Açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı

erkanpozan

Yeni Üye
merhabalar kaç yıldır edb istedim ama tutmadı 310larda kaldım hep şimdi açıköğretim açılıyomuş çok heyecanlandım aslında açıkömğretimden kamuyu okuyorum ama bu yıl sınava girmiştim 280 civarı aldım. ama öss tercihlerinde bulamadım edebiyatı nasıl tercih yapıcam bana yardımcı olurmusunuz lütfen:)
yapacagın tek sey 2 tercihte basvurmak ve hemen kayıt olmak

erkanpozan

Yeni Üye
arkadaslar ben eskisehire gıdıcektim sozde derslere gireriz diye ama ders acılma olasılıgı yok unıyle konustum uyku uyuyamıyorum

erkanpozan

Yeni Üye
ya varya ben kayıt yaptırdım ama sımdıden nasıl bıtırırım dıye dusunuyorum.... onun ıcın tekrar dersaneye basladım

54enes54

Yeni Üye
bizde mı oyle yapsak şimdi kesın mı dersler konusunda gıremıcez mı derslere butun herkez dıyor gırebılcen ben bu işten bırsey anlamadım sen eger acıkogretım merkezı aradın orda bı karı cıkdıysa o hep aynısını dıyor bıze en yetkılı bır ınsan lazım

AYSEM_1687

Yeni Üye
bende aöf türk dili edebiyatı öğrencisiyim canınızı sıkmayın herşey güzel olacak:)

harun_73

Özel Üye
aöf okuyanlar belli bazı dersler var sadece onlardan yüzüyüze eğitim alıyor oda gece gideceksin derse yANİ ŞİMDİ BAŞLAMAZ AMA MESELA GEÇEN SENE KAMU YÖNETİMİ BİRİNCİ SINIFTA : MATEMATİK GENEL MUHASEBE İBDE İKTİSATA GİRİŞ DERSİ VARDI. hukuk davranış. tekno. işletme. bu dersleri kendin çalışıyorsun zaten öğrenciye gönderiilen klavuzda ayrıntılı bilgiler var

54enes54

Yeni Üye
evet yazılı ama yenı bolumlerle ilgili ders falan yok kendımız yapcaz o kotu oldu

sandal

Yeni Üye
Ben bu sene 1.tercihlerde devlet üniversitelerini yazdım ama gelmedi. 2.tercihimde A.Ö.F Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü yazsam gelir mi acaba? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler...

rainbow

Özel Üye
Ben bu sene 1.tercihlerde devlet üniversitelerini yazdım ama gelmedi. 2.tercihimde A.Ö.F Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü yazsam gelir mi acaba? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler...

Örgün üniv. puanınız olmazsa , tercihinizde açıköğretim varsa mutlaka gelir merak etmeyin.;)

ertugrulincoln.10

Yeni Üye
aöf edebiyat

ark.lar bende aöf türk dili edebiyatı kazandm kazanmaz olaydım diorm çnkü dersler konusunda kimsenn yeterince bilgisi yok felan karmaşık şeyler..ben bugun ankaradaki aöf bürosuna gittim ve sordum ordaki aöf ders kitapları yayıncılıklarıla da görştm onlar bölümün zor olduqunu sölediler peki değiştirebilirmym dedim kamu işletme iktisata gibisinden sordum onlarda 5-9 eylül tarihlerinde 2.tercihler war dediler bende öle yapacam en azından işletmenn felan haftada 3 gün dersi war we en azndan ne olacaqı belli benden daha fazla bilgi almak isteyen warsa

ertugrulincoln.10

Yeni Üye
ve şunuda söyleym türk edebiyatı bölümü için her ders için özel ders weren dershaneler felan war onlarda senelik ders başı 350 tl felan ders weriolar 7 8 tane ders war gerisini siz düşünün sabancının torunu değiliz özel üniversiteye gidecek kadar paramızda yok..=)

hhmhhm

Yeni Üye
ark.lar bende aöf türk dili edebiyatı kazandm kazanmaz olaydım diorm çnkü dersler konusunda kimsenn yeterince bilgisi yok felan karmaşık şeyler..ben bugun ankaradaki aöf bürosuna gittim ve sordum ordaki aöf ders kitapları yayıncılıklarıla da görştm onlar bölümün zor olduqunu sölediler peki değiştirebilirmym dedim kamu işletme iktisata gibisinden sordum onlarda 5-9 eylül tarihlerinde 2.tercihler war dediler bende öle yapacam en azından işletmenn felan haftada 3 gün dersi war we en azndan ne olacaqı belli benden daha fazla bilgi almak isteyen warsa
bende tde düşünüyordum. ama dersleri biraz arastırınca çekindim açıkcası. şuan bence felsefe kolay gibi duruyor derslere bakınca yani sözelci biri açıkcası felsefeyi rahat bitirir gibime geliyor

vosvos89

Yeni Üye
bu ne yaaa. inanamıyorum artık. türk dili ve edebiyatı bölümünün açıköğretimi olur mu! yök ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum.biz emek verip çalışıp belli bir puanı alarak bu bölüme yerleştik ve emek vererek okuyoruz. herhalde edebiyatı şair yazar ezberlemek zannediyorlar fakat yanılıyorlar. eğitim almadan eğitmen olunmaz. eşeğe muska yazan zihinyetten de ancak bu beklenir.yakında açıköğretim tıp fakültesi açılırsa hiç şaşmam. saygılarımla...
birader böyle ona buna laf atcana bnm gibi arkadşların önünü kescene git kpss çalşş gir bi yere edebeyat yapma burda

ertugrulincoln.10

Yeni Üye
bende tde düşünüyordum. ama dersleri biraz arastırınca çekindim açıkcası. şuan bence felsefe kolay gibi duruyor derslere bakınca yani sözelci biri açıkcası felsefeyi rahat bitirir gibime geliyor

walla rahat bitiririm gibime gelio gibi bişey demen söz konusu olamaz açıkcası çnkü yeni açılan bir bölüm ve bitirdiqinde neler olcak kimse bilmioo

hhmhhm

Yeni Üye
walla rahat bitiririm gibime gelio gibi bişey demen söz konusu olamaz açıkcası çnkü yeni açılan bir bölüm ve bitirdiqinde neler olcak kimse bilmioo
valla arkadaşım ben zaten devlet memuruyum. marmarada okuyorum devam zorunluluğu olduğu için okulu bitiremiyorum. açıköğretimden lisans diploması almak oldu ancak amacım yapacak birşey yok.

vosvos89

Yeni Üye
Örgün üniv. puanınız olmazsa , tercihinizde açıköğretim varsa mutlaka gelir merak etmeyin.;)
kardeşim össden mi girilio buraya ee siteden bakıom sınavsız ikinci üniversite yazıo kafam karıştı össden nasıl olcak butercih kod numarasını bilen varmı varsa yazsın

54enes54

Yeni Üye
arkadaslar dıplomada acıkogretım yazcak mı onunla ilgili acıklama yok gecıcı belgede yazıyor acıkogretım dıye nırmal kımlık gelınce yazmaz dımı

54enes54

Yeni Üye
arkadaslar ders olmucak sadece kıtap ile iş yapcaz hadı hayırlısı ne yapcaz artık bileyız artık allahın izni ile su dıplomayı alalım en kotu bı dershanede stajerlık yaptıktan sonra ogretmen olrak baslamak artık hersyın hayırlısı neyse o olsun yanı

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem