Açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı

rainbow

Özel Üye
peki nasıl olur ya örgün egitim olmazsa kurslar varmı acıkögretim icin özellikle türk dili edebiyatı icin:):confused:

yeni açılan bölümler için dersler varmı bilmiyorum ama normalde üniv. haftanın 3 günü dersler veriliyor...Özel kurslarda tabiki istediğiniz dersten yardım alabiliyorsunuz...başarılar...;)

güzelim

Yeni Üye
kursları tabikide var ama yeni açılan bölüm olduğu için kurslarında kafası karışıktır..
evet yenı açılan bı bolum olduğu için kımsenın kesın bırsey soleyemez bıraz sız yaşayıpta goreceksız.Başarılar

sword_53

Yeni Üye
ark ben kamu yonetimi 1 sınıftayımm butunleme sınavlarım varr 15 gun sonraa eger sınavkara veremeeseem edebiyat okumak ıstıyorumm kalırsam bölüm değiştirebilirmiyimm bide tercih son tarih nedirr cvplarını beklıorummm sword_53@hotmail.com şsteyen burdanda yazabilirr yardımlarınıza ihtiyacım varr:S

@Rw€N

Yeni Üye
ben şunu merak ediyorum formasyon alıp öğretmen olan edebiyat bölümü okuyan arkadaşlar da o zaman eğitim fakültesi mezunlarına haksızlık ediyor neden böyle düşünmüyorsunuz.hem hayat acımasız kabul edin herkesin öyle yada böyle çalışıp bi yere gelmesi gerek

ksklidir

Yeni Üye
arwn konusuyosun ama bu sadece bölüm ögretmenlik değil.ayrıca formasyon almak içinde egitim alıp herhalde sınava girecekler.madem sen egitim aldın neden bu kadar kasıyosun.madem aöflerden daha zekisin gocundugun sey nedir.yoksa aöfler seni geçecekler diyemi korkuyosun.??

hayalprest

Yeni Üye
cok sevındım bu bölümün acılmasına ama bu bölümün müfredatında neler var .. yanı sınavlar nasıl olacak bılenınız var mı sımdıden tesekkurler .. :)

rıdvann

Yeni Üye
ek yerleştirmede açıköğretim var mı

rıdvann

Yeni Üye
ben tercih yaptım kamu yönetimi oldu ama türk edebiyatı istiyorum nasıl olur acaba

josef

Yeni Üye
uzaktan eğitim bölümü matematik bölümü açılmasını umut ediyorum çünkü türkiyede matematiği her 100 kişiden 90 yapamıyor açılırsa türkiyede matematik bilen sayısı %100 artacak
halkla ilişkiler ve bilgisayar öğretmenliği açılırsa iyi olur

Pvt.Enis

Yeni Üye
ben tercih yaptım kamu yönetimi oldu ama türk edebiyatı istiyorum nasıl olur acaba
öss'de sadece 1 tercih hakkın var..eğer ilk tercihlerde yazıp kazandıysan 2.ek tercih hakkın olmuyor..Kısacası sen o bölümü kazandığın için türk dili ve edebiyat bölümüne geçiş yapamıyorsun..

livorno

Yeni Üye
bu ne yaaa. inanamıyorum artık. türk dili ve edebiyatı bölümünün açıköğretimi olur mu! yök ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum.biz emek verip çalışıp belli bir puanı alarak bu bölüme yerleştik ve emek vererek okuyoruz. herhalde edebiyatı şair yazar ezberlemek zannediyorlar fakat yanılıyorlar. eğitim almadan eğitmen olunmaz. eşeğe muska yazan zihinyetten de ancak bu beklenir.yakında açıköğretim tıp fakültesi açılırsa hiç şaşmam. saygılarımla...
sanki örgünde çok iyi eğitim veriliyor fen edebiyat okuyan öğrenciler süperde :) bende anadolu üniverstesinde örgün işletme okuyorum aöf olmadını anlatmaktan yoruldum evet biraz adaletsizlik olabilir ama bu ülkede ne düzgünkü onda adalet olsun hem örgün okuyorum işletmeyi dedim ama benden çok daha iyi bu işi yapacak aöf öğrencileride olabilir bayanın dedii gibi 33 yaşında aöf edebiyat okucak kötümü boş boş durmasından _?

tıp mühendislik vs...hariç hiçbi bölüm çok bi işe yaramaz zaten bu ülkede
(iş imkanı açısından isteyen yanlışda anlayabilir fen edebiyat örgün okumakta çok büyük bi iş değil)

ve tıp mühendislik vs..hariçde her bölüm aöf okunmalı

livorno

Yeni Üye
bu arada sorumu unuttum :)

ben 2 sene önce 320 sözelle açıkta kaldım ve eadan tercih yapmak zorunda kaldım
şu an anadolu üniverstesinde örgün (işletme 2.sınıfta) okuyorum

bu senede össye girmedim
şimdi edebiyat okuma şansım varmı kayıt nasıl yaptırabilirim
bu konuda bilgi verirmisiniz ?

meall

Yeni Üye
slm acıkogretım tde okuyanlar formasyon almalımı bıde formasyon zorunlulugu var sa ıkısene orgun egıtım yapma zorunlulugu varmıs ne kadar dogru bılgısı olan var mı tsk

josef

Yeni Üye
matetatik bölümü nün açılmasını çok istiyorum türkiyede matematik bilmeyen milyonlarca insan var.bu bölüm açılırsa türkiyede matematik bilenlerin sayısı inanılmaz derecede artar.aynı zamanda bilgisayar öğretmenliği(kontenjanlı) ve halkla ilişkiler bölümlerinin açılmasının gerektiğini düşünüyorum

(efsun)

Yeni Üye
aslında..

matetatik bölümü nün açılmasını çok istiyorum türkiyede matematik bilmeyen milyonlarca insan var.bu bölüm açılırsa türkiyede matematik bilenlerin sayısı inanılmaz derecede artar.aynı zamanda bilgisayar öğretmenliği(kontenjanlı) ve halkla ilişkiler bölümlerinin açılmasının gerektiğini düşünüyorum
selamlar herkese..

matematik güzel olur gerçekten ben bir de ingiliz dili ve edebiyatı açılsın derim.. tarihi de unutmasınlar.. :)

(efsun)

Yeni Üye
ilaveten..

olmuşken, sanat tarihi de olsun.. :p

54enes54

Yeni Üye
arkadaslar ben ders konusunda gıttım buroya bana dedıklerı daha hıç bırsey belli degıl kayıt olurken o zaman ogrenırsın yanı daha belli degıl te ne zaman acıklanılar bu bolumler acılcak dıye ama şimdi gel gelelım acılan yenı bolumle ilgili yetkılı bırı cıkıpda soyle olcak demıyor bıle...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz