Açıköğretim Sorular ve Cevaplar ( Aklınıza Takılanlar ve Cevapları )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

inatçı

Yeni Üye
merhaba kamu yönetimi 1okuyorum ve kaydımı kondurmak istiyorum bu konuda beni aydınlatır mısınız

rainbow

Özel Üye
Aöf bürosuna giderek gereken bilgiyi alabilirsiniz.Ama kaydınızı yeniletmezseniz kaydınız silinmiyor donuyor.

XxBraveHeartxX

Yeni Üye
Merhaba ben MYO Elektrik bölümü mezunuyum DGS ile kayıt yaptırmak istiyorum internet başvuru adresinde 3. sınıfa doğrudan kayıt veya Hazırlık programına kayıt yazıyo ben 3. sınıfa doğrudan kayıt programına başvuru yaptım ve internetten kavul edildi başvuru durumumu internetten kontrol ettiğimde de çıkıyor. Ama ben büroya gittiğim zaman doğrudan kayıt yaptıramazsın dediler ve burada da sordum hazırlık okumaya mecbursun dediler peki benim başvurum nasıl onaylandı ? parayı yatırsam boşa gider mi ?

Meslek Yüksekokulları veya Açıköğretim Fakültesi ön lisans programlarından mezun olanlar İktisat, İşletme Fakültelerine Dikey Geçiş için başvurabilirler. Öğrenim süresi 4 veya daha fazla yıl olan programlardan ön lisans diploması alarak ayrılanlar dikey geçiş için başvuramazlar (bu adaylar Lisans Tamamlama başvurusu yapacaklardır).

İktisat ve İşletme Fakültelerine Dikey Geçiş için başvuru yapacak adaylar, mezun oldukları Meslek Yüksekokulu veya Açıköğretim ön lisans programlarına göre İktisat-İşletme Fakültelerinin 3. Sınıfına Doğrudan veya Lisans Öğrenimine Hazırlık Programına kayıt yaptırabilmektedirler.

Mezun oldukları ön lisans programına göre İktisat-İşletme Fakültelerinin;
* 3. Sınıfına Doğrudan kabul edilen ön lisans programlarını incelemek için
burayı tıklayınız (Liste-1).
* Lisans Öğrenimine Hazırlık Programına kabul edilen ön lisans programlarını incelemek için
burayı tıklayınız (Liste-2).

hazırlık okumaya mecbursam internet başvurum nasıl onaylandı ??

paciffic

Yeni Üye
yardımcı olur musunuz

__şuan aof kamu 2. sınıf ögrencısıyım.

__daha dogrusu sınıfta kaldım 2. sınıfı tekrar yapmak durumundayım.

__fakat aynı zamanda MYO mezunu oldugum için dıkey gecıs hakkım var

__dıkey gecış içinde intibak yılı var.

__fakat ben intibak derslerini kamu okurken verdım.

__ pekı şimdi ben dıkey gecıse basvursam intibak derslerınden muafıyet saglayarak direk 3 ten baslaya bılır mıyım

MassMavi

Yeni Üye
selamunaleykum hocam mrh kusura bakmayın rahatsız ettim bir konu hakkında bilgi alacaktımda ben bu yıl öss için tekrar başvuru yapacam lakın bu yıl ben açıköğretimde okuyorum şimdi tercih yapma esnasında Öğrenim durumuna '' Bir yükseköğretim prg mına Kayıtlıyım '' Bölümünü mü tercih yapacam yoksa liseyi bitirdim öss tarafından yerleştirilmedim Bölümünü Mü işaretleyecem

By_tr

Özel Üye
Bir yükseköğretim prg mına Kayıtlıyım seçeneği olmalı diye düşünüyorum

pegasus_dna

Forum Editörü
evet kardeşim aynen böyle yazcaksın bir yükseköğretim progrmaına kayıtlıyım seçeniğini işaretliyeceksin. öss'de başarılar
selamunaleykum hocam mrh kusura bakmayın rahatsız ettim bir konu hakkında bilgi alacaktımda ben bu yıl öss için tekrar başvuru yapacam lakın bu yıl ben açıköğretimde okuyorum şimdi tercih yapma esnasında Öğrenim durumuna '' Bir yükseköğretim prg mına Kayıtlıyım '' Bölümünü mü tercih yapacam yoksa liseyi bitirdim öss tarafından yerleştirilmedim Bölümünü Mü işaretleyecem

esmeralda27

Yeni Üye
merhaba

bende işletme mezunuyum.tekrar oss ye gırmek ıstıyorum.bır yuksek ogretım programını bıtırdım dıye işaretlıycem fakat işletme mezunıyet bılgılerını mı yazıcam yoksa lıse bılgılerını mı yardımcı olursanız sevınırım..

fzt.ates48

Yeni Üye
Merhaba İktisat 2.sınıfım İstatistik dersinde olasılık konusunda OLASILIK TABLOLARI kULLANILMAKTA BENİM SINAVDA BU TABLOYU KULLANMAM İÇİN FOTOKOPİSİNİ çekmem mi lazım yada nasıl yapmam gerekiyor.

pegasus_dna

Forum Editörü
merhaba

bir yükseköğreitm programını bitirdim diye işaretliyeceksiniz.. işletme bitidiğinize göre işletme bilgileir olcaktır..en son eğitim düzeyiniz neyse o olcaktır:D:D.d
bende işletme mezunuyum.tekrar oss ye gırmek ıstıyorum.bır yuksek ogretım programını bıtırdım dıye işaretlıycem fakat işletme mezunıyet bılgılerını mı yazıcam yoksa lıse bılgılerını mı yardımcı olursanız sevınırım..

enginatalar

Yeni Üye
Mrb bana adalet cıkmış soruları buşamıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

sema@

Yeni Üye
yardım.

mrh.ben bu sene sosyal hizmetler önlisansa kayıt yaptırdım derslere evde çalışıyorum eskişehirde dersleri alabilirmiyim önlisansı bitirdikten sonra lisansa geçiş yapabilirmiyim nasıl?

fzt.ates48

Yeni Üye
--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba İktisat 2.sınıfım İstatistik dersinde olasılık konusunda OLASILIK TABLOLARI kULLANILMAKTA BENİM SINAVDA BU TABLOYU KULLANMAM İÇİN FOTOKOPİSİNİ çekmem mi lazım yada nasıl yapmam gerekiyor.

incekaracanan

Yeni Üye
mrhb arkadaşlar benim bir dersten senem uzadı ben harç parasının 1.taksitini yatırdım ama 2.taksiti yatıramayacağım acaba sınava girebilirmiyim sınav zamanı sorun çıkar mı?

maviorman

Yeni Üye
Merhabalar ben Türk dili edeb. 1 sınıf öğrencisiyim bu ilk sınavım olacak her dersten ne kadar soru sorulacağı ve yanlışların doğrulara etki edip etmediğini öğrenebilirmiyim?

şule 23

Yeni Üye
mrb ben oöö 4.sınıf öğrencisiyim acaba türk eğitim tarihi.sistemi ve okul yönetimi dersinin geçen sene çıkmış sorularına nerden ulaşabilirim?Şimdiden teşekkürler

şule 23

Yeni Üye
mrb maviorman her dersten 30 soru soruluyor ve yanlışlar doğruları etkilemiyor.Doğru sorulara puan veriliyor

şule 23

Yeni Üye
mrhb arkadaşlar benim bir dersten senem uzadı ben harç parasının 1.taksitini yatırdım ama 2.taksiti yatıramayacağım acaba sınava girebilirmiyim sınav zamanı sorun çıkar mı?

bildiğim kadarıyla sınavda bir problem çıkmıyor ama 2. taksiti yatırmazsan bi üst sınıfa geçemiyosun ama yinede tam bilgim yok

kijan

Yeni Üye
iyi günler ara sınavda bir sorumuz yanlıştı okul öncesi egitim giriş bu konuda ne yapmalıyım direkt olarak farkına varıp doğrumu sayarlar yoksa biz itirazdamı bulunacagız eger itirzda bulunacaksak nereye ne şekilde müracat etmeliyiz şimdiden teşekkür ederim

dumman

Yeni Üye
herkese selam arkadaşlar yeni bir üye olarak yazıyorum mazur görün
ben laborant ve veteriner sağlığı
sağlık kurumları işletmeciliği arasında kalsın
şimdi arkadaşlar sizce hangisi daha iyi bilen bi arkadaş varsa bana bilgi versin
ikisinide sevdim ama hangisi iş olanağı bakımından iyidir lütfen bilgi verin teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,741
Son üye
Vitamixuxt