12 Eylül'de Referanduma Gidecek Olan Anayasa Maddeleri Neler Bliyormusunuz???

12 Eylül Referandumunda Ne Oy Vereceksiniz

• Evet

Kullanılan: 66 44.0%
  • Hayır

Kullanılan: 74 49.3%
  • Kararsızım

Kullanılan: 10 6.7%

• Kullanılan toplam oy
    150
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sonsuz_nur

Özel Üye
bu cümleden de anlaşılıyor kı halkı yıne bölmeyi başardılar evetçiler kazanıcak hayırcılar kaybedıcek sonra ne olucak?Kupa mı kaldıracaksınız :) sonrasını hep bırlıkte zaman ıcınde gorecegız son olarak oylar yarın atılıyor daha fazla konuyu uzatmanın bı alemı yok herkes kararında emın hepımız ve ulkemız ıcın hakkımızda hayırlısı olsun dıyorum...
evetçiler degil canım gelecegin kazanacak ewet diyenlşerin sayesinde..;)

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Ben Türkiye kaybetmesin diye hayır diyeceğim ;)

DAMLA^^

Yeni Üye
aydınlık bir gelecek için ülkem için..inşallah diyorum...evet evet evet evet...EVET...

sonsuz_nur

Özel Üye
teröristler bu ülkeye hakim olsunlar dyemi hayır dyosun??? neyse demişsin artk ama ewet diyen çogunlukta zaten

E

_elmayra_

Misafir
teröristler bu ülkeye hakim olsunlar dyemi hayır dyosun??? neyse demişsin artk ama ewet diyen çogunlukta zaten
teröristleri davulla zurnayla karşılayan kim söylememe gerek yok sanırım.Körü körüne bişeylere inanmışsın.Senin fikrini kimse değiştiremez bu bir gerçek.Bizim haklı gerekçelerimiz var.Bugün büyük ihtimal evet çıkacak.Birkaç gün sonrada diğer seçimlerde oldugu gibi çöpe atılan oyları göreceğiz belkide.Ya da bir anda elektirikler gidecek zarflar açılırken.Hayır'ı göremedıklerı için o karanlıkta evet sayacaklar.Bu ülke zorbaların elinde çünkü.
Buradaki konuda evet diyen kişilerden sadece ömer evran gerekçelerini sundu.Diğerleri demokratik ülke için evet safsatasını sürdürdü durdu.Demokratik ülke mi şeriat ülkesi mi göreceksiniz ileride.İş işten geçmiş olacak.Sizin seçimleriniz sonucu biz çocuklarımız hatta torunlarımız magdur olacak.
Okulu bitirdiğinizde işe girmek için sınavlara gireceksınız.Bir bakacaksınız sizden düşük puanlılar en iyi yerlerde işe girmiş birilerinin torpilleriyle.
Kimse size ne madalya verecek o zaman ne de iş.Tüm bunlar olurken en azından hayır diyenler biz bozuk düzene karşı çıkmanın,sürü psikolojisi ile hareket etmemenin gururunu yaşayacagız.Siz bunu da kaybettiniz bugün evet diyerek.

lampard

Yeni Üye
sonuna kadar hayır evet çıkarsa asker müdahele eder

eylülbalım

Yeni Üye
teröristleri davulla zurnayla karşılayan kim söylememe gerek yok sanırım.Körü körüne bişeylere inanmışsın.Senin fikrini kimse değiştiremez bu bir gerçek.Bizim haklı gerekçelerimiz var.Bugün büyük ihtimal evet çıkacak.Birkaç gün sonrada diğer seçimlerde oldugu gibi çöpe atılan oyları göreceğiz belkide.Ya da bir anda elektirikler gidecek zarflar açılırken.Hayır'ı göremedıklerı için o karanlıkta evet sayacaklar.Bu ülke zorbaların elinde çünkü.
Buradaki konuda evet diyen kişilerden sadece ömer evran gerekçelerini sundu.Diğerleri demokratik ülke için evet safsatasını sürdürdü durdu.Demokratik ülke mi şeriat ülkesi mi göreceksiniz ileride.İş işten geçmiş olacak.Sizin seçimleriniz sonucu biz çocuklarımız hatta torunlarımız magdur olacak.
Okulu bitirdiğinizde işe girmek için sınavlara gireceksınız.Bir bakacaksınız sizden düşük puanlılar en iyi yerlerde işe girmiş birilerinin torpilleriyle.
Kimse size ne madalya verecek o zaman ne de iş.Tüm bunlar olurken en azından hayır diyenler biz bozuk düzene karşı çıkmanın,sürü psikolojisi ile hareket etmemenin gururunu yaşayacagız.Siz bunu da kaybettiniz bugün evet diyerek.
iş işten geçicek ...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
sonuna kadar hayır evet çıkarsa asker müdahele eder

Hayırcı bir kısım insanlarında istediği bu zaten asker yönetime el koysun ülke 10 sene geriye gitsin AKP li liderleri assınlar, geri kalanıı hapse atsınlar sonra gelsin yıllarca süren işkenceler.

Biz bunlar olmasın diye EVET diyoruz sayın vatandaş....

lampard

Yeni Üye

Hayırcı bir kısım insanlarında istediği bu zaten asker yönetime el koysun ülke 10 sene geriye gitsin AKP li liderleri assınlar, geri kalanıı hapse atsınlar sonra gelsin yıllarca süren işkenceler.

Biz bunlar olmasın diye EVET diyoruz sayın vatandaş....
bizde istemeyiz ama son çare olarak ne yazıkki asker lazım yoksa memleket şeri hükümet düzeniyle irandan farkı kalmayacak,kırmızı çizgiyi geçmeyecek şekilde atatürk devrim yıkılmayacak edebiyet

sonsuz_nur

Özel Üye
iş işten geçicek ...
birgün hayır diyenler asıl pişman olcak olnalrdır abdullah öcalan hapisten çıkmasın diye evet dedim ve arkasındayımda benm fikrimi hiç kimse degiştiremez zaten düşüncelermdede birinden etkilenmedim ben herşeyin farkına varabilecek olgunluktayım bazı liderlerin verdigi sözler sizi yanıltmasın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sonsuz_nur

Özel Üye
iş işten geçicek ...
benim çocuklarım hem demokratik hemd eşeriatın hakim oldugu bi ülkede yetişsinler daha ne isterim ben bunu ayıp saymam gurur duyarım bu iki sisteminde nasıl yürütüldügünü ilerleyen günlerde görecegiz hep beraber

gohan

Kaldırım Mühendisi
oyu kullandım geldım hayırlı olur inşallah :)

E

_elmayra_

Misafir
benim çocuklarım hem demokratik hemd eşeriatın hakim oldugu bi ülkede yetişsinler daha ne isterim ben bunu ayıp saymam gurur duyarım bu iki sisteminde nasıl yürütüldügünü ilerleyen günlerde görecegiz hep beraber
şeriat düzeni istiyorsun yani?Enteresan

eylülbalım

Yeni Üye
birgün hayır diyenler asıl pişman olcak olnalrdır abdullah öcalan hapisten çıkmasın diye evet dedim ve arkasındayımda benm fikrimi hiç kimse degiştiremez zaten düşüncelermdede birinden etkilenmedim ben herşeyin farkına varabilecek olgunluktayım bazı liderlerin verdigi sözler sizi yanıltmasın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cnm sen benım gecen gun ekledıgım yazıyı gormedın galıba fatma öcalan da evet dıyor 1980den bu gune cektıklerımız ıcın abım ıcın ölen kurt genclerımız ıcın evet dıyorum dıye fransız tv sıne roportaj vermıs.Sen de ocalan hapısten cıkmasın dıye evet dedım dıyorsun =) kadın bos yere evet demeyecek bıseyler bılıyorlar kı evet dedıler bugun...

neyse artık tartısmaya gerek var mı?Saat de gectı oylama bıttı.Herkes oyunu kullandı.Evet veya hayır dedık hepımızın ulkemız hakkında bı söz hakkı vardı.Gittik bugun bu hakkımızı kullandık.Çoğunluk ne derse neyı ısterse zaten o olacak kımsenın buna bısey demeye hakkı da yok elbette.Burda bu gune kadar konustuklarımız da sadece goruslerımızdı.Hiçbirimiz cocuk degılız ustelık ben 1 ay sonra anne oluyorum.Fikirlerimizi tartıştık herkes bısey soyledı.Bundan sonrası için artık hakkımızda hayırlısı olsun demekten baska bısey yok dıye dusunuyorum.Buraya bırbırımızı kıralım dıye yazmadık ama sınırlendıgımız ve kendımızı ıfade etmekte zorlandıgımız zamanlarda kırgınlıklar olmustur affola herkes ıcın soyluyorum.Referandumla beraber bu baslıgın da sonuna geldık.Ben fıkırlerımı beyan etmekten oturu mutluyum.Dinleyebilen ve cevap verebılen de oldugu ıcın mutluyum demek kı bı sekılde ıletısım kurabılıyoruz fakat ne yazık kı bırbırımızı anlayamıyoruz.Olsun sonuçta herkes konuştu =)

Son olarak Ülkemız ıcın hangısı hayırlısı ıse o olmustur dıyorum...

Ve bu akşamkı 12dev adam macına odaklanmak ıstıyorum...

E

_elmayra_

Misafir
hep bir karşı atak.teröristler davulla zurnayla karşılandı diyorum..karşılıgında aponun hapiste kalması için evet diyoruz denıyor.Neye dayanarak?Biz haftalarca haberlerde seyrettik bu rezillikleri.Siz ne gördünüz?Hani belgeleriniz.İnsanların duygularını istismar ederek şeriatı getirmeye çalışıyorsunuz.
Geçenlerde bir arkadaş apo ile aynı tarafta oldugumuzu söyledi.Bu nasıl bir densizlik haddiniz bilmemezliktir.Bugün o sandıklardan evet çıkacak biliyorum.Bu sonucu zafer sanmayın.Ben kendi adıma varoldugum sürece Ulu Önderimiz Atatürk'ün izinden yürümeye devam edeceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz