri ingilizceden geçmiştim .. muaf olarak görüneceğim değil mi?

izemela

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
geçti diye görülen derslerim ,

ingilizce 1-2

temel bilgi tek. 1-2

matematik & dış tic. belgeleri

pazarlama ilkeleri & sosyoloji

yeni adlarını umarım doğru yazmışımdır derslerin ...

kalanlar ise ;

hukuk temel kav & dış tic kurum kuruluşlar

iktisat & uluslararası tic

iletişim bilgisi & işletme fonk

genel muhasebe & dış ticarette bilgisayar uyg.

kaldığım derslerin bahar dönemi ünitelerinden sorumluyum sanırım? peki eklenen başka dersler varmıydı yeni sistemde ? bunların içinde olmayan ama benim sorumlu olduğum ?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
2014-2015 güz dönemi sorumlu oldugum dersler bunlar ... Ama benim kaydım pasif .. bu bahar döneminde aktif edeceğim ..

dolayısıyla dış tic. 1 sınıf 2.dönem derslerinden sorumluyum sanırım değil mi? bahar dönemi dersleri farklı ?

TAR201U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I
MUH101U GENEL MUHASEBE
HUK101U HUKUKUN TEMEL KAVRAMLAR
İKT101U İKTİSADA GİRİŞ
İLT107U İLETİŞİM BİLGİSİ
TÜR201U TÜRK DİLİ I
LOJ201U ULUSLARARASI LOJİSTİk
HUK401U VERGİ HUKUKU

peki eski sistemde ben matematik temel bilgi teknolojisi dawranıs biçimleri ingilizceden geçmiştim .. muaf olarak görüneceğim değil mi?
Bahar donemınde 23 Şubat-04 Mart tarihleri arasında kaydınızı yenıledıgınız sürece aktif ogrencı olabılırsınız.
Evet, 1.sınıf 2.donem derslerinden sorumlusunuz, bahar donemı dersleri farklıdır.
Temel Bılgı Teknolojileri ve Ingılızce derslerine muafiyet geldi.
Daha once Anadolu Unıversitesinden bu dersleri aldıysanız otomatıkmen muaf olursunuz.
Geçtiğiniz derslerden sorumlu olmazsınız.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
kaldığım derslerin bahar dönemi ünitelerinden sorumluyum sanırım? peki eklenen başka dersler varmıydı yeni sistemde ? bunların içinde olmayan ama benim sorumlu olduğum ?

Yazdıgınız dersler guz donemı ait ise seneye guz donemınde alıcaksınız.
Bahar donemınde yenı dersler ve yenı kitaplar olucak..
Kaçıncı sınıf ve hangi bolum okumaktasınız.

izemela

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
dis ticaret 1.sinif okuyorum ..
9 yil oldu ama kaydim silinmis zannediyordum meger donmus olarak gozukuyormus .. silindigini dusundugumden ustune dusmemistim.. sistem degismis ve ben pek anlamis degilim acikcasi :)

bana anlatabilir misin rica etsem ? Okudum bunla ilgili konulari kilavuzu fakat pek kavrayamadim sanirim :)

Mesela hukuk dersini 2 ye bolmusler,onceden hukuk icin 2 sinava girecekken 4 sinavda gecmemiz istenmis dogrumu anlamisim ?

Peki bu bahar donemi derslerinden gectim varsayalim , hala 1.sinif mi olacagim guz doneminde sinava girmedigimden ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
geçti diye görülen derslerim ,

ingilizce 1-2

temel bilgi tek. 1-2

matematik & dış tic. belgeleri

pazarlama ilkeleri & sosyoloji

yeni adlarını umarım doğru yazmışımdır derslerin ...

kalanlar ise ;

hukuk temel kav & dış tic kurum kuruluşlar

iktisat & uluslararası tic

iletişim bilgisi & işletme fonk

genel muhasebe & dış ticarette bilgisayar uyg.

Güz döneminde CC nin altında gelen derslerden, sadece FF gelenlerden kesin olarak kaldın. Diğerlerinden CD, DC, DD gelenlerin durumu ise bahar dönemi sonunda belli olacaktır. Eğer bahar dönemi sonunda GENEL NOT ORTALAMANI 2.0'ın üzerinde getirirsen kesin olarak kaldığın FF harici tüm derslerden geçersin. Yok GENEL NOT ORTALAMANI 2.0'ın altında getirirsen CC nin altındaki tüm derslerden kalmış olursun. Kaldığın dersleri bir sonraki yıl aynı dönemde alacaksın. Yani güz döneminde kaldığın derslerini bir sonraki yıl güz döneminde, bahar dönemi kalınan dersleri bir sonraki yıl bahar döneminde alacaksın.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
dis ticaret 1.sinif okuyorum ..
9 yil oldu ama kaydim silinmis zannediyordum meger donmus olarak gozukuyormus .. silindigini dusundugumden ustune dusmemistim.. sistem degismis ve ben pek anlamis degilim acikcasi :)

bana anlatabilir misin rica etsem ? Okudum bunla ilgili konulari kilavuzu fakat pek kavrayamadim sanirim :)

Mesela hukuk dersini 2 ye bolmusler,onceden hukuk icin 2 sinava girecekken 4 sinavda gecmemiz istenmis dogrumu anlamisim ?

Peki bu bahar donemi derslerinden gectim varsayalim , hala 1.sinif mi olacagim guz doneminde sinava girmedigimden ?
Dersler ikiye bölündü fakat yine bir yılda alacaksınız derlseri. Eski sistemde bir dersi bir yıl boyunca görüp 2 sınaav girip geçmeniz isteniyordu. Şimdi dersler ikiye bölündü, bir parçasını güz döneminde görüp 2 sınav güz döneminde, diğer parçasını bahar döneminde görüp, 2 sınav bahar döneminde olacaksınız. Bu sistemde sınıf kavramı ortadan kalkıyor. Güzün 1. dönem (1.sınıf) derslerini alıp, Baharda 4.dönem ( 2.sınıf) derslerini alabilmektesiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Öncelikle herkese merhaba ben geçen sene açıköğretim fakültesi 2 yıllık fotoğraf ve kamera bitirdim bu sene kamu yönetimine geçiş yaptım şu an benim muafiyet ile ilgili bir işlem yapmam gerekiyor mu yardımlarınız için teşekkürler
Hayır herhangi bir işlem yapmana gerek yok. Eğer önlisansta aldığın notların yüksekse bu dersler için, bu notları Lisans ortalamanı yükseltmek için kullanmak istersen işlem yapacaksın. Yok ben böyle iyiyim ortalama yükseltmeye ihtiyacım yok veya zaten notları düşüktü boşuna ortalamayı düşürmeyeyim diyorsan bir şey yapmana gerek yok.

izemela

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
Güz döneminde CC nin altında gelen derslerden, sadece FF gelenlerden kesin olarak kaldın. Diğerlerinden CD, DC, DD gelenlerin durumu ise bahar dönemi sonunda belli olacaktır. Eğer bahar dönemi sonunda GENEL NOT ORTALAMANI 2.0'ın üzerinde getirirsen kesin olarak kaldığın FF harici tüm derslerden geçersin. Yok GENEL NOT ORTALAMANI 2.0'ın altında getirirsen CC nin altındaki tüm derslerden kalmış olursun. Kaldığın dersleri bir sonraki yıl aynı dönemde alacaksın. Yani güz döneminde kaldığın derslerini bir sonraki yıl güz döneminde, bahar dönemi kalınan dersleri bir sonraki yıl bahar döneminde alacaksın.
Tesekkurler cevabiniz icin .. 9sene once girmistim enson sinawlara :)

Zaten cc, cd, ff gibi ibareleri suan sayfamda gormuyorum hala eski sistemde gosteriyo :D

Guz doneminde girmedigimden ff dir .. not ortalamasi 1.32 sanirim

Her sartta guz doneminde kaldigim dersleri wereceksem bahar doneminde sadece kaldigim derslerin 2.donemini vericem sanirim.. baska derslerde alirsam ayni sekilde onlari vercem ?

K.bakmayin cok soru yagmuruna tuttum ama inanin ki kararsizm .. guz doneminde mi akrif olsam diye

Kucuk kizim war .. zaman da kisitli sinavlar icin ( m.vekili sececegimiz icin ) .. calisamazsam diye korkuyorum... uniteler de sagolsun baya uzun :)

Gecmis sorulara bakiyorum sistemi cozup sorularin nerelerden gelebilecegine ..

kulah

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Bir arkadaşım Güz dönemini bu sınavlarla birlikte bitirdi.Bahar döneminde alacağı 45 kredilik dersi alıyor ancak 1 ders alamıyor.Bahar döneminde bütün derslerini verdiği taktirde kalan dersi için tek ders sınavına girebilrimi,tek ders sınav şartları nelerdir

Dekalb

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Bir arkadaşım Güz dönemini bu sınavlarla birlikte bitirdi.Bahar döneminde alacağı 45 kredilik dersi alıyor ancak 1 ders alamıyor.Bahar döneminde bütün derslerini verdiği taktirde kalan dersi için tek ders sınavına girebilrimi,tek ders sınav şartları nelerdir
Ders almadan sadece sınavına girilemez. AÖF bir değişiklik yapmazsa bu şekilde kalır. Geçmiş yıllardan örnek bir duyuru:

2. Öğrencinin sınava gireceği tek derse 2012-2013 öğretim yılı güz veya bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.
Kaynak: Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakültelere Kayıtlı Öğrenciler İçin Tek Ders Sınav Duyurusu e-gazete ANADOLU ÜNIVERSİTESİ - ayrinti

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz