Açıköğretim Kredili Sisteme Geçiyor !

BilgeC

Yeni Üye
Ayrıca türk dili edebiyatı 2. sınıfta okuyorum osmanlıca giriş, osmanlıca grameri ve 8. ve 15. yüzyıllar türk edebiyatından sadece sınavlara girecem 1. sınıf osmanlıcasını veremediğim için bunları tekrar okumak zorunda kaldım . bu derslerin sınav konuları nerden nereye kadar yeni sisteme göre bir değişiklik oldumu çünkü güz ve bahar dönemi diye ayrıldı şimdi ben bu dersleri nasıl güz ve bahar dönemi ve ara sınav final olarak ayıracağım...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ayrıca türk dili edebiyatı 2. sınıfta okuyorum osmanlıca giriş, osmanlıca grameri ve 8. ve 15. yüzyıllar türk edebiyatından sadece sınavlara girecem 1. sınıf osmanlıcasını veremediğim için bunları tekrar okumak zorunda kaldım . bu derslerin sınav konuları nerden nereye kadar yeni sisteme göre bir değişiklik oldumu çünkü güz ve bahar dönemi diye ayrıldı şimdi ben bu dersleri nasıl güz ve bahar dönemi ve ara sınav final olarak ayıracağım...
BilgeC derslerinizin bir çoğu değişti güz ve bahar olduğu için dersleri ayırdılar sayıları arttı içerikleri azaldı. Aşağıdaki linkten ders listesine ulaşabilirsin.

http://www.aofdestek.net/aof.turk.dili.edebiyati.bolumu/57793-edebiyat.ders.listesi.ara.sinav.uniteleri.html

GKNS

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
bir şey sormak istiyorum ben bu sene AçıkÖğretim işletmeye kayıt oldum ve bu sınav tarihleri hakkında kafam karıştı

Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik) Güz Dönemi Ara Sınavı 10-11 Aralık 2011
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik) Güz Dönem Sonu Sınavı 21-22 Ocak 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık) Ara Sınavı 07-08 Nisan 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik) Bahar Dönemi Ara Sınavı 07-08 Nisan 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık) Yıl Sonu Sınavı 02-03 Haziran 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik) Bahar Dönem Sonu Sınavı 02-03 Haziran 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık) Bütünleme Sınavı 08-09 Eylül 2012

dönemlik yıllık vs.. bir şeyler var bu tarihlerden hangisi beni ilgilendiyor yani hangi tarihlerde sıvana giricem

Teşekkürler.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
bir şey sormak istiyorum ben bu sene AçıkÖğretim işletmeye kayıt oldum ve bu sınav tarihleri hakkında kafam karıştı

Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik) Güz Dönemi Ara Sınavı 10-11 Aralık 2011
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik) Güz Dönem Sonu Sınavı 21-22 Ocak 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık) Ara Sınavı 07-08 Nisan 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik) Bahar Dönemi Ara Sınavı 07-08 Nisan 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık) Yıl Sonu Sınavı 02-03 Haziran 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Dönemlik) Bahar Dönem Sonu Sınavı 02-03 Haziran 2012
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık) Bütünleme Sınavı 08-09 Eylül 2012

dönemlik yıllık vs.. bir şeyler var bu tarihlerden hangisi beni ilgilendiyor yani hangi tarihlerde sıvana giricem

Teşekkürler.
Siz yıllık sistemde eğitim görüyorsunuz. Yani ara sınavınız 7-8 Nisan, Final sınavınız 2-3 haziran, Bütünleme sınavınız da 8-9 eylülde yaplacak. Diğer tarihler sizi ilgilendirmiyor.

GKNS

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Siz yıllık sistemde eğitim görüyorsunuz. Yani ara sınavınız 7-8 Nisan, Final sınavınız 2-3 haziran, Bütünleme sınavınız da 8-9 eylülde yaplacak. Diğer tarihler sizi ilgilendirmiyor.
Teşekkürler bürolara ulaşamadım yoğun heralde sürekli meşgul, bilgi için tekrar teşekkürler.

ugri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
ben de 2 yıllık mezunuyum ve 3-5 dersin de kalsa o derslerle beraber üst sınıfa geçerdin ve okulu bitirmen için o dersleri mecbur verirdin.bir de şöyle bir sorum olacak seneye atıyorum 8 dersim oldu 2 dönemde de aynı ders olması saçma 4 bir dönem 4 bir dönem olmalıydı..3 sınavda da başarısız olunduğu taktirde de yazın bütünleme olur ve verir geçersin..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ben de 2 yıllık mezunuyum ve 3-5 dersin de kalsa o derslerle beraber üst sınıfa geçerdin ve okulu bitirmen için o dersleri mecbur verirdin.bir de şöyle bir sorum olacak seneye atıyorum 8 dersim oldu 2 dönemde de aynı ders olması saçma 4 bir dönem 4 bir dönem olmalıydı..3 sınavda da başarısız olunduğu taktirde de yazın bütünleme olur ve verir geçersin..
Bir dönemde 7-8 ders var ama ünite sayıları. Yani yıllık sistemde gördüğün dersler ikiye bölünerek iki ayrı dönemde veriliyor.

ugri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
hee anladım onu biliyorum zaten de işte sitem ettim biraz da :)

mehmetcosgun32

Yeni Üye
2yıllık önlisanstan intibak programını tamamlayıp işletme 3 sınıfa geçtim.
3. sınıftan gecen sene tek dersten geçtim
Bu yıl diger derslerin hepsini geçtim ve 4 sınıf olduk ALLAHın izniyle
4 sınıftan hangi derleri alacagız kredi hesaplarken biz 2 sınıfın derslerini vermeden 3 sınıfa geçtik.
240 kredi olmadan lisans mezunu olunamıyormuş. 3 derstende muafız.
yani özetle seneye mezun olurmuyuz.
birde benim dogum tarihim 01.09.1984
29 yaşımdan gün alıyormuyum
1 yıl daha askere gitmemenin yolu varmıdır okulu bitmesine 1 yıl kala askeriye alacak heralde kafam cok karısık lütfen yardım edin.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2yıllık önlisanstan intibak programını tamamlayıp işletme 3 sınıfa geçtim.
3. sınıftan gecen sene tek dersten geçtim
Bu yıl diger derslerin hepsini geçtim ve 4 sınıf olduk ALLAHın izniyle
4 sınıftan hangi derleri alacagız kredi hesaplarken biz 2 sınıfın derslerini vermeden 3 sınıfa geçtik.
240 kredi olmadan lisans mezunu olunamıyormuş. 3 derstende muafız.
yani özetle seneye mezun olurmuyuz.
birde benim dogum tarihim 01.09.1984
29 yaşımdan gün alıyormuyum
1 yıl daha askere gitmemenin yolu varmıdır okulu bitmesine 1 yıl kala askeriye alacak heralde kafam cok karısık lütfen yardım edin.

İntibakla geçtiğiniz için ve 3.sınıftanda dersiniz olmadığı için bu yıl sadece 4.sınıf derslerini alacaksınız. Kredi hesaplarken önlisansınız 120 kredi olarak hesaplanacak. Size 3. ve 4. sınıfta verilen derslerin toplamı 120 kredi olarak ayarlanacak ve 4.sınıf sonunda 240 kredi ile mezun olacaksınız. Muaf olduğunuz derslerin kredisi topla krediye eklenecektir.

29 yaşından gün almaya başlıyorsun evet. 1 yıl daha askere gitmemenin yolu, askerlik şubesine gidip durumunu anlatıp temmuz ayına kadar müsade istemek. Temmuzda mezun olacağını ve kısa dönem askerlik yapacağını belirtmektir. Kolaylık göstereceklerdir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz