Açıköğretim Sosyoloji Lisans Programı

*DURU*

Yeni Üye
en az 7-8 yıl geçti üstünden muhakkak silinmiştir. ama o kadar mutlu oldumki şuanda anlatmama imkan yok tekrar çok teşekkür ederim sana herşey gönlünce olsun :)

khan

Yeni Üye
bişey değil yardımcı olabildiysem sevindim. seninde herşey gönlünce olsun. iyi akşamlar

*DURU*

Yeni Üye
selam
ben kendi sorularıma cevap buldum tekrar teşekkür ederim
şimdi bi arkadaşım için bilgi almak istiyorum
o da benim gibi myo mezunu 3. sınıftan başlayarak işletmeyi bitirdi
onunda sınavsız kayıt imkanı varmı
yani 2. değil 3. üniv. oluyor
cevaplarsanız sevinirim
şimdiden kendi adıma ve arkadaşımın adına teşekkür ederim

khan

Yeni Üye
selam
ben kendi sorularıma cevap buldum tekrar teşekkür ederim
şimdi bi arkadaşım için bilgi almak istiyorum
o da benim gibi myo mezunu 3. sınıftan başlayarak işletmeyi bitirdi
onunda sınavsız kayıt imkanı varmı
yani 2. değil 3. üniv. oluyor
cevaplarsanız sevinirim
şimdiden kendi adıma ve arkadaşımın adına teşekkür ederim
merhaba arkadasınız aöf işletme bitirdiyse 2. üniversite şansı malesef yok. anadolu üniversitesine gönderilen konuyla ilgili cevap şöyledir

Mektubunuzda belirttiğiniz gibi uzaktan öğretim yapan fakültelerimizin önlisans ve lisans programlarına sadece üniversitelerin örgün önlisans ve lisans programlarında öğrenim görmekte olanlar ile bu programlardan mezun olanların ÖSS sınavına girmeden başvuru hakkı bulunmaktadır. Bu hak uzaktan öğretimde esneklik amacıyla sadece Anadolu Üniversitesi uzaktan öğretim yapan fakültelerinin programları için tanınmıştır. Sizin gibi uzaktan öğretim yapan fakültelerimizin herhangi bir programından mezun olanlar için bu fakültelerin diğer programlarda ÖSS sınavına girmeden öğrenim görme hakkı bulunmamaktadır. Çünkü ilk iki yıl bütün lisans programlarımızda okutulan dersler ortaktır. Ancak ÖSS sınavına girerek uzaktan öğretim yapan fakültelerimizin dilediğiniz programlarında öğrenim görme imkanına sahipsiniz. Fakat bu şekilde öğrenci olduğunuzda öğrenim göreceğiniz yeni programda alacağınız derslerle ilgili

muafiyet hakkı yönetmelik gereği tanınmamaktadır. Bilgilerinizi rica eder, ÖSS sınavına girerek uzaktan öğretim yapan fakültelerimizin diğer programlarında öğretime bekliyoruz. Selamlar

Prof. Dr. Ahmet ÖZMEN

İktisat Fakültesi Dekanı

arkadasınız örgün olarak mezun olduğu okulun diplomasıyla kayıt yaptırabiliyorsa yani o diploma duruyorsa şansını denesin derim :) ama aöf mezunları öss ye girmeden malesef tekrar kayıt yaptıramıyorlar :(

*DURU*

Yeni Üye
sanırım myo diploması hala duruyordu dediğin gibi şansını dener inşallah mümkündür ama yazılanlara bakılırsa pek mümkün olmayacak gibi. bilgilendirdiğin için tekrar teşekkür ederim

khan

Yeni Üye
sanırım myo diploması hala duruyordu dediğin gibi şansını dener inşallah mümkündür ama yazılanlara bakılırsa pek mümkün olmayacak gibi. bilgilendirdiğin için tekrar teşekkür ederim
bişey değil

tuncayxn

Yeni Üye
herkese selam
bende bu sene (2010-2011) sosyoloji bölümüne kayıt olmak istiyorum
benim izlemem gereken yol nedir?
ne zaman kayıt olmam ve nerede sosyoloji bölümünü seçmem gerekiyor

MasterOfPuppets

Yeni Üye
Ygsyi geçtik. İnşallah bu bölümümn öğrencisi olacağız. :)

bogomil

Yeni Üye
herkese selam
bende bu sene (2010-2011) sosyoloji bölümüne kayıt olmak istiyorum
benim izlemem gereken yol nedir?
ne zaman kayıt olmam ve nerede sosyoloji bölümünü seçmem gerekiyor
evet aynı şeyi bende sormak istiyorum
ek olarak
ygs den 183 puan aldım ysl ye girmem gerekiyormu? bazıları girmem gerektiğini(aksaraydaki açıköğretim bürosu misal.çünkü bu sene bu bölümün kontenjanlı olduğunu söylüyorlar.doğrumu?)bazılarıda(danıştığım bir kaç dershanenin rehberlik görevlileri)girmem gerekmediğini söylüyorlar.
hangisi doğru şimdi?

theliman

Yeni Üye
Slm. Arkadaşlar ben aöf sosyal hizmetler 2.sınıf öğrencisiyim. Bu yıl dgs ile aöf sosyolojiye geçebiliyormuyum? Sanırım sosyoloji bölümü dgs ile öğrenci almıyor bilginiz varmı acaba...

sema@

Yeni Üye
Slm. Arkadaşlar ben aöf sosyal hizmetler 2.sınıf öğrencisiyim. Bu yıl dgs ile aöf sosyolojiye geçebiliyormuyum? Sanırım sosyoloji bölümü dgs ile öğrenci almıyor bilginiz varmı acaba...
sosyal hiz.dgs ile sosyoloji veya sosyal hiz.geçebiliyor.bildigim kadarıylaa

ardatan

Yeni Üye
merhaba;

sosyoloji bölümünden mezun olanlar örgün eiğitim alanlar gibi askerliği kısa dönem olarak mı yapıyorlar ;? bilgisi olan varsa paylaşabilirmi..şimdiden teşekkürler..

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
merhaba;

sosyoloji bölümünden mezun olanlar örgün eiğitim alanlar gibi askerliği kısa dönem olarak mı yapıyorlar ;? bilgisi olan varsa paylaşabilirmi..şimdiden teşekkürler..
Lisans porogramı oldugu için evet kısa dönem yapılabiliniyor biliyorum

nursen güneş

Yeni Üye
slm arkadaşlar bende yeni üye oldum anasınıfı açıköğretim seçmeyi düşünüyorum bunun iki yıl örgün öğretimi varmı aceba bir bilgisi olan varmı

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
hayır örgün ögretim yok aöf lisans porgramını seçersiniz iki yıl okuduktan sonra ön lisans diplomanızı alabilirsiniz yalnız aöf okul öncesi bölümünü çocuk gelişimi mezunları seçebiliyorlar :)

azaraks

Yeni Üye
arkadaşlar aöf sosyoloji tercih edeceğim fakat kılavuzda bulamadım program kodunu bilen varsa bi zahmet yazabilir mi .tşk.

azaraks

Yeni Üye
1056274 Sosyoloji (açıköğretim)bu imiş..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz