Açıköğretim 2011-2012 Kayıt tarihleri - OSYS Yeni Kayıt işlemleri

okancan

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
arklar bana yardım edermisini bana BANKACILIK VE SİGORTACILIK geldi ama kayıt yapamıyorum diyorlar kayıt bulunamadı....

topalsolucan

Yeni Üye
Ben AÖF işletmeye kayıt yaptiracam sonuc belgesinde 26 / 14 arasi diyor bu tarihler arasinda yapılacak degilmi kayıtlar yani internetden basvuru,ücretlerin yatirılması felan bu tarahiler arasindami olacak.

velali

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Bilimler
Bişiy Sorcam Ben Sosyal Bilimler Okucam İnş.Ben Bunu 4 Yıl Nasıl Yapabilirim İki Diploma Almadan,İlerde Belki Polis Olmak İstersem İki Diploma Olmuyomuş :)

burakcan07

Yeni Üye
merhabalar arkadaşlar ben örgün eğitimle 4 yıllık sınıf öğretmenliğini bitirdim. şu an aöf işletme 2. sınıf öğrencisiyim. sormak istediğim soru şu; örgün eğitimde aldığım derslerden açıköğretim işletmede ortak olan dersleri tekrar almak yerine muaf olma durumum var mı?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ben AÖF işletmeye kayıt yaptiracam sonuc belgesinde 26 / 14 arasi diyor bu tarihler arasinda yapılacak degilmi kayıtlar yani internetden basvuru,ücretlerin yatirılması felan bu tarahiler arasindami olacak.

İnternetten başvuru, para yatırma ve büroda kayıt işlemi hepsi aynı tarihlerde 26 Eylül - 14 Ekim arası yapılacaktır.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bişiy Sorcam Ben Sosyal Bilimler Okucam İnş.Ben Bunu 4 Yıl Nasıl Yapabilirim İki Diploma Almadan,İlerde Belki Polis Olmak İstersem İki Diploma Olmuyomuş :)

Mezun olduktan sonra Açıköğretimden Lisans tamamlama uygulaması ile işletme yada iktisat fakültesinin 3. sınıfına kayıt olarak diplomanızı lisansa çevirebilirsiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhabalar arkadaşlar ben örgün eğitimle 4 yıllık sınıf öğretmenliğini bitirdim. şu an aöf işletme 2. sınıf öğrencisiyim. sormak istediğim soru şu; örgün eğitimde aldığım derslerden açıköğretim işletmede ortak olan dersleri tekrar almak yerine muaf olma durumum var mı?
Maalesef örgünde aldığınız derslerden açıköğretimde muaf olamıyorsunuz.

levcel

Yeni Üye
Bölüm:
Adalet
2. SINIFA devam edecek olanlar için kayıt yenileme tarihleri nedir "" Adalet 2.sınıf kayıt yenileme"

topalsolucan

Yeni Üye
Konunun yeri burasi degilse kusura bakmayin...

AÖF işletme kayıt yaptiracagim.Kayıt klavuzunu okudum.Klavuzu okumadan önce herkes vana ikamehgah belgesi,savcılıktan onaylanacak ,bazı belgeler noter onayli olacak diyorlardi.....
Klavuzda İstenen belgeler olarak...
1. İnternet Başvuru Belgesi
2. Fotoğraflı-İmzalı Form
3. Öğrenci Bilgi Formu
4. ögrenim belgesi
5. Resim

30.08.1989 dogumluyum , Baglı oldugum askerlik subesine e-mail attim ve tecilimin 31.12.2011 kadar sürdügünü söyledi.Bu durumda subeden belge almam gerek yok degilmi
Öğrenci Bilgi Formu Lise diplamasinin fotokobi ve aslini götürecegim yani ayriyeten onaylatmam gerekiyormu

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Konunun yeri burasi degilse kusura bakmayin...

AÖF işletme kayıt yaptiracagim.Kayıt klavuzunu okudum.Klavuzu okumadan önce herkes vana ikamehgah belgesi,savcılıktan onaylanacak ,bazı belgeler noter onayli olacak diyorlardi.....
Klavuzda İstenen belgeler olarak...
1. İnternet Başvuru Belgesi
2. Fotoğraflı-İmzalı Form
3. Öğrenci Bilgi Formu
4. ögrenim belgesi
5. Resim

30.08.1989 dogumluyum , Baglı oldugum askerlik subesine e-mail attim ve tecilimin 31.12.2011 kadar sürdügünü söyledi.Bu durumda subeden belge almam gerek yok degilmi
Öğrenci Bilgi Formu Lise diplamasinin fotokobi ve aslini götürecegim yani ayriyeten onaylatmam gerekiyormu
29 yaşından küşük olan ve YGS ile açıköğretime ilk defa kayıt yaptıracak olanlar Askerlik şubelerinden herhangi bir belge almalarına gerek bulunmamaktadır. Diğer belgeleri hazırlayıp, internert başvurunuzu yapın bankaya parayı yatırın ve büroya giderek kaydınızı tamamlayın.

topalsolucan

Yeni Üye
Bir sorun cıkmaması olasılıgından dolayi sorumuyorum.
İnternetden basvuru ile ilgili cıktılari aldıktan sonra su belgelermi gidecek gidecek belgeler sitenizde ve üniversitenin sitesinde yaziyor ama bazı forumlarda noter onayli felan deniliyor orasi kafamı karsıtırdı.

1.Ögrenim Belgesi yani lise diplomamı noterden onaylatmam gerekiyormu ? yada diplomamın aslı ve fotokopi'si ile gitmem yeterlimi.
2.Askerlik subesini aradigimda tecilimin 31.12.2011 kadar devam ettigini ve kayıt ile ilgili bir sorun olmadigini söylediler bu durumda askerkik durum belgesi almam gerek varmı?
3.Yani kısaca büro'ya giderken yanında
a.İnternet basvuru sırasında cıktısını aldigim 3.adet form.
b.Diplomamın asli ve fotokobisi (Noter onaylatmadan :D)
c.Resim

isuzem

Yeni Üye
Ben İstanbul Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu (uzaktan Eğitim) mezunuyum. Acaba ben sınavsız olarak (işletme, İktisat, Kamu yönetimi) bölümlerinden devam edebiliyormuyum. Devam edebiliyorsam kayıt tarihleri ne zaman?

huskas

Yeni Üye
internet önkayıt link i verebilirmisiniz bulamadımda birde ben 91 liyim askerlik durum belgesi istemiş kayıtlarda gerek var mı almama normal üniversiteye kayıt olup sildirmiştim ama açık öğretime ilk defa kayıt oluyorum

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bir sorun cıkmaması olasılıgından dolayi sorumuyorum.
İnternetden basvuru ile ilgili cıktılari aldıktan sonra su belgelermi gidecek gidecek belgeler sitenizde ve üniversitenin sitesinde yaziyor ama bazı forumlarda noter onayli felan deniliyor orasi kafamı karsıtırdı.

1.Ögrenim Belgesi yani lise diplomamı noterden onaylatmam gerekiyormu ? yada diplomamın aslı ve fotokopi'si ile gitmem yeterlimi.
2.Askerlik subesini aradigimda tecilimin 31.12.2011 kadar devam ettigini ve kayıt ile ilgili bir sorun olmadigini söylediler bu durumda askerkik durum belgesi almam gerek varmı?
3.Yani kısaca büro'ya giderken yanında
a.İnternet basvuru sırasında cıktısını aldigim 3.adet form.
b.Diplomamın asli ve fotokobisi (Noter onaylatmadan :D)
c.Resim
Noter onaylı bir şey götürmüyorsunuz. Askerlik şubesinden bir şey almaıza gerek yok. Büro askerlik durumunuzu internet üzerindne kendisi kontrol ediyor, eğer isterse gidip belge alacaksınız. Diplomanın aslı ve bir fotokopisini götüreceksiniz sadece. Onay işlemini aöf bürosundan kendileri yapacaklar.( Eğer diplomanızn aslını götüremiyorsanız fotokopisini mezun olduğunuz lisede aslının aynısıdır diye onaylatıp götürebilirsiniz ) Birde 4 ad. fotoğraf götüreceksiniz. Eğer toplu taşıma araçları için paso istiyorsanız 2 fotoğrafta onun için götüreceksiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ben İstanbul Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu (uzaktan Eğitim) mezunuyum. Acaba ben sınavsız olarak (işletme, İktisat, Kamu yönetimi) bölümlerinden devam edebiliyormuyum. Devam edebiliyorsam kayıt tarihleri ne zaman?
Evet sizde kayıt olabilirsiniz.

* 2011-2012 Eğitim Döneminde,

- Dikey Geçiş,
- 2011 ÖSYS Ek Yerleştirme,
- İkinci Üniversite,
- Lisans Tamamlama

Kayıt işlemleri 31 Ekim - 25 Kasım 2011 Tarihleri Arasında Kayıt Yapacaktır.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
internet önkayıt link i verebilirmisiniz bulamadımda birde ben 91 liyim askerlik durum belgesi istemiş kayıtlarda gerek var mı almama normal üniversiteye kayıt olup sildirmiştim ama açık öğretime ilk defa kayıt oluyorum

İnternetten Ön Kayıt Linki : AF BAVURU

Askerlik durum belgesi almanıza gerek yok. Aöf bürosu internetten kendisi bakıyor durumunuza. Eğer gerek görürse istiyor.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,729
Son üye
Dormanfce