Staja giriş sınavı başvuru koşulları ve başvuru sonrası işlemler

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Katılım
9 Şub 2011
Mesajlar
5,899
Tepkime puanı
22
Puanları
38
Bölüm:
İşletme
Şehir:
Bursa
STAJA GİRİŞ SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI

Değerli Aday Meslek Mensubumuz,

Her yılın Nisan, Ağustos ve Aralık ayları staja başvuru dönemidir. Sınav TESMER-Anadolu Üniversitesi işbirliği ile Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenmektedir. Sınavın yapılmasına ilişkin bütün sorumluluk Anadolu Üniversitesi'nindir Başvuru için gereken evrak listesi aşağıdadır. Süresi içerisinde yapılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

STAJA GİRİŞ SINAVI BAŞVURU İŞLEMLERİ


Sınava daha önce katılan ve sınav hakkı devam eden adayların dikkat etmesi gereken konular; Başvuru için staja başlama başvuru bedelinin yatırılması ve internet üzerinden başvuru formunun doldurulması şart olup, eksiksiz olarak Odamıza teslim edilmelidir (Fotoğraf yapıştırmayı ve imzalamayı unutmayınız) . İkisinden birinin eksik olması halinde sınava başvuru yapmak mümkün değildir. Lütfen başvurunuzu mümkünse bizzat kendiniz yapınız. Arkadaşlarınıza veya yakınlarınıza verdiğiniz formlar zaman zaman Odamıza teslim edilmemektedir. Bu nedenle sınava katılamayan adaylar olmaktadır.

STAJA GİRİŞ SINAVI BAŞVURU SONRASI İŞLEMLER

Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Aralık 2009 dönemi başvuruları için Staja Giriş Sınavı 06 Mart 2010 tarihinde yapılacaktır. Başvurular tamamlandıktan sonra, Lütfen öncelikle Odamızın yayınlayacağı kontrol amaçlı listeyi 07-11 Ocak 2009 tarihleri arasında isminizi TC Kimlik numaranızı girerek kontrol ediniz. Kontrol listesi siteden kaldırıldıktan sonra gelen talepler kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sınavlar Lisans/Yüksek lisans olmak üzere tek grup halinde test usulü ile merkezi olarak Ankara ve İstanbul illerinde yapılacaktır.
Anadolu Üniversitesi ile yapılan protokol gereği aday belgesindeki fotoğrafın son altı ay içerisinde çekilmiş başı açık adayı kolaylıkla tanıtacak nitelikte olması gerekmektedir. Aksi durumda hiçbir uyarıya gerek kalmadan adayların başvuruları iptal edilecektir. (Başı kapalı, peruklu vb. çekilip gönderilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecek, yeniden istenmeyecek ve sınavlara bu şekilde katılmak isteyen adaylar sınavlara alınmayacaktır).

Adaylar durumlarına uygun olmayan sınav türüne başvurması veya herhangi bir nedenle evraklarını yanlış, eksik doldurmaları halinde başvuruları değiştirilmeyecek, başvuruları ve katılmış oldukları sınav geçersiz sayılacaktır.

Anadolu Üniversitesi tarafından "Sınava Giriş Belgesi" ve "Sınav Sonuç Belgeleri" adaylara posta yoluyla gönderilmeyecektir. Adaylar http://tesmer.anadolu.edu.tr internet adresinden alacakları sınav giriş belgeleri ile sınava katılabileceklerdir. Ayrıca sınav sonuç belgesini de bu adresten temin edebilirler.
Başarılar dileriz, saygılarımızla.
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
19,452
Mesajlar
150,270
Kullanıcılar
90,421
Son üye
eduloans
Üst