Açıköğretim Kredili Sisteme Geçiyor !

gokhan12012

Yeni Üye
Merhabalar ben türk dili ve edebiyatı 2. Sınıf öğrencisiyim acaba bizim içinde geçerli olacak mı yoksa sadece yeni kayıtlara mı geçerli olacak açıkcası bu kredili sistemden çok korkuyorum acaba korkularım yersiz mi ?

erhanyurttas

Yeni Üye
Bölüm:
Adalet
Bence ayrım yapmazlar hepsi aynı sistemde okutulur çünkü sınavlar da ayrı ayrı hesaplama yapmaları gerekiyor o zaman birde sınavlar online olacak birde puanlama sistemini anlamadım biraz daha acarmisiniz konuyu yani 84 puan alanda 4.00 100 puan alandami 4.00 olacak kredisi onu anlayamadım

erhanyurttas

Yeni Üye
Bölüm:
Adalet
Arkadaşlar sorularınızı buraya yazarsanız elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım....

Bence ayrım yapmazlar hepsi aynı sistemde okutulur çünkü sınavlar da ayrı ayrı hesaplama yapmaları gerekiyor o zaman birde sınavlar online olacak birde puanlama sistemini anlamadım biraz daha acarmisiniz konuyu yani 84 puan alanda 4.00 100 puan alandami 4.00 olacak kredisi onu anlayamadım

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
84 ile 100 arası bir puan aldıysanız bu AA yani 4.0 a tekabül edecektir. Bu anlama gelmektedir.

erhanyurttas

Yeni Üye
Bölüm:
Adalet
84 ile 100 arası bir puan aldıysanız bu AA yani 4.0 a tekabül edecektir. Bu anlama gelmektedir.
Yani söyle söyleyim o zaman 49 alan 1,70 cd 50 alan 2,00 cc ozaman nasıl yani su anki sisteme göre 46 aldığınızda 54 almanız gerekiyor geçmeniz icin ama kredili sistemde ortalama bu puanlarla 2,00 yapmıyor nasıl olacak yani asıl bunu öğrenmek istedim

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Burda ara sınav final şeklinde anlatmıyor, Biz yine hesaplarken ara sınavın %30 ile finalin %70 ini toplayacağız çıkan sonuç hangi harf gurubuna giriyorsa ona göre bakacağız.

Çan eğrisi modeli uygulanacağı için bu sistemde bütün notlarınız toplanıp ders sınav sayısına bölünür ve çıkan nortun karşılığı 2,00 veya üzeri ise tüm derslerden geçmiş oluyorsunuz. Bu sistemin güzelliği burada..

Yani ;

Bir dersten CC(50 - 55 arası) veya üstünde not alan öğrenci, o dersi başarmış sayılır;

FF (0 - 32 arası) alan o dersi başaramamış sayılır.

CD,DC ve DD (46-39 arası) alınan dersler, öğrencinin genel not ortalaması 2.00 (50 - 55 arası) ve üzerinde ise başarılmış, 2.00 nin (50den düşükse) altında ise başarılmamış sayılır.

Yani 0-32 arası almamaya bakın ve genel not ortalamanız en az 50 olsun. Böylelikle iki dersten 40 ortalama olsa bile genel ortalamanız 50 nin üzerinde olduğu için o iki derstende geçmiş sayılırsınız.

Sanırım açıklayıcı oldu. Yine anlamadığınız yer varsa açıklamaya çalışayım.

ilker_net

Yeni Üye
hala okumakta olanları bu kredili sistem kapsıyo mu acaba yoksa bu sistem yeni kayıtlar için mi gecerlii bilgi verirmisiniz

ilker_net

Yeni Üye
hala okumakta olan açık öğretim fakültsine bu sistem geçerlimi acaa yoksa yeni kayıtlar için mi gecerliii ????

kra

Yeni Üye
sayın Admin; gerçekten çok güzel bi çalışma olmuş.Ellerinize sağlık. Ancak aklımda bi takım soru var. Yanıtlarsanız memnun olurum;
( 1. sınıf Adalet bölümünde okumaktayım. )
1 - " Her eğitim dönemi güz ve bahar şeklinde iki dönem olacak " demişsiniz. Bütünleme sınavları her dönem sonu mu yapılacak, güz dönemi sonunda mı yapılacak ?
2 - " Sınavlar okullarda değil internet üzerinden online olarak yapılacaktır." demişsiniz. Sınavların tamamı mı yoksa ara sınavlar mı internet üzerinden yapılacak.?
3 - " tahminimce kredili sistemin mevcut okuyan öğrencileri etkilemeyecek olmasıdır " demişsiniz.. bunu özellikle 3 farklı bürodan sordum.. Şu an adalt bölümünün tamamen, diğer bölümlerinde intibak dahil 10. ay da tasarının kabulunden sonra geçeceğini söylediler.Yani 2012 yılında mevcut ve yeni bütün öğrenciler kredili sistemde olacağını bildirdiler.. Sizce doğruluk derecesi ne olabilir..?

kra

Yeni Üye
Çan egrisi sistem kullanılıcak kredili sistemde ve bunun kaliteyi yükseltecegi kesin.
Bunların derdi kaliteyi artırma değil.. daha çok para kazanmak..Şu an AÖF te okuyan öğrencileri büyük kısmı çalışan kesim..Millet sınavlara 2 hafta kala çalışmaya başlıyor. Sizlere soruyorum böyle insanların okumuş olduğu üniversite nasıl kendini daha iyi geliştirebilir..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
sayın Admin; gerçekten çok güzel bi çalışma olmuş.Ellerinize sağlık. Ancak aklımda bi takım soru var. Yanıtlarsanız memnun olurum;
( 1. sınıf Adalet bölümünde okumaktayım. )

1 - " Her eğitim dönemi güz ve bahar şeklinde iki dönem olacak " demişsiniz. Bütünleme sınavları her dönem sonu mu yapılacak, güz dönemi sonunda mı yapılacak ?
2 - " Sınavlar okullarda değil internet üzerinden online olarak yapılacaktır." demişsiniz. Sınavların tamamı mı yoksa ara sınavlar mı internet üzerinden yapılacak.?
3 - " tahminimce kredili sistemin mevcut okuyan öğrencileri etkilemeyecek olmasıdır " demişsiniz.. bunu özellikle 3 farklı bürodan sordum.. Şu an adalt bölümünün tamamen, diğer bölümlerinde intibak dahil 10. ay da tasarının kabulunden sonra geçeceğini söylediler.Yani 2012 yılında mevcut ve yeni bütün öğrenciler kredili sistemde olacağını bildirdiler.. Sizce doğruluk derecesi ne olabilir..?

1 - Sınavlar konusunda bir konu açmıştım oradan yanıtlayayım;

SINAV ADI SINAV TÜRÜ TARİH

Açıköğretim (Dönemlik-kredili) Güz Dönemi Ara Sınavı 10-11 Aralık 2011
Açıköğretim (Dönemlik-kredili) Güz Dönem Sonu Sınavı 21-22 Ocak 2012

Açıköğretim,(Dönemlik-kredili) Bahar Dönemi Ara Sınavı 07-08 Nisan 2012
Açıköğretim (Dönemlik-kredili) Bahar Dönem Sonu Sınavı 02-03 Haziran 2012

Online sınavınız gözükmemektedir şimdilik.

2 - Sadece ara sınavlar yapılacak ama şu an için sadece uzaktan eğitim bölümlerinde uygulanmakta, normal kredili bölümlerde uygulamaya geçilmedi.

3 - Evet ben öyle düşünmüştüm ama biraz daha incelediğimde mevcut öğrencileride kapsayacağını ve eski geçmiş oldukları dersleri notlarına göre kredili sisteme uyarlanıp notlandırılacağını gördüm.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bunların derdi kaliteyi artırma değil.. daha çok para kazanmak..Şu an AÖF te okuyan öğrencileri büyük kısmı çalışan kesim..Millet sınavlara 2 hafta kala çalışmaya başlıyor. Sizlere soruyorum böyle insanların okumuş olduğu üniversite nasıl kendini daha iyi geliştirebilir..
Böyle okumuş olan insanlar kendilerini geliştirmek için okumuyorlarsa üniversitede kendini geliştimez bence.

newinay

Yeni Üye
Bölüm:
Radyo ve Televizyon
Mevcud Okuyanlar bundan faydalanacakmı yada mevcud Öğrencileirn Açıköğretim sınav tarihleri hangisi

sentenced

Yeni Üye
aslında bu yıl tüm bölümler kredili sisteme geçecekmiş fakat kitaplar falan yetişmediği için tüm bölümlere uygulanamamış.önümüzdeki yıl herkes kredili sisteme göre eğitim görecek. bu yıl 4. sınıfa geçenler mezun olmaya baksınlar çünkü eğer tek dersten bile okulu uzatırsanız siz de kredili sistemle o tek dersi vereceksiniz. kredili sistemde bütünlemeler kalkıyor 2 arasınav 2 final şeklinde ve çaneğrisi uygulamasıyla sınavlar olacak. tüm müfredat değişeceği için artık çıkmış soru ezberleme diye bir kavram kalmıyor. dersler 7 + 7 14 şeklinde kitaplandırılıp okutulacak. yardımcı kitapların basımı yasaklanmış şu an piyasadakiler eski kitaplar. onun için dikkat edin, seneye hiç olmayacak müfredat değiştiği için. bu durumdan en çok zarar gören taraf açık öğretim yardımcı kitap basan kurumlar. neyse bizim açımızdan iyi mi kötü mü seneye herkes kredili sisteme geçtiğinde belli olacak...

kra

Yeni Üye
İlginiz için teşekkürler sayın Admin. Başarılarınızın devamını dileriz

bambel

Yeni Üye
2. sınıfa geçenleri de kapsıyor sanırım kredili sistem. 1. sınıfa yeni ders eklenmişse bunları da alıcak mıyız? Eğer alıcaksak bunların kitapları da bize 2. sınıf kitaplarıyla birlikte dağıtılır mı?Sorumlu olduğumuz dersleri nereden öğrenebiliriz? cevap verirseniz çok sevinirim

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Mevcud Okuyanlar bundan faydalanacakmı yada mevcud Öğrencileirn Açıköğretim sınav tarihleri hangisi
Sınav Tarihlerini aşağıdan görebilirsiniz.

2011 - 2012 Eğitim Dönemi kredili sistemdeki çaıköğretim bölümleri sınav takvimi.

Uzaktan Eğitim Programları (Dönemlik) Güz Dönemi Ara Sınavı (online) 03-04 Aralık 2011
Uzaktan Eğitim Programları (Dönemlik) Güz Dönem Sonu Sınavı(online) 28-29 Ocak 2012

Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik) Güz Dönemi Ara Sınavı 10-11 Aralık 2011
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik) Güz Dönem Sonu Sınavı 21-22 Ocak 2012

Uzaktan Eğitim Programları (Dönemlik) Bahar Dönemi Ara Sınavı (online) 14-15 Nisan 2012
Uzaktan Eğitim Programları (Dönemlik) Bahar Dönem Sonu Sınavı (online) 9-10 Haziran 2012

Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik) Bahar Dönemi Ara Sınavı 07-08 Nisan 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik) Bahar Dönem Sonu Sınavı 02-03 Haziran 2012

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2. sınıfa geçenleri de kapsıyor sanırım kredili sistem. 1. sınıfa yeni ders eklenmişse bunları da alıcak mıyız? Eğer alıcaksak bunların kitapları da bize 2. sınıf kitaplarıyla birlikte dağıtılır mı?Sorumlu olduğumuz dersleri nereden öğrenebiliriz? cevap verirseniz çok sevinirim
2. Sınıfa geçtiyseniz 1. sınıfa eklenen dersleri almayacaksınız.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz