Tde bütünlemede çoğunluğun kaldığı ders

seher

Özel Üye
benim sadece iki dersim kaldı osmanlıca ve batı edebiyatı kaynak kitaplara ve ders kitaplarıma çalışacağım bol bol soru ....
bütünlemeye kalan arkadaşlarda üzülmeyim bu yaz çalışır düzeltirsiniz düzelteceğiz inşallah başarılar iyi çalışmalar;)

bynefretimm

Yeni Üye
benim sadece iki dersim kaldı osmanlıca ve batı edebiyatı kaynak kitaplara ve ders kitaplarıma çalışacağım bol bol soru ....
Bütünlemeye kalan arkadaşlarda üzülmeyim bu yaz çalışır düzeltirsiniz düzelteceğiz inşallah başarılar iyi çalışmalar;)
çok teşekkür ederim seher insana iyi moral veriyorsun inşallah hep beraber geçeceğiz

bynefretimm

Yeni Üye
Kimseden ses cıkmıyor hayde yokmu osmanlıcaadan eski türk edeb. Yeni türk edeb. Batı edebiyatından kalannnnn

bynefretimm

Yeni Üye
YOKSA BİTEK BEN Mİ KALDIM BU DERSLERDEN KENDİMİ TUHAF HİSSETTİM BİRAN :d

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
bynefretım galıba bı tek sende sorun var :D

bynefretimm

Yeni Üye
galiba öyle ama yok ya kalan çok kişi vardır ama burda değiller.... günaydın herkese

göktuğun

Yeni Üye
Ukalalık gibi algılanmasa arkadaşlara bir tavsiyem olacak o da Osmanlı Türkçesi dersinde dil ayrımı yapabilmektir.Yani hangi kelimenin arapça farsça veya Türkçe olduğunu kesin bilmek önemlidir.Önce bu dersi sonra da Eski Türk Edebiyatı dersini vermenizi diliyorum.

BilgeC

Yeni Üye
Ben de osmanlıcadan büte kaldım ama şuan çalışamıyorum kpss hazırlığımdan dolayı ona , ne yapacam bilmiyorum inş çok kolay sorarlar yoksa bu sene veremessem seneye daha zor olacaktır kesin KAHROLSUN GEREKSİZ ZORLUKLAR !

BilgeC

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar tde bütünlemeye kaldığımız dersler hangisi paylaşalım birbirimize yardımcı olmaya çalışalım

ben 4 dersten kalmışım
1 osmanlı türkçesi
2 batı edebiyatında akımlar
3 eski türk dili ve edebiyatı
4 yeni türk edebiyatına giriş

bu derslerde geçen arkadaşlar ders notlarını ve nasıl çalıştığını söylerse sevinirim şimdiden çokkkk teşekkür ederimm....
osmanlıcada söz hakkım yok bynefretimm ama diger dersler için önce ben ünite sonu sorulara ve cevaplarına göz atıyorum ne tarz sorarular gelebilir acaba diye ,

sonra konuya dönüyorum ve okurken acaba nasıl bi soru gelir burdan diyip ona göre önemli yerleri hafızamda tutmaya çalışıyorum ve o önemli cümleleri birbirinden ayrılmayacak dalgalara ,olabilecek en küçük ve en önemli şekilde not ediyorum ;çünkü gözüme ne kadar az görünürse o kadar çalışma isteği geliyor insana...
yoksa kitabı eline bile alasın gelmiyor hem agırlık yaptıgı için koluna,hemde kitaba takılırsan bütün cümleleri okuma isteği oluşacağı için.

(Eğer zamanım yok bir de kagıtlaramı dökecem diyorsan ,renkli kalemle belirlediğin önemli cümlelerin altınıda çizip, sonra üzrinden tekrar çalışman gerektiğinde sadece o renkli yerlere göz gezdirebilirsin bu şekilde de olabilir )

sonra her konu bitimi sonucunda o konunun korularını çözüyorum yeteri kadar.işte son 1 ay veya ne kadar zamanın kalmışsa o zaman zarfında da bu notlarımın üstünden geçip tekrar beynime çağrışımlar ,benzetmeler yaparak kazımaya çalışıyorum.

bu şekilde tmm konuları silip süpürdüm hepsini yuttum deyip rahatlamış bi şekilde sınava giriyorum . benim taktiğim hep böyle oluyor :)

eebru

Özel Üye
osmanlıcada söz hakkım yok bynefretimm ama diger dersler için önce ben ünite sonu sorulara ve cevaplarına göz atıyorum ne tarz sorarular gelebilir acaba diye ,

sonra konuya dönüyorum ve okurken acaba nasıl bi soru gelir burdan diyip ona göre önemli yerleri hafızamda tutmaya çalışıyorum ve o önemli cümleleri birbirinden ayrılmayacak dalgalara ,olabilecek en küçük ve en önemli şekilde not ediyorum ;çünkü gözüme ne kadar az görünürse o kadar çalışma isteği geliyor insana...
yoksa kitabı eline bile alasın gelmiyor hem agırlık yaptıgı için koluna,hemde kitaba takılırsan bütün cümleleri okuma isteği oluşacağı için.

(Eğer zamanım yok bir de kagıtlaramı dökecem diyorsan ,renkli kalemle belirlediğin önemli cümlelerin altınıda çizip, sonra üzrinden tekrar çalışman gerektiğinde sadece o renkli yerlere göz gezdirebilirsin bu şekilde de olabilir )

sonra her konu bitimi sonucunda o konunun korularını çözüyorum yeteri kadar.işte son 1 ay veya ne kadar zamanın kalmışsa o zaman zarfında da bu notlarımın üstünden geçip tekrar beynime çağrışımlar ,benzetmeler yaparak kazımaya çalışıyorum.

bu şekilde tmm konuları silip süpürdüm hepsini yuttum deyip rahatlamış bi şekilde sınava giriyorum . benim taktiğim hep böyle oluyor :)
hmm paylaştğın için tşkler güzel taktik bende önce önemli yerleri not ediorum onları ezberliorum snra kitabın arkasında ki testleri çözüorum yanlış olanalara dönüp bakınca daha akılda kalıcı oluyo ama ben pek üstüne durmamıştım..şimdi bende kpss ye hazırlanıorum nasıl yapcaksam ikisi bir.. kpss ye nasıl çalışıosun peki? ben test çözüorum sürekli (zamanın oldukca yani..:))

BilgeC

Yeni Üye
hmm paylaştğın için tşkler güzel taktik bende önce önemli yerleri not ediorum onları ezberliorum snra kitabın arkasında ki testleri çözüorum yanlış olanalara dönüp bakınca daha akılda kalıcı oluyo ama ben pek üstüne durmamıştım..şimdi bende kpss ye hazırlanıorum nasıl yapcaksam ikisi bir.. kpss ye nasıl çalışıosun peki? ben test çözüorum sürekli (zamanın oldukca yani..)
ben de tşk ederim ebrucum :) ya kpss ye bende çalışıyorum işte blümümde uyguladığım taktikleri onda da uyguluyorum,ayısaldan önce konu anlatımına çalışıp önemli soru ve cevaplarını , geçmiş yıllardaki soruların zor olan yapamayacağım şekilde olanlarını kağıtlara not ediyorum çözümlü bi şekilde küçük küçük, sonra sözelden de önce konunun çözümlü testine bakıp ne tarz sorular sorulabiliyor gibisinden bakıyorum boş yerler üzerinde fazla durmayim diye, sonra anlatımlı konusuna dönüyorum nemli yerleri çizip not alıyorum onuda farklı bi kağıda , ondan sonra terst sorularını çözüyorum ,üstünedeönceki yıllarda çıkmış olanları...
bütün konular bittikten sonra yine bölümümde uyguladığım gibi sınav günü gelmeden 1-2 hafta içinde hafızama güvenemeyip not aldığım önemli ,unutmak istemediğim yerlerin üstünden tekrar geçiyorum bu şekilde yani yine aynı taktik canım :)

KatreiAsk

Özel Üye
ben sadece temel bilgi teknolojilerinden kaldım arkadaşlar :)
inşallah bütte veririm . allah hepimize yardım etsin ;)

eebru

Özel Üye
ben de tşk ederim ebrucum :) ya kpss ye bende çalışıyorum işte blümümde uyguladığım taktikleri onda da uyguluyorum,ayısaldan önce konu anlatımına çalışıp önemli soru ve cevaplarını , geçmiş yıllardaki soruların zor olan yapamayacağım şekilde olanlarını kağıtlara not ediyorum çözümlü bi şekilde küçük küçük, sonra sözelden de önce konunun çözümlü testine bakıp ne tarz sorular sorulabiliyor gibisinden bakıyorum boş yerler üzerinde fazla durmayim diye, sonra anlatımlı konusuna dönüyorum nemli yerleri çizip not alıyorum onuda farklı bi kağıda , ondan sonra terst sorularını çözüyorum ,üstünedeönceki yıllarda çıkmış olanları...
bütün konular bittikten sonra yine bölümümde uyguladığım gibi sınav günü gelmeden 1-2 hafta içinde hafızama güvenemeyip not aldığım önemli ,unutmak istemediğim yerlerin üstünden tekrar geçiyorum bu şekilde yani yine aynı taktik canım :)
anladım canım ya habern var mı bi kitap varmış tahmin die sınav da çıkacak soruları tahmini olark yayınlamışlar kpss için soru tekniğini öğrenmişler öle yayınlanıo ondan almayı düşündüm ama snra vazgeçtim biraz saçma geldi :D

BilgeC

Yeni Üye
ımmm tatlım onu bilmiyorumda ben Teprem yayıncılık kitabından çalışıyorum tabi sözel dersleri özet geçmemişler uzatmışlar ama sayısala ondan , tarih coğrafyaya flnda başka not kagıtlarından çalışıyorum ama sayısallar iyi yani anlatımı soruları fln :)

BilgeC

Yeni Üye
Teprem nerden çıktı :D Teorem olacak o hep yanlış yazıyorum bu sitede ya allah allah klavyem mi problem var yoksa :O:D

eylülbalım

Yeni Üye
Kımler nelerden kaldı dıye sorunca mıllet cıkmıyo ortaya galıba :) ben de baya oluyor osmanlıca dan kalanlar burda bırlıkte calısalım butunlemeye dıye bı topık acmıstım ama ınanırmısınız 1 kısı bıle yazmadı benden baska saka gıbı :D bıkac soru sormustum cevaplayan arkadaslarım oldu sagolsunlar ...
2 dersım var verılıcek temel bılgı teknolojılerı ve osmanlıca ...
osmanlıcaya asılıyorum bılgı teknolojılerını son 1 hafta kala okumayı dusunuyorum. Hıc calısmadan gırmıstım bu yuzden kaldım sanırım :D

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz