açıköğretim sınavlarına örtülü girilebilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Ben burda başı kapalı kardeşlerime sesleniyorum. Fazla dert etmeyin arkadaşlarım. 3 saatlik sınav bile değil. Resmi yerlerde kurallara uyulmak zorunda. Ama sınav biter sonra tekrar kapanırsınız. Beni sakın yanlış anlamayın,kimseyi kötülemiyorum kural bu diyorum. Sonuçta hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız ve Osmanlı'nın Torunları, Cumhuriyet Çocuklarıyız. Dış görünüşle ne din olur ne de cumhuriyet. Önemli olan insanın mental yapısı. Ha bazı çakallar vardır elbet onlarında içinde vardır siyaset.

GencAycan

Yeni Üye
silmişler mesajlarımı :) nıye kardeşim konu mu sapmış?? küfür mü edilmiş? tartışmaktan bu kadar korkmayın.insanlar konuşa konuşa demişler. öyle bi korkutmuşlar kı 80 den sonra insanları onların evlatları da aman siyaset yapmayın yiyin kafanıza tokmağı ses etmeyin demişler işte böyle gerzekler olmuş.

ayıptır yaa sankı konu dışına çıkılmıştı. sizin konu alanınız da siz gibi garip.
düşünce ve konuşma özgürlüğünü kısıtlamaya çalışıyolar ellerindeki yetkileri kullanarak paşam. nereye gidersen git bu böyledir. hiç şaşırmadım senin yazdığın yorumları silmelerine.

esraibo

Yeni Üye
Ben burda başı kapalı kardeşlerime sesleniyorum. Fazla dert etmeyin arkadaşlarım. 3 saatlik sınav bile değil. Resmi yerlerde kurallara uyulmak zorunda. Ama sınav biter sonra tekrar kapanırsınız. Beni sakın yanlış anlamayın,kimseyi kötülemiyorum kural bu diyorum. Sonuçta hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız ve Osmanlı'nın Torunları, Cumhuriyet Çocuklarıyız. Dış görünüşle ne din olur ne de cumhuriyet. Önemli olan insanın mental yapısı. Ha bazı çakallar vardır elbet onlarında içinde vardır siyaset.

senin dış görünüşün dini belli etmiyosa ne farkın kaldı başka dindekilerden

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
İran'la çarşafın çok alakası var ama İran'la Türkiye Cumhuriyet'inin çok farkı var. Bazılarına kalsa çarşafı bayrak yapacak, o çarşafın ardında hani biraz argo olacak ama çarşaf altına underground kuracak. Böyle çakallara göz açtırmayın. Ama sen neden örtünüyorsun aman yazık yada sen kapanmıyormmusun dinsiz gibi laflar, cehaletin-kul hakkının en büyüğüdür. Esas cehalet budur.

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Arkadaşlar konunun dışına çıkıp tartışma yapıp sohbet alanına çevirmeyelim konu dagılmasın.

BURCU

Çok Özel Üye
silmişler mesajlarımı :) nıye kardeşim konu mu sapmış?? küfür mü edilmiş? tartışmaktan bu kadar korkmayın.insanlar konuşa konuşa demişler. öyle bi korkutmuşlar kı 80 den sonra insanları onların evlatları da aman siyaset yapmayın yiyin kafanıza tokmağı ses etmeyin demişler işte böyle gerzekler olmuş.

ayıptır yaa sankı konu dışına çıkılmıştı. sizin konu alanınız da siz gibi garip.

Gerekli aciklamayi yaptim arkadasim. Burda bi soru sorulmus sadece. Tabiki tartisabilirsiniz ama bu konu basligida degil. Türiyede ki türban sorunu diye bir konu acilsin orda devam edebilirsiniz.
Konuyu acan arkadasimiza saygi adina diye belirtmistim. Burda kasitli birsey aramayim. Sonucta düsücelerinizi belirtmek en dogal hakkiniz.

aofgördüm

Yeni Üye
Bu konunun kısa sürede çözülmeyeceği burdaki yazışmalardan belli yasak olmasını normal karşılayanlarda, yasağın kaldırılmasını isteyenlerde hemen uçlara kayıyor birisi diğerini cumhuriyet laiklik düşmanı olmakla itham ediyor diğeri ise dinsizlikle,kafirlikle itham ediyor sonrada başörtüsü veya türban sorununun çözülmesini bekliyosunuz kusura bakmayın ama daha çok beklersiniz önce birbirimize tahammül etmeyi öğrenmemiz lazım...

Toprak63

Yeni Üye
ya ne alakası varya ne M. kemali ne iranı ne çarşafı arkadaş "başörtüsüyle giriliyormu siz biraz daha tecrübelisiniz sınavlara daha çok girmişsiniz böyle bir şeye şahit oldunuzmu" diyor.

adam kalkmış bir iki kitap okumuş ya da hacı hocadan nebiliyim cuma hutbesinden bişeyler duymuş burada şeyh-ül islamlık taslıyo.ayıp ya valla ayıp

E

_elmayra_

Misafir
Bende hiç rastlamadım izin verildiğine.Zaten kurallarda da bu var baş örtüsü ile girmek yasak.Gerçi cep telefonunuzu yanınızda getirmeyin de diyor kurallar ama herkesin yanında oluyor genelde:D
Bu kuralda çiğnenebilir belki bazı yerlerde:rolleyes:

E

_elmayra_

Misafir
Din ile eğitimi karıştırmamak gerek.Soruyu soran arkadaş cevabını aldı.Aof kuralları gereği baş örtüsü ile sınava girmek yasak.
Kolay gelsin başarılar herkese..;)

merveg

Özel Üye
Din ile eğitimi karıştırmamak gerek.Soruyu soran arkadaş cevabını aldı.Aof kuralları gereği baş örtüsü ile sınava girmek yasak.
Kolay gelsin başarılar herkese..;)
sen şimdi konuyu kapattığını mı düşünüyorsun yani......:pbi kere kimsenin din ile devleti birbirine karıştırmak isteği falan yok.sadece dinimizi yaşamaya çalışıyoruz.ama bunu ısrarla anlamak istemeyen ve bu gibi saçma sapan yasakları savunan sizler gibi düşünenler....

E

_elmayra_

Misafir
sen şimdi konuyu kapattığını mı düşünüyorsun yani......:pbi kere kimsenin din ile devleti birbirine karıştırmak isteği falan yok.sadece dinimizi yaşamaya çalışıyoruz.ama bunu ısrarla anlamak istemeyen ve bu gibi saçma sapan yasakları savunan sizler gibi düşünenler....
Yasakları savunmuyorum ben.Diğerleri ne düşünüyor bilemem.Konuyu kapattığımı düşünmedim.Kapanması için uzlaşmacı davranmaya çalıştım.Ama siz din adı altında hakaret ve alaysı konuşmaya devam ediyorsunuz.Bunu tanıdıgım bir çok kişi yapıyor sadece sen değil.
Bencil davranıyorsunuz.Kendi kurallarınız olsun istiyorsunuz.
Bence baş örtülü sınava girilebilir.Bu bir problem teşkil etmemeli.Ama başörtüsü ile başlayıp bu ülkeyi laiklikten uzak bir ülkeye dönüştürmek ise amaç orada dur demek gerek.
Dinini yaşaman için uygun bir yer değil burası.Sadece başörtüsü takmakla da dindar olunmaz.Tasavvuf felsefesi nedir bilirsin.Anlayışlı olmak da dinin gereği.
Ama ben sende göremedim bu anlayışı üzgünüm

merveg

Özel Üye
Yasakları savunmuyorum ben.Diğerleri ne düşünüyor bilemem.Konuyu kapattığımı düşünmedim.Kapanması için uzlaşmacı davranmaya çalıştım.Ama siz din adı altında hakaret ve alaysı konuşmaya devam ediyorsunuz.Bunu tanıdıgım bir çok kişi yapıyor sadece sen değil.
Bencil davranıyorsunuz.Kendi kurallarınız olsun istiyorsunuz.
Bence baş örtülü sınava girilebilir.Bu bir problem teşkil etmemeli.Ama başörtüsü ile başlayıp bu ülkeyi laiklikten uzak bir ülkeye dönüştürmek ise amaç orada dur demek gerek.
Dinini yaşaman için uygun bir yer değil burası.Sadece başörtüsü takmakla da dindar olunmaz.Tasavvuf felsefesi nedir bilirsin.Anlayışlı olmak da dinin gereği.
Ama ben sende göremedim bu anlayışı üzgünüm
ben mi bencil davranıyorum... yapma lütfen.sen o 3 saatlik sınav esnasında özgürlüğümüzün nasıl zedelendiğini anlamıyorsun ve bunu yaşamadığın süre de anlayamazsın.aslında birçok insan Atatürk ün laikliğin altını sığınarak sırf bu kelimeleri kullanarak birçok şey yapıyorlar.bu ülke laik demokratik insan haklarına saygılı bi ülke (!) değil mi.neden konu başörtüsü olunca aynı eşitlik sağlanmıyor peki......

E

_elmayra_

Misafir
Bu ülkedeki laik kişiler neler gördü.Uğur Mumcu paramparça edildi.Kimler tarafından yapıldığı az çok bellidir.
Madımak olayı da var.Yobazlar tarafından ateşe verildi o otel.Ordaki insanlar zehirlenerek ve yanarak hayatlarını kaybettiler.
Bu mudur din?Bu mudur yaradana saygı hoşgörü.Dinini aklı başında kimseye zarar vermeden yaşayanlara lafım yok.Ama birilerini katledip sonra da ben Allah için yaptım din için yaptım diyemez kimse:cool:
3 saatlik özgürlükten bahsediyorsun sen.Dediğim gibi benim başörtüsüne karşı çıktığım yok.İsteyen istediği yerde örtünebilmeli.Sorun da olması saçma.Bazı bayanlar yarı çıplak şekilde sınava girebilme hakkına sahiplerse eğer,başörtülü de girilebilir o sınava.
Daha fazla konuyu saptırmak istemiyorum.Kolay gelsin herkese başarılar eğitim hayatında..

merveg

Özel Üye
"İsteyen istediği yerde örtünebilmeli.Sorun da olması saçma.Bazı bayanlar yarı çıplak şekilde sınava girebilme hakkına sahiplerse eğer,başörtülü de girilebilir o sınava." işte budur arkadaşım. benim bişey dememe gerek kalmadı. sen söyledin zaten.
sınavında da başarılar umarım yüksek puan almışsındır.

DILEK3

Yeni Üye
Bu ülkedeki laik kişiler neler gördü.Uğur Mumcu paramparça edildi.Kimler tarafından yapıldığı az çok bellidir.
Madımak olayı da var.Yobazlar tarafından ateşe verildi o otel.Ordaki insanlar zehirlenerek ve yanarak hayatlarını kaybettiler.
Bu mudur din?Bu mudur yaradana saygı hoşgörü.Dinini aklı başında kimseye zarar vermeden yaşayanlara lafım yok.Ama birilerini katledip sonra da ben Allah için yaptım din için yaptım diyemez kimse:cool:
3 saatlik özgürlükten bahsediyorsun sen.Dediğim gibi benim başörtüsüne karşı çıktığım yok.İsteyen istediği yerde örtünebilmeli.Sorun da olması saçma.Bazı bayanlar yarı çıplak şekilde sınava girebilme hakkına sahiplerse eğer,başörtülü de girilebilir o sınava.
TEŞEKKÜRLER ELMAYRA...SANA KATILIYORUM

E

_elmayra_

Misafir
"İsteyen istediği yerde örtünebilmeli.Sorun da olması saçma.Bazı bayanlar yarı çıplak şekilde sınava girebilme hakkına sahiplerse eğer,başörtülü de girilebilir o sınava." işte budur arkadaşım. benim bişey dememe gerek kalmadı. sen söyledin zaten.
sınavında da başarılar umarım yüksek puan almışsındır.
teşekkür ederim sana da başarılar.Bakalım bekliyorum sonuçları.Umarım iyi gelir:eek:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz