Açıköğretim Sosyoloji Lisans Programı

wolf3808

Yeni Üye
mrb arkadaşlar.Sosyoloji bölümü derslerinin bazıları aöf diger bölümlerinde de de varmış.
örnek olarak sosyal politika dersi kamu yönetimi 3 sınıfında da var.iktisada giriş, temel bilgi teknolojileri dersi ise aöf işletme ve iktisat fakültelerinin 1 sınıfında okutuluyor .Türk siyasal hayatı dersi ise kamu yönetimi 3 sınıfında da var.ayrıca işletteme ve iktisat fakültelerinin 1 sınıfında okutulan davranış bilimlerine giriş dersi psikoloji dersi ne yardımcı olabilir.
arkadaşlar bu saydıgım derslerin diger aöf bölümlerinde önceden verildiginde yardımcı kitapları vardır.ben araştırıp temin edecem .ders kitapları gelene kadar idare edecegiz.ayrıca aöf e ögrenme portalından bu saydıgım derslere ulaşma imkanıda var.teşekkürler.

wolf3808

Yeni Üye
mrb .arkadaşlar.açık ögretim lisesinin ; egitek.meb.gov.tr/aok/Aok_Kitaplar/Kitaplar_Aol.htm bu adresinde psikoljiye giriş sosyolojiye giriş dersleri var.bu verdigim adresten girip ilgili dersleri seçip tıklayarak( üniteler halinde pdf formatında) indire bilirsiniz.

Tümay Sönmez

Yeni Üye
Açıköğretim Sosyoloji Lisans Programı'nın kod'u kaçtır söyleyebilirmisiniz?

gökçennn

Yeni Üye
http://www.aofforum.com/showthread.php?t=14378

arkadaşlar aofforum sitesinde paylaştığımız konuyla ilgili desteklerinizi bekliyoruz......... sosyoloji, felsefe ve türk dili ve edebiyatı okuyacak arkadaşların desteklerini bekliyoruz ......şimdiden teşekkür ediyorum vakit ayırdığınız için.......

midasa

Yeni Üye
slm arkadaşlar. bu siteye yeni üye oldum. ikinci bir üniversiteye başvurmayı düşünüyorum bende diğer rkadaşlar gibi sosyoloji ve edebiyat arasında kaldım demekki kararsızlıkda yalnız değilim negüzel:D ama sosyoloji daha baskın çıkıyo galiba..
benim sormak istediğim bi soru var
YÖK ün başalttığı yeni bi çalışmada fen edebiyat bölümlerinde okuyan öğrenciler formasyon derslerini okul sırasında alacaklarmış acaba açık öğretim için de böyle bişey ver mı bilgisi olan var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim..

TEKRAR HERKESE MERHABA..

Tümay Sönmez

Yeni Üye
hadi hayırlısı bakalım. sosyolojimi yoksa türk dili ve edebiyatımı görücez.

gökçennn

Yeni Üye
slm arkadaşlar. bu siteye yeni üye oldum. ikinci bir üniversiteye başvurmayı düşünüyorum bende diğer rkadaşlar gibi sosyoloji ve edebiyat arasında kaldım demekki kararsızlıkda yalnız değilim negüzel:D ama sosyoloji daha baskın çıkıyo galiba..
benim sormak istediğim bi soru var
YÖK ün başalttığı yeni bi çalışmada fen edebiyat bölümlerinde okuyan öğrenciler formasyon derslerini okul sırasında alacaklarmış acaba açık öğretim için de böyle bişey ver mı bilgisi olan var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim..

TEKRAR HERKESE MERHABA..
Bizlerin öyle bir hakkı yok.ancak alese girip yeterli puanı laıp ünvde bizi kabul ederse 2yıl daha okuyup alabiliyoruz formasyonu.bunun için aofforum sitesinde Anadolu ünv. Bu konuda mail atmak için destek bekliyoruz…bizede okurken formasyon dersi verilmesi konusunda istekli arkadaşlar bize destek verip Anadolu ünv bu konuda mail atsınlar belki dikkate alıp bir çalışma başlatırlar bunun içinde……..

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Arkadaşlar , ben :
SOSYOLOJİDE VE DİN SOSYOLOJİSİNDE TEMEL BİLGİLER VE TARTIŞMALAR adlı kitabı okuyorum .GErçekten sosyolojiye giriş için güzel ve yardımcı bi kitap .Özel bi kütüphanede buldum .Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı yayınları'ndan 1990 yılında çıkmış . Yazarı YRD. DOÇ. DR. YÜMNİ SEZEN .Herkese tavsiye ederim ...

pasakli_kontes

Yeni Üye
selam,

an itibariyle ek yerleştirmede sosyolojiye yerleşmiş bulunmaktayım :):) ve de çoooooook mutluyum :):)

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Aramıza yeni katılan arkadaşlara HAYIRLI OLSUN...

buggio

Yeni Üye
herkese selam bende ek yerleştirme de sosyolojiyi kazandım,inşallah bitirebilirim,herkese başarılar :))

srdrgg

Yeni Üye
slm arkdslr ben ek kontnjanla sosoyolojiye yerleştim fakat aöf sosyoloji tarihleri nezamn bilgisi olan varmı

zuhaldurudeniz

Yeni Üye
Arkadaşlar,eğitim fakültesi mezunuyum. Şu anda da bir okulda kadrolu öğretmenlik yapıyorum.AÖF sosyoloji bölümüne direkt kaydımı yaptırıp bu alanda öğretmenlik mesleğime devam etmek istiyorum.Acaba eğitim fakültesinde almış olduğum formasyonlar sosyoloji için de geçerli olur mu ? Konuyla ilgili bilgisi olanlardan cevap bekliyorum.

tiesto5278

Yeni Üye
bence sosyoloji okuyun arkadaşlar
güzel ve zevkli bir bölüm

ozlem asu

Yeni Üye
pasaklı_kontes bende sosyal bilimler okumak istiyorum bu bölümle ilgili biraz bilgi verirmisin sosyolojiye neden geçmek istiyosun

hematoloji

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar, ben tıp fakültesinde okuyorum ve açık öğretimden yıllar önce çok istediğim bölüm olan sosyolojiyi okumak istiyorum, bunun için tekrar sınava girmem gerekiyor mu? ya da şuan üniversite de okuduğum için sınavsız başvurabiliyor muyum? Sınava gireceksem hangi bölümden ortalama ne kadar net yapmalıyım, cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekküreler, mutlu günler...

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Arkadaşım , tıp fakültesinde okuman açıköğretim sosyoloji bölümüne kayıt olmana engel değil .Fakat sınavsız başvuru gibi imkanın yok malesef . Üniversite sınavına girdiğinde herhangi bir puan türü üzerinden bildiğim kadarıyla minimum 160 puan (Lisans bölümleri için ) alman Sosyoloji bölümüne kayıt olman için yeterli olacaktır ...

hematoloji

Yeni Üye
Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim Sosyolog_60...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,734
Son üye
Irrigationerr