Açıköğretim Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Bölümü

yaldil

Yeni Üye
merhabalar arkadaşlar... burada bilgi sahibi olanlar varsa lütfen sorulan sorulara bilgileri dahilinde cevap versinler. aksi taktirde bu paylaşımın bir anlamı olmuyor.bende biyoloji bölümü 3 sınıf öğrencisiyim.ayrıca laborantlık bölümüne de bu sene başvurmayı düşünüyorum bana bir avantajı olur mu bilmiyorum ama bu bölümü seviyorum... bölüm hakkında bilgisi olan varsa lütfen bizi bilgilendirsin şimdiden teşekkürler...

dilek20

Yeni Üye
slm

kayıt olmadım nedeni bölümle alakalı deil kayıt olan arkadaşlara başarılar

harunkale

Yeni Üye
mehaba bende yeni kazandım bu bölümü umarım ders notlarına bir an önce ulaşabiliriz . herkese başarılar

tuncay

Yeni Üye
laborant ve vetriner sağlıkta dersler hergünmü veriliyor yıksa haftanın belli günlerimi açık öğretim fakültesi için

tubitak27

Yeni Üye
arkadaşlar bu blmden mezun olan varmı iş olanağı nasıl bende bu yıl okicam bu blmü

tubitak27

Yeni Üye
bu blmde hastane laboratuvarında çalişabiliyormuyuz?

bilgisayarým

Yeni Üye
slm

arkadasıma lında genetık mıkrobıyolıjıden daha kolay bende mıkrobıyolım var altan tek

tubitak27

Yeni Üye
yaaaaaaaaaaa kimse nedenbişe yazmio bu forma yaa hayret bişe haa boşamı üye olduk biz buraya site yöneticileri sorularımıza cvp istioruz ama!

nil35

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar görüyorum ki benim gibi biyoloji seven arkadaşlarımla bir arada olmak çok güzel bir duygu bende bu sene başladım bakalım hayırlısıyla başaracağız bir arkadaşımız kendisinin 2. sınıfta olduğundan bahsetmiş bizlere 1.sınıf derslerinden ve yararlandığı kaynaklardan bahsederse çok mutlu oluıruz eminim

MR_EREN

Yeni Üye
Meslek liseleri sınavında kazanıp da iki gün sonra bıraktıydım bu bölümü.

Hırs yaptım, öğretmenlik mezunu olduğum halde başvurdum.Bakalım dersleri ne derece zor...

Amatör ya da profesyonel hayvancılık yapmayı düşünenlere yazmasını şiddetle tavsiye ederim.

SERÇE

Yeni Üye
arkadaslar bende yeni kayıt oldum bu bolume okulu bıtırdıkten sonra hangı bölümlere gecıs yapılabılıyor bilgisi olan varsa yardımcı olmaısnı rıca edeıyorum bıde ders notlarını nerden bulabıllırım herkese kolay gelsın

metlayer

Yeni Üye
evet arkadaşlar bende bu bölümü okuyorum hepimizin bu bölüm hakkında bilgiye ihtiyacı var bu kesin sürekli olarak bi paylaşım içerisinde olursak bence herkes için iyi olur herkese başarılar

kafiye yildiz

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar ben de yeniyim hayvan fizyolojisi dersinin sınav sorularını bulan varsa benimle paylaşırsa sevinirim

selha

Yeni Üye
yeni kazandım kayıt oldum çıkan sorular ve ders notları istiyorum teşekkürler

unda

Yeni Üye
ya size zahmet laborant ve veteriner saglik sorularını sisteme dahil eder misiniz acil lazım

ntdemir

Yeni Üye
evet arkadaşlar bende bu bölümü okuyorum hepimizin bu bölüm hakkında bilgiye ihtiyacı var bu kesin sürekli olarak bi paylaşım içerisinde olursak bence herkes için iyi olur herkese başarılar
Bölüm hakkında biraz bilgi verebilir misiniz acaba?

melekkýz

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar .ben bu bölüme merak dolayısıyla 2004 te girdim ve 2006 da bütünlemeye bile kalmadan bitirdim.bana çok zevkli geldi dersler.uygulama yok.derslere çalışmadan kesinlikle başarılamaz.ayrıntılı konular var çünkü .özellikle mikrobiyoloji ve genetik diğerlerinden daha ayrıntılı. ben henüz iş bulamadım. bildiğim kadarıyla hastane laboratuvarlarında çalışma imkanı yok.çünkü uygulama dersi olmadığından. ama hırsla iş aramaya devam ediyorum.benim merakımda KPSS ile bişeyler elde edebilirmiyiz.şimdiden herkese kolay gelsin.bence ek kitaplara ihityaç yok. bürolardan aldığınız kitapları çalışsanız yeterli.

ntdemir

Yeni Üye
Sn. Melekkız,

merhaba arkadaşlar .ben bu bölüme merak dolayısıyla 2004 te girdim ve 2006 da bütünlemeye bile kalmadan bitirdim.bana çok zevkli geldi dersler.uygulama yok.derslere çalışmadan kesinlikle başarılamaz.ayrıntılı konular var çünkü .özellikle mikrobiyoloji ve genetik diğerlerinden daha ayrıntılı. ben henüz iş bulamadım. bildiğim kadarıyla hastane laboratuvarlarında çalışma imkanı yok.çünkü uygulama dersi olmadığından. ama hırsla iş aramaya devam ediyorum.benim merakımda KPSS ile bişeyler elde edebilirmiyiz.şimdiden herkese kolay gelsin.bence ek kitaplara ihityaç yok. bürolardan aldığınız kitapları çalışsanız yeterli.
Bilgiler için teşekkürler.Araştırdığım kadarıyla sadece bu bölüm mezunları labaratuvarlarda yeterli düzeyde sayılımyor.KPSS mutlaka şart.Böylelikle devlet bünyesindeki veterinerlik bürolarında da şansınızı deneyebilirsiniz.
Okulda veteriner sağlık programı ağırlıklı değil mi, bunu merak ediyorum.Hayvancılıkla uğraşıyorum.Açıköğretim yüksek okullar sisteminde veterinerlikle ilgili sadece bu bölümü bulabildim.Aynı zamanda çalıştığım için derslerin nasıl verildiğini de öğrenmek istiyorum.Sanırım uygulama olmadığı için sadece il merkezlerinde sınavlara katılarak ders geçmek mümkün?

ntdemir

Yeni Üye
Sn. MR_EREN,

Meslek liseleri sınavında kazanıp da iki gün sonra bıraktıydım bu bölümü.

Hırs yaptım, öğretmenlik mezunu olduğum halde başvurdum.Bakalım dersleri ne derece zor...

Amatör ya da profesyonel hayvancılık yapmayı düşünenlere yazmasını şiddetle tavsiye ederim.
Ben profesyonel olarak hayvancılıkla uğraşıyorum.Derslerin çalışma hayatını etkileyip etkilemediğini ve veterinerlik bilgiseine yakınlığını öğrenmek istiyorum.Teşekkürler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz